Faithless Insomnia

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
slavicwarrior
Posts: 40
Joined: 03 Nov 2009, 20:59

Faithless Insomnia

Post by slavicwarrior » 09 May 2010, 14:20


User avatar
slavicwarrior
Posts: 40
Joined: 03 Nov 2009, 20:59

Re: Faithless Insomnia

Post by slavicwarrior » 11 May 2010, 21:39

Ajde ljudi
nikakav komentar, lose ti je ovo lose ti je ono.....

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Faithless Insomnia

Post by toza » 11 May 2010, 22:00

Nazalost, mora tu jos dosta da se poradi...

1. Promeni semplove za udaraljke i kick. Na onim bubnjevima na pocetku (one iz FPC-a sto si ubacio), ja bih stavio neki reverb, ali bi ih svakako promenio da budu malo izrazajniji i "jasniji" u smislu da salju poruku "Sada pocinje pesma, lez'te dole svi!". :)

2. Bass-a nema, zapravo ima ga od 2:03 do kraja pesme (ako je onaj zvuk predvidjen za bass :? ). Za ovakav tip muzike (koliko se ja razumem), moras imati neku vrstu bass-a. Nesto da se vuce u pozadini da "mesha" zeludac ili pomera bubrege. ^^

3. Na vise mesta ima nekih totalno disharmonicnih zvukova. Iskreno, ne dopadaju mi se :? ... Ako si vec planirao da pravis neke sekvence, probaj da se drzis tonaliteta pesme.

4. Izbor instrumenata - Vecim delom je Vanguard ili Z3ta ako dobro pogadjam (pretpostavljam da ima jos po neki vST iz FL-a kao na primer SimSynth ili Sytrus)?
Sve u svemu, nisu losi instrumenti, pa cak ni odabir nije tako los (naravno, uvek moze bolje :wink: ), ali ono sto najvise bode ushi jesu neujednaceni nivoi signala i odlazenje u distorziju, sto nas dovodi do poslednje tacke.

5. Mastering - makar on bio na kranje minimalnom nivou. Moras nauciti neke osnove (kao na primer: Podesiti kick da ne probija iznad toliko i toliko decibela, podesiti cinelice da ne budu preglasne, podesiti bass da ne gushi ostale instrumente, podesiti ostale instrumente da se medjusobno ne gushe i da ne ide sve u distorziju...). Znaci ovaj korak bi morao da imas (u najmanju ruku u nekom osnovnom obliku) da bi ti pesme zvucale lepse i slusljivije! :wink:


To mu dodje to (za pocetak). Mozda ti je ovo sve zvucalo kao "pljuvanje", ali otvoreno ti kazem da nije. Najiskrenije, ovo je jedna konstruktivna kritika koja jedino ima za cilj da ti podje bolje za rukom u narednom projektu!
Samo cepaj i pravi! Jedino tako mozes usavrsiti svoje znanje i vestine! :wink:

Pozdrav! :ziveli:

User avatar
slavicwarrior
Posts: 40
Joined: 03 Nov 2009, 20:59

Re: Faithless Insomnia

Post by slavicwarrior » 11 May 2010, 22:25

Eeeee to Tozo srpski sine, to sam hteo da cujem. :)
hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest