Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
Winter888
Posts: 3
Joined: 10 Nov 2013, 21:37

Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by Winter888 » 17 Sep 2014, 14:27

Pozdrav svim posetiocima foruma,
odvojite 3 minuta i poslusajte moju novu pesmu RAINBOW i pogledajte spot
svaki komentar mnogo znaci, a ako vam se dopadne, podelite sa drugarima !


https://www.youtube.com/watch?v=d0DDvqI ... LfK1Rkh1AA

Zarko - Rainbow

www.facebook.com/ZarkoMusic

Zed McJack
Posts: 44
Joined: 08 Mar 2014, 17:04

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by Zed McJack » 17 Sep 2014, 19:14

Fina pesmica, produkcija zvuči solidno, meni je na žalost najslabiji vokal, tu mi fali snage i visine za pesmu ovakvog tipa.
Pravo iznenađenje za mene je video spot koji je kristalno čist što mi je vrlo neobično s obzirom na ono što obično vidim na YT, ali moguće je da je to u stvari standard, a da je problem na mojoj strani.
Sve u svemu dosta dobro.Pretpostavljam da je pesma na engleskom jer se želi plasirati napolje mada tu postoji ogromna konkurencija sa pesmama ovakvog tipa. Good luck.
hth

Winter888
Posts: 3
Joined: 10 Nov 2013, 21:37

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by Winter888 » 17 Sep 2014, 20:21

Puno hvala na komentarima i na slusanju !!! ;)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by dweezil » 17 Sep 2014, 23:56

ovo je svetski, bez zezanja, i mjuza i produkcija i spot, lepo da neko u Bgd kapira trendove i sta se trazi na Zapadu, poz i sve najbolje :bambi: :1:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by dejankuki » 18 Sep 2014, 22:13

Svidja mi se... vrlo catchy.. barem meni. ima tu i tamo sitnica, kao sto rece Zed oko vokala.. onda PO MENI za ovakav tip muzike, previse je gitarski, dok bi mooozda trebalo dati vise orkestra.. ili pad-ova.. ali to je PO MENI.. mada sve u svemu, vrlo fino.. 5minus. ;) :ziveli:
a voleo bih da kazes malo prodikcijskih pikanterija... sta je zivo, sta softverski.. koja oprema i tako.. mene interesuje..

Winter888
Posts: 3
Joined: 10 Nov 2013, 21:37

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by Winter888 » 19 Sep 2014, 02:23

Hvala Dejane na slusanju :)
O produkciji, pa sve je zivo. Gitare su snimane preko Kemper Amp-a, fenomenalna igracka. Telecaster u nekoliko lejera.
Bubanj je neki custom kit, ne secam se od cega je sve sklapan, nisam bubnjar :P elem, bubanj snimam u skromnom digitalnom studiju, preko Yamaha deska, relativno maloj sobici
close mic-ing / editovan kasnije da se sredi groov, a i soba nije isprva dala narocit zvuk.
Vokalni mikrofoni RODE i Neumann, ali se ne secam modela, gledam sada slike iz studija, ne mogu da nadjem, kao ni preampe kroz koji je vokalni signal prolazio...
U svakom slucaju osim raznih lejera gitara i basa, nema drugih instrumenata.
Bazicna stvar, zaista nije bilo komplikovanijih produkcijskih zahvata osim dosta temeljnom miksa i masteringa, opet naravno u skladu sa onim sto smo mi zeleli.
Zadovoljni smo bili jer smo dosli do onoga sto smo hteli. Uvek na kraju dodje do price "eh da smo imali jos malo vise vremena da snimimo ponovo vokal ili bubanj", ali u realnosti
je poenta da se u odredjenom vremenskom periodu dodje do rezultata bez mnogo mudrovanja.
Ja sam ranije imao pesme koje su udaljene malko od ovoga zanrovski i produkcijski, tako da mi je ovo prilican korak napred kojim sam jako zadovoljan.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by dejankuki » 19 Sep 2014, 21:45

Super.. hvala!

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by Tiki the Boyler » 21 Sep 2014, 00:54

Što je najbitnije pjesma je dobra. Volio bih da imam priliku u svom gradu raditi sa ovakvim izvođačima.
Bubanj jeste mogao biti bolji ali koga zaboli :)

Ono sa čime bih se ja ovde jako igrao je vokal. Boja je takva kakva je, ali bi, po meni, puno layera i dupleksa jako popravilo utisak.

p.s. Onaj "spontani" momenat sa gitarom na 2:40 mi je nekako jako zasmetao. Ali to sam samo ja :)

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Pogledajte moj spot i poslusajte moju novu pesmu !

Post by hipihill » 21 Sep 2014, 18:11

Winter, meni se onako globalno vrlo dopalo i nisam muzički dovoljno stručan da zabadam nos u finese i tražim dlaku u jajetu. Jedinu primedbu imam na početak spota jer je filmski tajmer prevaziđena stvar odavno izbačena iz upotrebe i meni lično jedino to malo smeta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest