Trigger

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Trigger

Post by Trooper » 29 Mar 2014, 20:33

Odlicno zvuci, valjalo bi spot neki za ovo odraditi, ima potencijala :D

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 30 Mar 2014, 20:13

Hvala! :ziveli: Pa moguće, moguće. Nismo baš objektivni, teško je i biti sa obzirom da ljudi ovde imaju specifičan ukus... pa nek se samo odluči, kroz broj pregleda. Recimo za Ex, planirali smo zapravo spot za "Ne veruj u idole", i onda je ispalo da svi slušaju "Enu", pa je ona dobila video.


Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Trigger

Post by Kristiko » 10 May 2014, 16:36

http://balkanrock.com/sta-muzicari-slus ... c-trigger/

Rubrika "Šta muzičari slušaju" u kojoj frontmenka Milena govori o svojim (tadašnjim) omiljenim izdanjima iz 2012. godine za Balkanrock!

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 19 Mar 2015, 15:16


ljuba79
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2013, 19:31

Re: Trigger

Post by ljuba79 » 19 Apr 2015, 12:24

Pozdrav! Eto mene iz vedra neba...Dodje mi nesto da moram da progovorim, mozda bude nekom na "razmisljanje"...Nemam pojma nista o radu vaseg benda, totalno sam ispao iz vremena, ali mi je dovoljno da sam slucajno poslusao ovu pesmu - pa eto utiska...Niko sam i nista na muzickom zvezdanom nebu, radim nesto meni simpaticno za dusu, ali mislim da imam koju pametnu rec kao recenziju...
Ovo bi trebala da bude neka cinjenicna, buntovna pesma - koja odlicno opisuje stanje covecanstva u ovoj tacki vremena(cuda ;-)) Ok, tekst to direktno, slikovito, pametno objasnjava...Ali, da li shvatamo - da praveci ovakvu muziku, spotove, energiju, upravo potvrdjujemo da smo deo prevare, zloupotrebe muzike - koja je progresivno, krenuvsi od npr. klasicne muzike - polako - disharmonijama, sinkopama, preglasavanjima ritmova, distorzijama, a sve pomesano sa scenskim ludorijama - dovela do horora od umetnosti(rapidno od 1950. god. - pa na ovamo)...Razumem da smo izrevoltirani, trebamo art revoluciju protiv kica i sunda, da ne ulazim u politiku...Ali, opet - ovo je dokaz da smo nesvesno na njihovoj strani! Da, upravo to! Sta klinci mogu da rade uz ovakve ritmove...To vi najbolje znate, jer ih gledate ispred sebe na koncertu...Kako se zavrsi ovakva noc? Da li se nasoj deci mozemo pohvaliti ovakvim spotovima - gle sta sam radio kad sam bio mlad...Dokle li ce upravo ta deca odlaziti daleko u svom "performansu"...Mozda ce im usta zaista biti krvava...
Nemoj zameriti, ovo nije pljuvanje...Ja vas skroz razumem, i znam da ste "nesvesno" u tome...I zao mi je...Svasta sam radio u muzici, bukvalno od sahrane do svadbe, i bio na dnu dna - zato sebi dajem pravo da iz iskustva kazem...Verovatno ce me neko izvredjati, i naljutiti se, ali sta ja tu mogu - ovo ne pisem zbog takvih, necu se ljutiti ni dati isprovocirati...Ovo pisem da se neko "slucajno" pronadje, shvati u kakvoj je zamci, u kakvom lavirintu - upravo tog novog svetskog poretka...Radili su oni jos u vreme Woodstocka '69...
Eto, da ne duzim...Izvini ako sam uvredio...Evo i malo pohvale - tekst je odlican, zaista istina ziva! Produkcija super, cuje se svaka rec...Znas, ovo bi moglo da se ukombinuje i u "duhovnu muziku" - odlicna je poruka...Probudimo se narode, pobegnimo od celjusti zla, vratimo se prirodi - kako u prakticnom smislu prezivljavanja i slobodnog zivota, tako i u prirodnom zvuku, akusticnim instrumentima - koji imaju "dusu"...
Svako dobro, oprostite...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 19 Apr 2015, 22:04

Hvala ti na vremenu odvojenom za komentar. Nemam ti šta zameriti, nemoj se izvinjavati... Čak i da pljuješ, nije frka, ne može svakom sve da se dopadne!

Što se tiče ove filozofske strane kometara, poštujem što si želeo izneti stav, ali iskreno, nije u pitanju frekvencija na kojoj ja razmišljam, pa ne znam šta bih ti konkretno rekao. Pozdrav!

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Trigger

Post by zwelj » 20 Apr 2015, 01:02

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Trigger

Post by komil » 20 Apr 2015, 01:34

Što se mene tiče, ovo je verovatno najbolje od Trigger-a do sada.
Spot je odlično urađen, od ideja do boja.
:metal:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 20 Apr 2015, 10:41

zwelj wrote:Image
?
komil wrote:Što se mene tiče, ovo je verovatno najbolje od Trigger-a do sada.
Spot je odlično urađen, od ideja do boja.
Hvala! Kompjuteri su sve jači, foto oprema sve dostupnija, a valjda smo i mi nešto naučili u međuvremenu! :)

ljuba79
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2013, 19:31

Re: Trigger

Post by ljuba79 » 23 Apr 2015, 15:47

Evo to sve sto napisah, samo malo jasnije kroz primere :

(oni su prodali dusu svoju za rock n' roll)
viewtopic.php?f=36&t=24495#p380254

Pa ako koga zanima kako je satanizovana muzika...

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: Trigger

Post by Karimii » 23 Apr 2015, 21:20

ljuba79 wrote:Pa ako koga zanima kako je satanizovana muzika...
Nije.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 27 Apr 2015, 23:44

Mi konkretno za ovaj album nismo konsultovali Satanu, čak se možda osetio i pomalo uvređen što smo ga iskulirali. Za prvi album smo zato obilato koristili njegove savete, i jako mu se dopao rezultat, iako je bio pomalo nezadovoljan što ne koristimo dovoljno umanjenu kvintu u pesmama. Nije uopšte bilo potrebno da prodamo naše duše, istrgovali smo se za dušu nekog lika koji ionako tu stalnobleji i pije pivo ispred radnje u komšiluku, a dali smo satani i polovnog Golfa trojku i častili ga večeru.

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: Trigger

Post by Karimii » 28 Apr 2015, 12:01

Nekako ima smisla to što si napisao.

Ako u jedno divno, aprilsko veče,
U odrazima TV ekrana,
Iza osvetljenih prozora,
Iza kojih se igraju karte,

Čup(k)akabra zagleda, izviruje, krijući se u senkama balkanskih predela. :metal:


Čuli smo sve potrebno, i ukazuje na samo jedno.

Iza svakog ugla vreba
Dragan Kojić - Keba
.

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Re: Trigger

Post by uberelf » 28 Apr 2015, 13:03

Dushan S wrote:Mi konkretno za ovaj album nismo konsultovali Satanu, čak se možda osetio i pomalo uvređen što smo ga iskulirali. Za prvi album smo zato obilato koristili njegove savete, i jako mu se dopao rezultat, iako je bio pomalo nezadovoljan što ne koristimo dovoljno umanjenu kvintu u pesmama. Nije uopšte bilo potrebno da prodamo naše duše, istrgovali smo se za dušu nekog lika koji ionako tu stalnobleji i pije pivo ispred radnje u komšiluku, a dali smo satani i polovnog Golfa trojku i častili ga večeru.
Carski odgovor! :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest