Ajd malo i ja...

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Ajd malo i ja...

Post by Fox IV » 02 Aug 2006, 02:27

A little bit of shameless self-promotion...

DakleM, video sam da je dosta mršava ponuda pesama i da ljudi retko kače svoje radove pa kontam da se možda stide :oops: . E, ako se i posle ovoga budete stideli onda stvarno ne znam kako da vas pokrenem :D.

Evo kratkog objašnjenja za svaku pesmu pojedinačno:

1. http://rapidshare.de/files/27810135/Ona ... i.rar.html

Ovo je pesma koja nosi naziv "Ona tako malo traži" i jedna je od stvarno jako retkih na kojima se može čuti moj glas (biće vam jasno i zašto kada je poslušate). Snimana je negde 2003. godine u mom tad još poprilično skromnom studiju pomoću "štapa i kanapa". Signalni lanac je otprilike išao ovako: gitara (Aria MAC-40) u Ibanez PT5 multiFX procesor, Mackie mixer, softverski compressor i konačno live snimanje. Kasnije je to sve malo dorađivano i to je to. Vokal potiče sa Shure SM58 kardioidnog mikrofona pa posle još malo softverski dorađen. Sve ostalo je sintetika :shock:

2. http://rapidshare.de/files/27829995/introux.rar.html

Intro mog nikada izdatog instrumentalnog albuma (znate već kako to kod nas ide sa instumentalnim albumima ako nema harmonike i frulice). Snimljeno 2004. godine u istom studiju kao i prethodna pesma. Signalni lanac za gitaru: Aria MAC-40 (gitara) -> Zoom 5000 distortion processor -> Ibanez PT5 multiFX, Mackie mixer, softverski kompresor i to je to. Sve ostalo je sintetika.

3. http://rapidshare.de/files/27856619/Dev ... _.rar.html

Pesma koja je trebala biti outro takođe nikad izdatog albuma. Snimano u identičnim uslovima kao prethodna pesma.

4. http://rapidshare.de/files/27857346/Bor ... e.rar.html

Pesma snimljena krajem 2004. Trebala biti na nikad izdatom albumu pa je izbačena zbog prevelike sirovosti :music-smiley1: iako je meni bila izuzetno draga ali se nije baš nikako uklapala u ostatak albuma. Signalni lananac je bio sledeći: Ibanez RG -> Zoom driver 5000 distortion processor -> Ibanez PT5 multiFX -> Laney MXD120 amp (Laney 4x15 Celestion equipped cabinet) -> AKG C3000B Single Cardioid mikrofon ispred kabineta i Shure SM58 Cardioid iza kabineta (neki put ću objasniti zašto stavljam mic IZA kabineta) -> Mackie mixer -> softverski kompresor. Kao što pretpostavljate, ostalo je sintetika :wink: .

Eto to bi bilo moje skromno predstavljanje. Napominjem da je sada studio u mnogo boljoj situaciji i da sada snimci zvuče mnogo bolje MEĐUTIM novi (naravno instrumentalni) album je u pripremi (već jebene dve godine :evil: ) pa baš ne bih neke nove stvari da kačim na net da se ne bi previše proširile ako se neko SLUČAJNO zajebe pa odluči da mi izda album.

Toliko od mene pa očekujem sada masovnu pljuvačinu.

P.S.: neke od tema će vam možda biti poznate pa ako ih prepoznate javite mi da vam objasnim i ZAŠTO su vam poznate i kako je do toga došlo :wink:

Ajd uzdravlje.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 02 Aug 2006, 04:10

WooooHoooo pjuvanje :) . Nemamo jos uvek smajlija koji pljuje ali imamo ovog koji povraca pa cu njega iskoristiti. :vomit: Naravno ti si ovaj zuti.
Salim se :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Znaci kada se radi o gitari sve sto nije zestoko rokanje mi se ne svidja , nemoj da se ljutis ...mada nemas ni zasto necu da te napljujem (niti isprovacam).

Ona Tako Malo Trazi:
Kul je ovaj "glavni rif", refren je tekstualno glup ali dobro sad :) . I lose je sto je svaki prelaz posle refrena na bubnjevima potpuno isti. I solazi fali jos distorzije. U je...mozda sam te i napljuv'o za refren.

Ostale tri su mi stvarno do yaja.Prijatne za slusanje.
Jedino je cudan bass u boring drive.Ocekovao sam da ce malo da ubrza i da krene neko izivljavanje , ali i ovo je strava.

Nego 4 je ujutru...mozda mi se svidi i ova prva sutra...

Pozdrav

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 02 Aug 2006, 04:39

Aj sad i ja malo da se "vadim"... Text za "Ona tako malo traži" nisam ja pisao tako da no offense a šta bi rekao lik koji je pisao text živo me zabole pošto ne govorim sa njim već trista godine... Solaža... hmmmm... da u pravu si... ali kao što možeš da skontaš ima i dosta grešaka (snimano na frku ali ne iz nedostatka vremena nego zbog lenjosti) tako da nema te distorzije koja bi to izvukla.

Za ostale stvari... fala... :oops:

P.S.: Dojmim da će ti se novi album dopasti. Upamti to. :metal4:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 02 Aug 2006, 15:32

Ne moras da stavis celu pesmu sa novog albuma , stavi samo pola minuta ili tako nesto.
P.S.: neke od tema će vam možda biti poznate pa ako ih prepoznate javite mi da vam objasnim i ZAŠTO su vam poznate i kako je do toga došlo
Ajde otkri nam tajnu :) .

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 03 Aug 2006, 08:53

"Boring Drive" nisam prepoznao :) You've got the chops ( :smil_guitar: ), a pesmica bi mogla da ima vise promena (u ritmu - menjanje patterna, u nekim delovima vise noge, pa vise cinela, pa tisina - znas, bubnjarska dinamika) i vise tonskih prelaza - ali onda ne bi bila "Boring Drive'", zar ne?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 04 Aug 2006, 02:21

Vidi, da sam ja imao više strpljenja i da tih dana nisam svaki dan putovao ujutro za BG pa se uveče vraćao nazad u NS i tako dva i po meseca i da sam imao pored sebe bubnjara koji bi imao strpljenja raditi sa mnom nakucao bih ja taj ritam da bolje zvuči... e sad u tom slučaju sasvim sigurno te pesme ne bi uopšte ni bilo pošto inspiracija za istu proizilazi upravo iz tog svakodnevnog brain-washing putovanja gde već napamet znaš apsolutno svaku rupu i svako drvo... Mislim auto kojim smo putovali je bio fenomenalan i udoban i prvih nedelju dana stvarno nije bilo teško ali posle.... Ma da sam normalan poludeo bih...

@KnightOfDoom
Okačiću eto da ti zadovoljim znatiželju jedan deo od jedne stvari sa novog albuma ali moraš uzeti u obzir da je sve to još jako sirovo i neobrađeno... Upravo kačim još jedan paket tablatura (ovog puta malo veći od prethodnog) pa kad to završim okačiću i ovo što sam obećao...

Ajd uzdravlje

User avatar
kumkat
Site Admin
Posts: 531
Joined: 15 May 2006, 18:35
Location: Beograd

Post by kumkat » 04 Aug 2006, 03:05

Fox IV wrote:Upravo kačim još jedan paket tablatura (ovog puta malo veći od prethodnog) pa kad to završim okačiću i ovo što sam obećao...
:nono1: Nemoj da kacis vise ko boga te molim, opet cu morati da mu skidam ..... ::ranting::

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 04 Aug 2006, 15:53

Jbg... šta da ti radim... dogovorite se... :D

Evo malo samplea sa novog albuma:
http://rapidshare.de/files/28158193/Witchcraft.rar.html

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 04 Aug 2006, 16:33

Uuuu :metal:
Jedino sto mi bubnjevi ne zvuce kao pravi (verovatno i nisu) i malo ti je slab onaj pinch harmonik, ali do jaja!! :music-smiley4:

A sto se tablatura tice, samo kaci, neka mi skida kad ima adsl :mrgreen: .

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 04 Aug 2006, 18:04

Bubnjevi naravno nisu pravi pošto još uvek nemam uslova za snimanje bubnjeva. Ma navataću nekog bubnjologa da ga posadim pored sebe pa da nakucamo to kako treba i da dobijemo neki malo slušljiviji groove... O tom potom...

A što se tabova tiče (ode ja u offtopic... ponovo) okačeno je pa se vi sad dogovarajte... :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 29 Aug 2006, 21:47

e jel bi mogao neko ponovo da uploaduje ove fajlove istekli su

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 29 Aug 2006, 22:00

Funkomat wrote:e jel bi mogao neko ponovo da uploaduje ove fajlove istekli su
Istina... Dugo nisu download-ovani par dana pa ih rapidshare obrisao iako ne sme po ugovoru, ali sta se tu moze...

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 02 Sep 2006, 15:07

da jel bi mogao ponovo da uploadujesh? :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest