Sophism Revealed (aka Freak Story, aka nova pesma)

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Sophism Revealed (aka Freak Story, aka nova pesma)

Post by Rocket Roll » 10 Aug 2007, 19:45

Rešio tako i ja da napravim sebi jednoga densnoga laundžovskoga hita, umara ova alternativa, ali sam se u međuvremenu "dosetio" Nephetona i beznadežno zaglavio u osamdesetima. Kakav kick ima ta sprava! Nema udarca bez "osamsto osmice"... Pa, retro je u modi.

Tozo, brate, vrati se, sve ti je oprošteno!

Rezultat možete da poslušate na mojoj MySpace stranici, -> http://www.myspace.com/rockettroll <-, pod imenom "Sophism Revealed (aka Freak Story)". Ponešto se izgubilo konverzijom, ali šta je tu je.

Bacite komentar, ako vas ne mrzi, i budite nežni, prvi mi je put (da se "densujem"). Artwork za singlić:

Image

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 11 Aug 2007, 01:11

Ma necu BRE (Srbija!!hah) da zivim ovde ,opet mi stavili kljuc na protok (net) tako da ne mogu da cujem Freak story :cry:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 Aug 2007, 01:23

Interesting... ko bi rekao da bi to iz tebe moglo da izleti... ali opet... svi mi imamo svoju drugu muzičku stranu ;)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 11 Aug 2007, 12:18

Rocket covece :) zanimljivo :) svidja mi se, stvarno je minimalisticki, i malo su cudni breakovi (sudden, abrupt)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 11 Aug 2007, 14:51

Hvala, znači mi! Iskoristiću je za jedan minimalistički kolaž koji su Ivan i Radmilo snimili u Crnoj Gori, pod imenom "Freak Story" (otuda i drugi naziv pesmice) i baciću ovde link kada filmić bacim na YouTube. Zamolili su me da ja uradim nešto "veselo" (da ne spominjem uvek samo strašne stvari u pesmi, i tako to) da ne bismo zamarali našeg glavnog kompozitora, KnightOfDooma, kojekakvim artističkim sedmominutnim glupostima. Njega čuvamo za bitne stvari.

--------------------------------------------------------------------------------------

Dopuna - sama stvar traje pet minuta i kusur, što će reći da ima još posle onog trenutka kada gitara prekine... Posle toga sledi funk fill na bubnjevima ("pravim" bubnjevima, ne na "osamsto osmici").

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 11 Aug 2007, 21:45

Zeza me glupavi myspace...tj. sporo ucitava a ona pauza bas ne funkcionise. Hteo sam da pauziram i pustim da se ucita i onda lepo odslusam ali nista od toga...
Zanimljivo u svakom slucaju, znam da volis da se igras sa zvukovima ali ovo nisam ocekivao :D . Kul je...ne svidja mi se zvuk onog "glavnog" syntha jedino, ali to je individualno.

Uuuuu "glavni kompzitor" . Aj napisi na engleskom pa se osetim kao jos vazniji faktor :rlol:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 12 Aug 2007, 00:02

Skontao sam da se to zapravo kaže "Composer/ arranger/ producer". Ja da sam ti i da imam takvu titulu, ja bih do sada već štampao vizitkarte. Ladies and gentlemen. We give you. To the "K" the "O" to the "D", the man...

"Mrdnuću" malo glavni sint. I kompresovati "dždždž" deo na gitari.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest