Moj pokusaj

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Moj pokusaj

Post by Baba Slim » 28 Feb 2013, 11:02

komil wrote:Čestitam, i srećno sa snimanjem albuma!
Veeliko :1: :bravo: :bravo: :ziveli:

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 07 Mar 2013, 08:49

Imam neku novu, evo samo kostur sa puno falseva, ali nema veze... :D

I hvala na prethodnim komentarima, ovde kad dobijes pohvalu, dobio si je 8)


reggaenerick
Posts: 10
Joined: 22 Nov 2012, 23:19
Location: Beograd
Contact:

Re: Moj pokusaj

Post by reggaenerick » 08 Mar 2013, 13:38

'Ajde i ja da se ukljucim ovde.
Prvo, hvala za komentar u mom postu, cenim svako misljenje. :)
Sto se konkretno ove zadnje tvoje pesme u postu, ima potencijala, energiju i neku pozitivnost. Ali ja bih ubacio jos par nekih prelaznih akorda koji bi ukrasili aranzman. Mogu biti neki majevi, sedmice, sestice, zavisi sta bi se gde uklopilo. Ne previse jazz, ali ne ni previse pop. Takodje, posto su ti pesme manje-vise slicne sa energijom, bilo bi kul da malo poradis na up-down momentima, gde bi brejkovima vidno istakao odredjeni deo pesme da ne bi svaka pocela da lici jedna na drugu. Za uzivo nastupe te zamisljam u kombinaciji sa basom, perkusijama, mozda violinom i klavirom. Na kraju, to je samo moje misljenje nakon 2,3 preslusane pesme i ono sto mi je sada palo na pamet, jer moram biti iskren, Talenat nisam pratio, ne gledam i nemam TV...U svakom slucaju, dobar si i samo napred! :)
:ziveli:

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 08 Mar 2013, 14:45

Majstore, sve si pogodio, upravo se radi na bas takvim aranžmanima, sa upravo tim instrumentima. E, onaj Antuntun ti je strava, izdelio sam po netu, nisam neki poznavalac pravca, ali rege alternativa, meni skroz osvezenje :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Moj pokusaj

Post by Kristijan » 09 Mar 2013, 13:15

Е таман је регенерик објаснио оно што ја нисам умео да дефинишем. Верујем да ћеш радећи са још инструменталиста успети да удесиш да нису све песме тако офанзивне. Сада сав звучни простор пуниш једном гитаром, и тај страминг који је на 3 корака од неког фанк фазона уме с временом да постане мало оптерећујући. Допадају ми се песме, само да их мало драмски обликујеш, да има мало успона и падова. У сваком случају мислим да си на добром путу, и једва чекам да чујем како комплетан аранжман звучи.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 02 Sep 2013, 09:12

https://soundcloud.com/nikola-radovic-2 ... tva-teaser

Snimao ja malo na poslu, onako, samo da ne zaboravim melodiju.

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 24 Aug 2014, 16:38

Zavrsih album posle godinu i po dana jurenja ljudi za bend, proba, aranzmana, izmena, biranja pesama bla bla. Rodih dete hocu reci :) Izaci ce za 15-20 dana za Mascom Records, i ova pesma ce biti, bas sa Markom Maricem, samo klavir i glas, otprilike ovako nesto:


Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Moj pokusaj

Post by Baba Slim » 24 Aug 2014, 22:19

Svaka cast, meni se ovo bas dopada... sa uzivanjem cu preslusati album kada izadje. Neka je sa srecom! :) :ziveli:

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 09 Apr 2015, 20:17

E pa, gledam prethodni post - "izaci ce album za 15-20 dana". Malo duze ipak, ali napokon je gotovo.
Evo ga na Deezer-u, album prvenac, nazvan - U ocima je sve. Ko je dokon nek poslusa.

http://www.deezer.com/artist/7788962

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 29 Apr 2015, 14:47



Evo i na YT, jedan funky

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Moj pokusaj

Post by Overdrive » 29 Apr 2015, 15:45

jao jedno vreme su Gorica i Dragan na radiju davili sa ovim likom..

Oni su inače poznati da im je muzički ukus sačuvaj bože, ali kad su ovo počeli da puštaju šest puta za dva sata, rekao sam doviđenja.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Moj pokusaj

Post by komil » 29 Apr 2015, 16:23

Odlično je što je ovo konačno ugledalo svetlo dana!! :bravo:

Što se tiče kritike, ne znam koliko sam relevantan, ali u zvučnoj slici, u tonu ima nešto što me zaista iritira kao slušaoca. Obično je kvalitet tonske produkcije nešto što mi je u zadnjem planu. Međutim, ovde mi nešto zaista jako smeta i doživljavam kao prepreku. Ne znam da li ću uspeti da opišem šta mi smeta: čuje se neka iritirajuća, kao digitalna, oštrina. Fali i nekih srednjaka, fali mi definitivno transienata, fali malo i punoće. Ova YouTube verzija je to još više i naglasila. Recimo, kod S i C u vokalu ima onaj nekvalitetan i naglašeni prizvuk.
Otprilike kao kad bi se poredila razlika između neke malo bolje ali ipak budžetne zvučne kartice i neke profi zvučne kartice. U tom smislu bih očekivao studijski snimak da bude nedvosmisleno na toj profi strani, a ovde mi je utisak nedovoljno određen.
p.s. Koji mikrofonski preamp je korišćen?

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Moj pokusaj

Post by ZigiZelig » 21 May 2015, 14:31

Veze nemam sta je korisceno :) Sto se tice opreme, znam zice da zamenim, toliko. Snimak, eh.... Snimano kod Dadija, gitarista Zone B, u njegovom studiju "Kazablanka". Sta znam, prvi album... Da mi je neko kao klincu kad sam poceo da sviram rekao - ovako ce zvucati tvoj prvi album, sigurno bih bio zadovoljan. Danas? Isto sam zadovoljan, ali kapiram sta pricas.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest