Aleksandar Stanojković

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 02 Nov 2013, 16:38

pošto mi je druga tema obrisana, moram ponovo da otvaram.
dakle, za drugare koji su izjavili da bi voleli da čuju pesme uživo:

Petak, 8. novembar 2013. Božidarac, VRAČAR ROCKS festival
nastupaju Eva Braun, Baobab, Aleksandar Stanojković


i od sad ću kačiti sve nove stvari i updateove na ovu temu.. mogao bi neki mod i da merge-uje sve teme u jednu.. ali radi bolje preglednosti ostavio bih ovako bar dok ne prođe nastup.

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 09 Nov 2013, 23:11

malo atmosfere sa sinoćne svirke:





uskoro ću okačiti sve do sada okačene stvari ovde čisto da budu na jednom mestu. :)

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Aleksandar Stanojković

Post by faks » 10 Nov 2013, 19:21

ja sam bio na svirci. bilo je extra! svaka cast :ma bravo:
hteeo sam da ti trazim autogram ali sam malo vise popio pa mi bilo pozlilo. al sve jedno,mnogo sam uzivao

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 11 Nov 2013, 15:51

hahha, ma kakav crni autogram! :) ne želiš to, sigurno. rukopis mi je kriminalan! :)
drago mi je da ti se svidelo i da si uživao :)

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 03 Dec 2013, 18:29

ugrabih sad vremena da ažuriram temu pošto su ostale zatvorene.

daklem:


za tu stvar bi trebalo raditi spot u skorije vreme


naslovna stvar sa albuma:



pesma koja će verovatno ostati samo kao bonus na albumu:



malo popa:



omiljena stvar (od okačenih na yt) kod većine:



još malo popa sa bluzerskim gitarama



neko reče da mu ovo liči na knopflera:



i naravno, prvi singl (a usput i najkomercijalnija stvar sa albuma):


User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 03 Dec 2013, 18:39

ostale zanimljivosti:


front cover albuma:
Image


neke krati klipovi sa snimanja pesama itd:

laku noć:


laku noć pt2 (attic studio drum session)


solo deonica iz jedne od pesama sa albuma, ujedno se na tom kanalu mogu naći i ostale stvari kačene (mp3 svih pesama sa yt i demo verzije nekih stvari)

https://soundcloud.com/aleksandar-sale-stanojkovic/heritage-h150-solo


i naravno, kao pravi internet muzičar, imam i svoj instagram, gde ću kačiti kratke klipove iz studija :)

http://instagram.com/p/hMO5zIDs1u/

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 10 Dec 2013, 01:47



nova pesma! meni najbitnija na ovom albumu. ujedno je i poslednja koja će biti okačena na yt, dok se album ne nađe u prodavnicama.

Javite utiske!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Aleksandar Stanojković

Post by Kristijan » 10 Dec 2013, 09:45

Пратим уредно шта радиш, и поштујем твој труд, има ту солидног материјала. Е сад, немој молим те да ми замериш због неких ствари које ми се намећу као утисак, јер не знам да ли сам у праву, просто мене ови снимци тако "зраче". Иначе последњих година највише пратим кантауторску сцену, и вероватно би неко помислио да је ово свирка која је у доброј мери баш за мене. Шта више, то се и десило. Познаница из гимназије је, видевши шта сам качио као мој музички избор на Фејсбуку, предложила да послушам неке твоје песме, нашла их на Туби :) Међутим, иако сам ја матори сентименталац, мене ово не ради. У реду је да чујем на радију, не бих променио станицу, не бих се питао зашто то моји клинци слушају. Само не бих купио албум. Ја овде чујем нешто (а опет наглашавам - можда погрешно чујем) што ја зовем "држим штиклу у вратима" - варијанта где могу релативно лако да шмугнем напоље, или да се уфурам унутра, што је вероватно корисна стратегија, али је ни тамо ни овамо. Оно, слушам ја ове песме, и да ме неко пита где је центар Александра Станојковића, шта то њега стварно вози - ја не бих имао појма. Наравно, увек је дискутабилно колико било ко из публике уме да укапира шта је центар неког аутора. Овде говорим о оној варијанти где могу да имам предпоставку, која може да буде погрешна. Невоља је што не могу да имам ни предпоставку, имам утисак да је овде доста тога урађено с доста рачунања. Почев од омота. Знаш, има ту неких стихова који откривају неке софистицираније идеје, а онда омот као за соло пројекат Жељка Бебека. Не иде шефе... И ово за омот уопште нема везе с мојом перцепцијом, то је просто тако. За музику можда и имам неке недоумице, али за омот никако.

Не треба да рачунџијски приступаш јер не верујем да с тим рачуном можеш да направиш стварно озбиљан посао. Не откидаш део колача Влада Георгијева, а не позиционираш себе довољно озбиљно ни у оном жанру који ја мислим да би ти радије свирао када би рачунџијски приступ заобишао. И ово ти кажем као неко ко уопште не сматра да је срамота зарадити паре од музике, и никад нисам разумео људе који цене само оне музичаре који једва имају да намакну за нови ластиш за гаће. Немам ни неки мачо приступ па да сам гадљив на мекши звук. Овако ја то гледам: ко год је свестан како шљака музичка индустрија, и вољан је да игра по тим правилима - нека уновчи то што се малтретира с тим правилима која није сам писао. И то је мени јасан став. Код тебе не видим јасан став. Извињавам се ако грешим, није ми циљ да омаловажавам твој труд. Само ти преносим утиске које сам стекао слушајући ове песме. Имам утисак да можеш да урадиш много више и веома бих волео да чујем како ће цела прича да се развија.

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 10 Dec 2013, 16:40

Ne bih da ispadnem sada ljut i nadobudan, jer to zaista nisam, ali moram da odbranim svoj rad.

Što se mene kao ličnosti tiče i pravca u kom želim da idem: Previše je kompleksan odgovor. Odrastao sam na Gary Moore-u, Claptonu, Robert Crayu, Hendrixu, ali i na izvođačima kao što su Sarah Vaughan, Dinah Washington, grupi Queen ali na suštim suprotnostima kao što su i Bob Dylan i Simon & Garfunkel, pa i Tower of Power i Common (hip hop). Sa druge strane sam kao producent radio od narodnjaka preko rnb-a i hip hopa, house muzike i dubstepa do jazza. Dakle svestran sam po tom pitanju, i ne volim da se ograničavam jednim žanrom. Zato ni jedna pesma na tom albumu ne liči na prethodnu.
uostalom: http://blacksheep.rs/crna_ovca/?work=in ... tanojkovic pa ako ti je do boljeg upoznavanja mene kao autora, možeš baciti oko na taj intervju :)

Sebe ovim albumom želim da prikažem kao pop umetnika, ništa više a i ništa manje. Jer kod jednog POP rtista imaš pesme kao što su "bold as love", "crosstowm traffic", ali i "red house" i "who knows". ili sa druge strane "tales of ulysses", "river of tears", "have you ever loved a woman", "tears in heaven" i "my fathers eyes". Koliko god mi pričali da je to blues i rock, to je pop... jer pop, jelte, znači popularno. Naravno da ću neke pesme uraditi komercijalnije i naravno da ću neke pesme uraditi sa malo iskrenijim pristupom.

Što se omota albuma tiče, prvo moram objasnim poentu albuma... Ceo album je posvećen jednoj devojci. svaka reč na njemu je pisana za nju, ali sam (naravno) ostavio dovoljno prostora da ljudi mogu da se pronađu u njima. I ja kao muškarac vidim žensko telo kao simbol lepote i nežnosti, a golo telo kao simbol iskrenosti i bliskosti. A pošto su sve pesme na albumu nežne i iskrene i prisne, i napisane pod uticajem dodira njene kože i mirisa njene kose (što u par navrata i pominjem) ovo sam video kao jedini omot. Sam omot će možda pomoći pri komerzijalizaciji celog projekta (mada ne verujem) ali kod ljudi koji u suprotnom ne bi poslušali album jer ih ne interesuje muzika. Oni koje interesuje muzika, verujem da će slušati album zbog pesama a ne zbog omota.

eto, nadam se da sam ti objasnio.. :)



edit: uglavnom, počinje jako da me nervira sad ovaj format pisanja po forumu.. sve se trpa u istu temu, postaje jako nepregledno, nema moderatora koji bi napisao u imenu teme "nova pesma strana ta i ta", i mislim da je to potpuno kontraproduktivno za ljude koji kače svoju muziku ovde

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Aleksandar Stanojković

Post by KnightOfDoom » 10 Dec 2013, 19:23

HeatMan wrote:uglavnom, počinje jako da me nervira sad ovaj format pisanja po forumu.. sve se trpa u istu temu, postaje jako nepregledno, nema moderatora koji bi napisao u imenu teme "nova pesma strana ta i ta", i mislim da je to potpuno kontraproduktivno za ljude koji kače svoju muziku ovde

Cek mislis da bi bilo preglednije i bolje da otvoris (kolko sam izbrojao onako na brzaka) 14 tema za svaki onaj video/pesmu? I to u roku od mesec i koji dan? Ne trpa se sve u istu temu vec sve TVOJE ide u TVOJU temu. Koga zanima da cuje nesto novo od tebe taj ce otvoriti kad bude novih postova. Ne shvatam kako mislis da je to kontraproduktivno. Cim postujes tema se penje na vrh. Sa svim pesmama i cime god. Kad imas trideset tema sve padaju u zaborav vrlo brzo. Trideset prva samo izbija na vrh dok je ne pojedu ostale.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Aleksandar Stanojković

Post by Kristijan » 10 Dec 2013, 22:22

Ниси ме разумео, не очекујем да треба да се држиш једног жанра. Такође немам ништа против попа, будући да је то поприлично широк појам, и многе музичаре које изузетно ценим бих лако сместио у ту растегљиву категорију. С друге стране, мислим да у пракси ипак не стоји знак једнакости између комплетне популарне музике и онога што без много мозгања идентификујемо као поп. Но то је сад нека друга тема, и не бих дангубио око тога.

Било како било, немам избора него да највише верујем првом утиску, све остало су свакојаке рационализације. То не значи да трипујем да сам шацнуо ситуацију у потпуности прецизно, и да сам провалио све шта се збивало иза кулиса, далеко од тога. Само сам хтео да ти прецизно објасним тај мој први утисак. Да сам избегао то обимно објашњење могао сам само да напишем: "Није лоше, само мене не помера". Капирам да је боље да прећутим него да на сав рад потрошим једну реченицу.

А у ствари... Можда ипак треба прећутати. На крају нико не жели да чује коментар.

User avatar
tomarnr
Posts: 76
Joined: 12 Aug 2010, 01:19
Location: Beograd

Re: Aleksandar Stanojković

Post by tomarnr » 10 Dec 2013, 22:46

Kristijan wrote:
А у ствари... Можда ипак треба прећутати. На крају нико не жели да чује коментар.
Bar ne onaj negativan :) Šalu na stranu, mene lično ovakva muzika ne radi, možda bude neka pesma koja mi se svidi ali generlano ne slušam.
Što se tiče kritike, svaka konstruktivna je dobra (pod uslovom da nema sujete ni sa jedne strane). Mene recimo nervira kad neko kaže: "Nije loše ali da ti ja sad kažem što u stvari ne valja." Ja se nekako vodim onom, ako nemaš šta lepo (dobro) da kažeš, bolje ćuti. Ne u fazonu da sad samo treba tapšati po ramenu svakoga ko objavi nešto na forumu ali lično, šta on ima od toga što si ti njemu sad rekao da tebe njegova pesma, omot i generalno trip uopšte ne radi? Ja isto imam bend, kačili smo ovde pesme, nekima su se svidele, nekima ne, mislim da je poštenije reći ne sviđa mi se, ili prećutati i ne komentarisati ništa nego objašnjavati nekome zašto tebe(mene) ne radi pesma, omot, trip nekog benda. Jednostanvo nema poente po meni. Muzika je duboko subjektivna stvar :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Aleksandar Stanojković

Post by Kristijan » 10 Dec 2013, 23:44

Нисам никад ништа научио из коментара типа "Бра'о царе!" С друге стране, много користи сам имао од тога када ми неко детаљно изложи своје виђење ситуације, ма како непријатно то виђење било. Не фантазирам ја сада да ће неизоставно неко да доживи просветљење када чује моје виђење ситуације, али свакако мислим да је овако формулисан став добра полазна основа за разговор.

Најбезболније је да се човек оглашава само када ће да се декларише као истомишљеник. Ваљда су нам зато најмртвије теме на форуму оне у којима људи позивају остале посетиоце да се изјасне о њиховом раду. Шта ту аутор да мисли? Да претпостави да су сви у фазону да радије ћуте ако немају шта лепо да кажу, па да се убедаче јер су уклавирили да баш нико није имао ништа лепо да каже? Или да претпостави да људе једноставно ни најмање не занима чак ни да отворе линк? Па то је исто као да форум и не постоји.

Јашта, музика је субјективна ствар. И ту музику треба да слушају, скидају и у слободно време изводе неке индивидуе које нису објекти. И треба да се прича о томе, разговор и јесте след разних субјективних утисака. Капирам да је то оно што нас привлачи једне ка другима, та могућност да чујеш нешто што није сопствени ехо, или пуко цитирање аксиома око којих само можемо да се сложимо и да се разиђемо.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Aleksandar Stanojković

Post by faks » 10 Dec 2013, 23:52

ko je ova riba sa kavera ?

User avatar
HeatMan
Posts: 345
Joined: 25 Nov 2008, 03:12

Re: Aleksandar Stanojković

Post by HeatMan » 11 Dec 2013, 05:05

devojka sa omota je moja drugarica. ne bih da otkrivam ime i prezime jer je takav dogovor sa njom iz mnogo razloga. :)
što se tiče one diskusije odozgo: kristijane, jedno pitanje. da li si bar prešao okom preko onog intervjua? jer da jesi, mislim da bi ti on prilično demistifikovao celu priču oko mene i mog stava. Na kraju krajeva, ne znam zašto se bavimo mojom malenkošću i mojim stavom, a ne pesmama. jer ja sam na kraju krajeva nebitan, kao i omot i svi ostali tipovi forme, bitna je suština. :) ljudi previše troše vreme na tako neke stvari

knightofdoom, stare teme se mogu obrisati. jeste posao, ali forum postoji iz razloga da bi gostima bio ugođaj da budu na njemu. forum, kao i svaka "kafana" mora da ima sposobne moderatore. štaviše, može se i podesiti da se neke teme automatski brišu ili arhiviraju posle nekog vremena. Da, mislim da je jako hmmm.. lenjo? i kontraproduktivno (za izvođače) ograničiti forum na taj način. ali da, bolja je opcija da svaki projekat i svaka veća stvar ima svoju temu. zašto? preglednije je. a ovde smo ne da bi trpali sve na gomilu pa možda u gomilu old crap-a neko vidi nešto novo, nego da se međusobno informišemo. ovaj forum nije mesto gde se juri neka fan baza i slično, ovo je forum muzičara gde svako ima "slike svoje" dece koje bi da podeli sa drugima, i kada dobije novo dete, mislim da zaslužuje temu. kapiram da zvučim nadobudno, ali to nije slučaj, to se možeš uveriti uvek na kafi sa mnom. to je samo moje mišljenje. nisam najpametniji, ali tako se radilo na dosta foruma, a na nekima sam bio mod a na nekima sam sada admin. my 2c samo.

pozdrav i hvala na komentarima :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest