Metal Dubstep / Srpska Edition

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Ever Dream » 03 Dec 2013, 12:24

Pozdrav svima... :cao:

Nakon puno obrada u klavirskom i simfonijskom aranžmanu koje sam uploadovao na Youtube kanal,riješih da malo eksperimentišem...Nešto kao kad ludi naučnici spajaju dve naizgled nespojive životinje i uživaju u kreaciji. U pitanju je moja autorska numera,planiram ih još,ali o tom - po tom... Red je da napomenem da su dve internet radio stanice izrazile interesovanje da ovo uvrste u svoju programsku šemu,što mi pogotovo imponuje :P Naravno,nijedna naša radio stanica nije imala ni sličnu ideju :D

https://www.youtube.com/watch?v=GBtow7pWsuk

Poslušajte,sve kritike su dobro došle :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by mislim_stvarno » 03 Dec 2013, 12:35

meni se svidja :)

Da ima jos malo vise metala (ne previse), bilo bi mi jos bolje, al' dobro, ja sam metalac :mrgreen:

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Ever Dream » 03 Dec 2013, 14:04

mislim_stvarno wrote:meni se svidja :)

Da ima jos malo vise metala (ne previse), bilo bi mi jos bolje, al' dobro, ja sam metalac :mrgreen:
Hvala na odvojenom vremenu :)

A dobro,morao sam malo balansirati pa iz tog razloga je primjetan udio dubstepa :D

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by L4t3r4lu5 » 03 Dec 2013, 14:37

Stvarno ne znam. Na prvih par slušanja, hoću da kažem da mi se ne sviđa, al' to ne bi bilo skroz iskreno. :roll:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Baba Slim » 03 Dec 2013, 15:07

Meni se svidja. :) :ziveli: Ne mogu da se upustam u dublju analizu tipa - to i to bih uradio drugacije, na ovaj ili onaj nacin, prosto svidja mi se, i voleo bih da cujem jos.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by KnightOfDoom » 03 Dec 2013, 16:25

Ukupan utisak je da je do jaja...sto se mene tice ima dovoljno gitara :) Da predjemo na ono sto mi "smeta" :

Onaj wobble sa pocetka zvuci kao preset za massive koji koji svi zivi koriste. Jednostavno je provaljeno... da si se poigrao sa podesavanjima, izvrteo tamo one potove malo... ili cak otisao oktavu-dve vise.
I meni to prebacuju za moje "kreacije" ali cini se da nema basa. Kao da uopste nemas nista sto ima tu ulogu? Osim na pocetku. Posle na oko dva minuta ima nesto ali jedva se cuje. Trebao si neki sint da stavis da drzi samo sub-bass mozda.
Bubanj zvuci kao neki addictive drums kit... ne znam koliko je to u ovom kontekstu ok... najvise kick para usi.

kao sto rekoh gore zvuci do jaja, cisto neka konstruktivna kritika... sto ne znaci ni da sam u pravu :)

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Ever Dream » 03 Dec 2013, 18:16

Prije svega hvala vam svima što ste odvojili vrijeme da poslušate :)
Postod L4t3r4lu5 na 03 Dec 2013, 14:37
Stvarno ne znam. Na prvih par slušanja, hoću da kažem da mi se ne sviđa, al' to ne bi bilo skroz iskreno. :roll:
Drago mi je što ovo vidim. Ne znam koji stil muzike slušaš,ali ako to nisu ovakve kombinacije a ipak postoji bar mala doza tog "sviđanja" onda je to makar pokazatelj da sam na dobrom putu. :)

Postod Baba Slim na 03 Dec 2013, 15:07
Meni se svidja. :) :ziveli: Ne mogu da se upustam u dublju analizu tipa - to i to bih uradio drugacije, na ovaj ili onaj nacin, prosto svidja mi se, i voleo bih da cujem jos.
Naravno,imam u planu da radim još ovakvih stvari,prvenstvena uloga ove numere i jeste bila da "ispipa" kako bi ljudi reagovali. Biće još nešto :)

Postod KnightOfDoom na 03 Dec 2013, 16:25
Ukupan utisak je da je do jaja...sto se mene tice ima dovoljno gitara :) Da predjemo na ono sto mi "smeta" :

Onaj wobble sa pocetka zvuci kao preset za massive koji koji svi zivi koriste. Jednostavno je provaljeno... da si se poigrao sa podesavanjima, izvrteo tamo one potove malo... ili cak otisao oktavu-dve vise.
I meni to prebacuju za moje "kreacije" ali cini se da nema basa. Kao da uopste nemas nista sto ima tu ulogu? Osim na pocetku. Posle na oko dva minuta ima nesto ali jedva se cuje. Trebao si neki sint da stavis da drzi samo sub-bass mozda.
Bubanj zvuci kao neki addictive drums kit... ne znam koliko je to u ovom kontekstu ok... najvise kick para usi.

kao sto rekoh gore zvuci do jaja, cisto neka konstruktivna kritika... sto ne znaci ni da sam u pravu :)
Jako iscrpno :) Kompletna stvar je rađena tako da asm prvo snimio metal elemente pa onda dodavao neki dubstep fazon. Što se tiče bubnjeva sa namjerom nemaju oni sporinu,klasičnu za dubstep,kako bih više nekako metal naglasio u svemu. E sad,da su mogli bolje da ispadnu - mogli su :)
Bas postoji,ali u krajnjem miksu nekako kao da je pojeden od ovog wooble basa ili čega već,gledaću da to popravim u sledećoj stvari.

Smatrajte sve vaše komentare dobro došlim,od takvih stvari i zavisi koliko ću da napredujem što se tiče nekih daljih kreacija :ziveli:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Kauto Labs » 03 Dec 2013, 21:39

prvo svaka cast za izbor zanra, totalno po mom ukusu

mislim da je dobro, da imas talenta, ali i da imas mesta za napredak

koji program koristis?

ovako, moja kritika: treba da obratis paznju koliko dugo vrtis neki loop i posle koliko ponavljanja to smori slusaoca, konkretno ovde bubnjeve si odvrteo od pocetka do kraja u manje vise dobro ne bas patern, ali u slicnom raspolozenju, farbi i glasnoci, znaci pazljivo razradi dramatizaciju

jos kao prvo bih napomenuo (STO BIH NAGLASIO xD) da nemas glavni lajtmotiv u pesmi, ili bar meni nije bio dovoljno ubedljiv, znaci ne mozes da napravis pesmu ni od cega, ono tetki lekove da odnesem, znaci sedi 2 meseca, 2 meseca iskopaj 3 ili 5 ili 15 nota lajtmotiv i kazi eto to je moja poruka, ideja i kreacija. ocekivao sam gitarski forspil, u krajnoj liniji nebitno koji instrument. ruku na srce u zadnjoj petini pesme si krenuo da popravljas stvar fino je zazvucalo pri kraju. znaci na primer ilustracija cujes jednom u zivotu Faithless Insomnija ili Guano Apes Lords of the boards i dodje posle 10 godina neka maloumna Jelena Karleusa otpeva neki nebulozan Marinin " i jos te volim i volim i volim, a ne daju miiii.... ili mene pale takvi muskarci kao ti sa njima znam da nema sale , sa njima se ne smes igrati..." u 3 ujutru a ti kazes "aha znam ovu (unakazenu) stvar

trece: dinamika, glasno i tiho, pesma ti je jednodimenzionalna, znaci koristi tisine (0dB) i prenaglasene delove, kao skrileks na pola sekunde umru zvucnici totalno, pa grune, pa fejd in, pa ekstaza, pa tisina, pa grune i tako, zabavljas slusaoca da mu nije dosadno, trudis se da ga iznenadis, da mu nikad nije dosadno, kao u horor filmu, nagovestis mu da ce nesto da se desi pa ga drkas, pa ga uljuljkas, pa ga isteras iz pamet

da rezimiram: tehnicki nivo ti je ok, poradi malo na ideji i dramatizaciji.

toliko od mene za ovo javljanje, da si student ja bih ti dao jednu solidnu 7/10, nastavi da rokas, ne menjajte kanal, studio?

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by L4t3r4lu5 » 03 Dec 2013, 22:46

Ne znam koji stil muzike slušaš,ali ako to nisu ovakve kombinacije a ipak postoji bar mala doza tog "sviđanja" onda je to makar pokazatelj da sam na dobrom putu. :)
"Pa ono, ljepo je.Dx" Šalim se, naravno. :ziveli:
Evo me malo poznije, i inicijalno mi je bilo manje kul. Ali:
Nazovi problem, nešto na šta bi možda trebalo da obratiš pažnju, po meni su (ovome se obratio i Kauto) što stvar nema definitivan karakter, ili ga ja ne vidim, i monotonost. Skup rifova i ideja koji su do džadže sami po sebi, a zajedno su onako meh, kvazi tehno-metal (đent čak, usudiću se da kažem (znam da nema đenta niđe, al' mi nekako žestoko miriše na nešto a la Intervalz)) pesma. Znači lajtmotif i koji brejk tu i tamo. Eto mojih dva posto, for what it's worth, ali da, definitivno si na kul putu.

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Ever Dream » 03 Dec 2013, 23:46

Kauto Labs wrote:prvo svaka cast za izbor zanra, totalno po mom ukusu

mislim da je dobro, da imas talenta, ali i da imas mesta za napredak

koji program koristis?

ovako, moja kritika: treba da obratis paznju koliko dugo vrtis neki loop i posle koliko ponavljanja to smori slusaoca, konkretno ovde bubnjeve si odvrteo od pocetka do kraja u manje vise dobro ne bas patern, ali u slicnom raspolozenju, farbi i glasnoci, znaci pazljivo razradi dramatizaciju

jos kao prvo bih napomenuo (STO BIH NAGLASIO xD) da nemas glavni lajtmotiv u pesmi, ili bar meni nije bio dovoljno ubedljiv, znaci ne mozes da napravis pesmu ni od cega, ono tetki lekove da odnesem, znaci sedi 2 meseca, 2 meseca iskopaj 3 ili 5 ili 15 nota lajtmotiv i kazi eto to je moja poruka, ideja i kreacija. ocekivao sam gitarski forspil, u krajnoj liniji nebitno koji instrument. ruku na srce u zadnjoj petini pesme si krenuo da popravljas stvar fino je zazvucalo pri kraju. znaci na primer ilustracija cujes jednom u zivotu Faithless Insomnija ili Guano Apes Lords of the boards i dodje posle 10 godina neka maloumna Jelena Karleusa otpeva neki nebulozan Marinin " i jos te volim i volim i volim, a ne daju miiii.... ili mene pale takvi muskarci kao ti sa njima znam da nema sale , sa njima se ne smes igrati..." u 3 ujutru a ti kazes "aha znam ovu (unakazenu) stvar

trece: dinamika, glasno i tiho, pesma ti je jednodimenzionalna, znaci koristi tisine (0dB) i prenaglasene delove, kao skrileks na pola sekunde umru zvucnici totalno, pa grune, pa fejd in, pa ekstaza, pa tisina, pa grune i tako, zabavljas slusaoca da mu nije dosadno, trudis se da ga iznenadis, da mu nikad nije dosadno, kao u horor filmu, nagovestis mu da ce nesto da se desi pa ga drkas, pa ga uljuljkas, pa ga isteras iz pamet

da rezimiram: tehnicki nivo ti je ok, poradi malo na ideji i dramatizaciji.

toliko od mene za ovo javljanje, da si student ja bih ti dao jednu solidnu 7/10, nastavi da rokas, ne menjajte kanal, studio?

Još jedan iscrpan komentar,hvala ti :)

Program je Magix Music Maker,prilično lagan i pregledan a nudi i dosta opcija prilikom same obrade zvuka i uopšteno dodavanja nekih detalja. ŠTO DRUGI KAŽU (xD) slažem se da je izostao taj neki glavni dio na kojem bi se lomilo i koji bi slušalac očekivao sa riječima "evo sad će ONO". Trudiću se da popravim te stvari,mnogo mi znače ova uputstva.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by dejankuki » 04 Dec 2013, 21:11

Vasko, iznenadjavas me... respekat...



sorry za off...

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Ever Dream » 24 Dec 2013, 22:49

Nakon one stvari koju sam već objavljivao ovde i za koju ste imali komentare (na čemu vam duboko zahvaljujem),evo još jedna kreacija. Trudio sam se da zvuk bude malo agresivniji u odnosu na prethodnu,a vi ako nemate nekog prečeg posla poslušajte pa prosudite sami. :ziveli:

http://www.youtube.com/watch?v=yR_w1toleN8

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Kauto Labs » 24 Dec 2013, 23:55

ovo je odlicno, sacu da okacim ovo da te izreklamiram na fejs i tviter

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by mislim_stvarno » 25 Dec 2013, 09:33

super je

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Metal Dubstep / Srpska Edition

Post by Ever Dream » 25 Dec 2013, 10:16

Kauto Labs na 24 Dec 2013, 23:55
ovo je odlicno, sacu da okacim ovo da te izreklamiram na fejs i tviter
mislim_stvarno na 25 Dec 2013, 09:33
super je
Hvala vam ljudi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest