Kucni zez PC - Gitara

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Kucni zez PC - Gitara

Post by velemajstor » 15 Nov 2014, 01:13

Ovaj deo foruma čini se zamro, poprilično pa evo ...
Neka ovogodišnja pesma, iako je mršava godina za snimanje, svega po koji pesmičak :metal:.

Korišćen samo PC, gitara u line-in, DAW i soft, nema ništa izmedju. Nije mi pc neki snagator pa ne mogu da izvučem mnogo traka, a baš mi uvek zatreba jos po koja (nikad dosta).

Pošto benda zasad neće biti (nemogućnost okupljanja ozbiljnije ekipe :? ) može da se pablikuje i po neka pesma.
Moglo bi i još svašta da se popegla al' me to baš mnogo mrzelo i ovo uzme dosta vremena.

I jedno pitanje za neke iskusnije (znam da je za drugi deo forumu al aj sad). Dali postoji neki ozbiljniji soft za konvertovanje wav u midi? (da mogu da ga farbam bas k'o coe'k Triliajan-om ili šta god) Od transponovanja gitare u bas ispadne kao kanturina? Nemam bas, a baš mi se i ne kupuje.

https://soundcloud.com/patamat/souther

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kucni zez PC - Gitara

Post by MetalFunk » 15 Nov 2014, 08:10

Nadji neki bass VSTi i farbaj u mixeru u DAW-u. Ja sam sa BooBassom u FL-u ucionio cuda, a to je tek default VSTi koji dodje sa FL-om.
Btw, fina rstva, al def. fale neki vokali. :)

Btw. 2 zamrljan ti je kick od puno bassa. Trebao si recimo sidechain-ovat ili EQ-ovati i oduzeti koju nisku sa bassa da prolazi fino kick u mixu. Al i ovo ti je skroz fin mixing. :ziveli:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Kucni zez PC - Gitara

Post by Uncle Moe » 15 Nov 2014, 14:27

Meni je super stvar i to bas ovako kao instrumental (malo me podseca na In Flames ali malo) vokali bi mi bili suvisni. <:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kucni zez PC - Gitara

Post by metalstringer » 25 Feb 2017, 17:24

Odavno nisam cuo interesantniji instrumental. Svaka cast! :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest