Fretless gitara, video

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
Tomo
Posts: 40
Joined: 18 Apr 2012, 23:25

Fretless gitara, video

Post by Tomo » 11 Dec 2014, 00:28

Pozdrav!

Drugi dio solaze je na fretless klasicnoj gitari prvi je na "normalnoj"...

Zvuk fretlessa je onakav kakva mu je bila i cijena (gitare i prerade zajedno)

Ja se ubi od ovih trilera-hemr-on-pul-ofova a van ne izlazi nista...



Jedva sam odsviro ovaj YJM pocetak solaze. Nisam vise za to shredanje, starim...

Matricu sam slozio sam pa je eto takva kakva je...bolje ne znam...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Fretless gitara, video

Post by MetalFunk » 12 Dec 2014, 09:27

Na fretlesu cujem neke narodnjake :D Dobar sred :mrgreen:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Fretless gitara, video

Post by Baba Slim » 12 Dec 2014, 10:29

Sunce mu je*em Tomo, pa slomio si ovu svirku... :shock: :lol: :ziveli: Bravo, egzekucija je cao-zdravo. :bravo:

Tomo
Posts: 40
Joined: 18 Apr 2012, 23:25

Re: Fretless gitara, video

Post by Tomo » 12 Dec 2014, 20:51

MetalFunk wrote:Na fretlesu cujem neke narodnjake :D Dobar sred :mrgreen:
To je vise neki orijentalni stil...oko 0:40 je malo bacilo na balkanski...

Slomio sam se sam da odsviram to. Ima tu i gresaka...kao sto rekoh nisam za shredanje vise, na vjezbam bas, pogotovo alternate picking.

Mozda jos jedno objasnjenje, primjetio sam da mnogi (kao i ja do nedavno) nisu culi za The Word alive, a ne gledaju naslov videa pa misle da je to sve moja ideja. Dakle ja sam slozio matricu identicnu originalu i odsvirao svoj prvi dio sola koji je malo eksplozivnija varijacija originalnog, a fretless dio je naravno moj u potpunosti.
Ne volim inace taj stil muzike ni najmanje (izvinjavam se obozavaocima), da nije za natjecanje nebi ni saznao za taj bend.

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: Fretless gitara, video

Post by velemajstor » 13 Dec 2014, 17:47

Tomo, pregledao sam malo tvoje klipove, ti si sjajan muzicar.

Zanima me naravno ako nije tajna , sta si koristio za zvuk solo gitare? Svidja mi se.

Tomo
Posts: 40
Joined: 18 Apr 2012, 23:25

Re: Fretless gitara, video

Post by Tomo » 13 Dec 2014, 23:42

Naravno da nije tajna. Evo citav setup: Ritam gitara 1,2,3: EZMix-Metal guitar gods pack- Misha crunchy rhythm preset
Solo gitara: EZMix-Metal guitar gods pack- Misha Ampy lead preset
Solo gitara (fretless): EZMix Mark Needham- Acoustic guitar preset + Amplitube3 flanger
Bas: Amplitube3 Gtr to Bass preset za pedalboard + Amplitube Ampeg za amp i box
Bubanj: EZDrummer- kit- Metalheads, grooves - Drumkit from hell uz puno "rucno" upucanih djelova.

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: Fretless gitara, video

Post by velemajstor » 14 Dec 2014, 19:37

Da princip ti je slican kao moj, tako i ja nekako slozim bubanj bas sa tim ekspanzijama, pa posle razdvajam i farbam posebno.

Nisam koristio poslednjih godina gotova softverska resenja, tipa AmpliTube, GuitarRig a taj EmMix nikad nisam ni probao, lepse su mi zvucale gitare sa LePou-om i simulacijama kabineta, mada za solo nikad nisam bio zadovoljan zvukom ovih kombinacija.

Deluje mi solidno, bas cu da pogledam taj EzMix, predpostavljam da je Misha onaj glavonja iz Periphery, pa neki njegovi preseti.

Tomo
Posts: 40
Joined: 18 Apr 2012, 23:25

Re: Fretless gitara, video

Post by Tomo » 19 Dec 2014, 22:16

Probao sam i LePou, dobar je. Za svaku pricu ti odgovara nesto drugo, ako ne nalazis to sto trebas u GuitarRig-u probas s Amplitube-om itd.
EzMix je dobar, ali presetovi su takvi kakvi jesu, sa samo dva promjenjiva parametra ne mozes previse modificirat gotove postavke. Nekad ti stave samo, recimo, gain i delay level pa ti sad vidi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest