Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by uberelf » 27 Mar 2015, 12:07

Pozdrav svima!
U februaru je izašao moj instrumentalni album "TIME" od pet numera. Želeo bih da ga podelim sa vama, pošto je za slušanje besplatno dostupan na youtube i na deezeru a biće mi drago da čujem vaše kritike. U pitanju je gitarska instrumentalna muzika, mešavina žanrova, ima tu svačega - sporih i bržin momenata. Negde su ga klasifikovali u jazz fusion a negde u progressive rock. Ja sam neodlučan, iako se može reći da neki fusion jeste :D. Kako vam se čini i u koji muzički pravac biste vi ovaj svrstali?

Numere:
1. Expectations
2. Telling
3. Water
4. September
5. Time Slip

Gostujući solisti:
Alek Darson - fretless gitara (Telling)
Miroslav Mirosavljev Mickylee - gitara (Water)
Vladimir Prljić Prlja - gitara (Time Slip)

Drugari koji su svirali na albumu:
Milan Jejina Yeqy (Destiny Potato, Organized Chaos) - bubnjevi (1, 2, 3, 5)
Marko Orlović (Kristali) - bas (1, 3)
Branislav Zdravković (Bajka Bend) - klavijature (1, 2, 3, 5)
Dalibor Vučić (ex Eyesburn)- bas (2)
Boško Martinović - gitare (sve pesme), bas (5)

Album je nedavno dobio i recenziju na sajtu Nocturne Magazine, http://nocturnemagazine.net/recenzije/2 ... novic-time
a neke buduće novosti možete pratiti na https://www.facebook.com/martinovicguitar


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by Overdrive » 27 Mar 2015, 14:01

"Potencijalna mana izdanja je ujedno i ta apsolutna dominacija gitara, koja traje od samog početka, pa do kraja, punih 27 minuta, bez gotovo ikakvih prepuštanja glavne reči drugim instrumentima"

Slažem se sa ovim.
Preslušao sam ceo album na preskoke (kažem na preskoke, jer me je na svakoj deonici upravo isti i jednoličan zvuk gitare odbijao, a čini mi se da nije mnogo ni iz tonaliteta iskakao)

Za pozdrav je to što je instrumental, ali..utisak je kao da se sa celom pričom ili žurilo, ili da je snimljeno za jedno popodne.
Nema definisanih rifova, pasaža, karakterističnih deonica.
Zvuk gitare je bez karaktera i rekao bih malo passé
Žanr je "ni tamo ni vamo", što može da bude i plus ako je namera muzičara bila da pobegne od prepoznatljivih blues/jazz/rock klišea.

Verujem da je možda muzičarima bilo zabava da sviraju, ali konačni proizvod nije intrigantan. Mozak traži izazov, iznenađenje, toga ovde nema.
Zbunjujući su naslovi numera, jer se one mnogo ne razlikuju jedna od druge, pa je pretpostavka da je autor imao neku krajnje ličnu asocijaciju koja međutim ne nalazi put i do slušaoca.
Lep omot.

:ziveli:

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by uberelf » 27 Mar 2015, 14:48

Hvala za komentar, svakako mi znače i negativne kritike.
Bilo bi sjajno da odslušaš ceo album ako možeš da podneseš, jer verujem da ti je puno toga promaklo - ja se bar ne sećam kada mi se na preskok nešto dopalo.

par odgovora - muziku nisam pravio kao takmičenje u ovo doba hipergitarista, i komponovana je bez ideje nekog dokazivanja i podilaženja aktulenim trendovima ili stilovima. I onda je normalno da se ne dopada svima :), ne bih ni očekivao, ali ima i ljudi kojima je to ono što žele da čuju. Sve pesme zajedno predstavljaju jednu celinu i jednu priču koja se bavi različitim aspektima koncepta vremena, a vizuelni deo (omot) je jednako povezan sa tom pričom i nije nasumičan. Na FB strani sam pisao detaljno šta sam hteo svakom numerom da kažem i šta ona znači (koga zainteresuje da pročita, saznaće i otkuda idu naslovi). Album je rađen nešto manje od godinu dana i sniman je sve samo ne ishitreno - ali sve prema mogućnostima. Harmonska sličnost ponegde postoji i čini tu nit koja povezuje sve numere u jednu kompoziciju.

Hvala još jednom za slušanje/komentar i veliki pozz!

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by zwelj » 28 Mar 2015, 02:25

Imas dosta uspelih delova, solidno vladanje instrumentom, kompozicije su malo jednolicne i te smene farbi gitara nisu od neke pomoci. Smeta mi nedostatak energije i poleta, koji je, po meni, dominantan za ovakav pristup, ima previse delova koji zvuce kao mlake improvizacije preko kakve matrice, nesto izmedju rok instrumentala i malo metiljavog fusiona... Rezime, korektno, na delove dosta dobro, ali nesugestivno. U danasnje doba hiperprodukcije, gde su svi naslusani svacega, neophodna je veca doza originalnosti i stava, bojim se da ti to nedostaje... :ziveli:

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by uberelf » 29 Mar 2015, 14:48

Hvala ti puno zwelj - posebno na celovitom slušanju ali i na komentarima o kojima razmišljam.
iako ima aktivnijih delova (kao druga stvar), album je predviđen kao mid tempo, sa sporijim razvojem priče a ne kao nešto što će iscimati slušaoca. Taj tip koji je odlučio da radi recenziju je prvim delom teksta zaista pogodio moju poentu, ali zanimljivo mi je da je nekako prepoznao da sam želeo da instrumenti /gitare / međuteme zvuče kao razgovor. Odnosno da je njihova dinamika pre dinamika razgovora, u kojoj nema svakog časa ponavljanja, ali se periodično vraćam osnovnoj temi uz novu dinamiku. Naravno nekim ljudima taj tip kompozicije jednostavno ne pije vodu, ali sam prijatno iznenađen porukama muzičara (i nekih producenata) iz Srbije i drugih zemalja koji su nešto našli u toj priči. Nisam se trudio da impresioniram, u pitanju je jedna ista gitara, (nisam svirao na gomili gitara, osim onoga što sviraju gosti na albumu) u nekoliko boja/efekata. Muzikom se ne bavim profesionalno, to mi je hobi - a realno nisam genijalni Muris Varajic ili Joe Bonamassa, pa ni cilj ovog instrumentalnog albuma nije bio da bude vratoloman i dokaz moje neverovatnosti. Prosto je muzika izašla iz mene, imam svoj neki stil koji ne teži komercijali - drugari koji su svirali su se na neki način prepoznali u toj ideji, i ako se bilo kome svidi makar jedna kompozicija, za mene je to dovoljno. Voleo bih da bude bar 7-8 naših instrumentalnih albuma godišnje, u različitim stilovima, jer po Srbiji imamo neverovatne talente, ali od instrumentala se ne živi :)

Možda uskoro bude backing trackova za one kojima se dopada.
A, ako nekog zanima, evo mojih starih demo snimaka koje sam radio od a do š na nekom svom kućnom kompu, bez posebne opreme u periodu 1999-2003. Taj materijal je tada trebalo da bude ponovo snimljen studijski i izdat u Grčkoj za Eros Music (label u okviru Sony Music), ali nešto su Grci krenuli da muvaju pred potpisivanje ugovora oko finansiranja cele priče i nažalost sve je ostalo kao demo. Shit happens :)
https://boskomartinovic.bandcamp.com/al ... od-lp-2003

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by zwelj » 29 Mar 2015, 20:02

uberelf wrote:Hvala ti puno zwelj - posebno na celovitom slušanju ali i na komentarima o kojima razmišljam.
Nezahvalna pozicija svakog kriticara je sto sud nastaje kao rezultanta neizbeznih subjektivnih preferenci, visokih kriterijuma svetskih standarda i pokusaja rezumevanja specificnih uslova, situacije i namera stvaraoca... a samim tim, gotovo uvek manje ili vise pogresan, te ga treba uzeti sa rezervom, ali opet, ukoliko je lisen, danas tako uobicajenih niskih pobuda, verovatno nosi neki korektiv koji treba prepoznati i iscitati... naravno, sa autorovom svescu o prirodnoj nuznosti jaza iz razlike u motivima izmedju ushicenosti autora svojim novim delom, u tom trenutku nesposobnim za objektivnim sagledavanjem nedostatka (koje ce najcesce videti cim malo zgasne ta vatra stvaralackog, te bude u stanju da napravi neku distancu) i uglavnom indiferentnog slusaoca koji ne deli tu vrstu zara i entuzijazma.

Napravio si primetan pomak od tih demo snimaka, te ukoliko i u sledecoj iteraciji bude slicno, bice prilicno dobro. Ja licno uvek podrzavam one kojima je muzika prevashodno izraz zelje za sopstvenim "updateom", za razliku od onih koji uzurpiraju tu "duhovnu disciplinu" u cilju licne promocije i sluzbi u usluzno-trgovacko-kolateralnoj delatnosti (beer-festa, rakijade...)

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by Mancha » 29 Mar 2015, 20:44

Meni pesme zvuče dovoljno različito među sobom i album ima tok kada se sluša redom. Definitivno je u pitanju kvalitetna muzika.
Ono što bih ja voleo da čujem u ovakvom stilu je možda malo više instrumenata (synth, ili pravih), koji bi dodatno začinili aranžman. Takođe, ono što nama gitaristima kad komponujemo nekad bude problem, je da dozvolimo da gitara povremeno ustupi mesto ostalim instrumentima. Vezani smo za žice, pa nam to nekad ne pada napamet kao opcija, a mislim da bi dodatno otvorilo neke nove vidike u okviru numera i dodalo dinamike.

Problem sa instrumentalnom muzikom je što u startu nije jednako komercijalna u odnosu na vokalno-instrumentalnu, pa je još podložnija tome da se nekome "ne legne" ili da nije po ukusu.
Najbitnije je da si ti uživao u stvaranju, a dobra muzika svakako pronađe put do publike kojoj će se dopasti.

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by uberelf » 29 Mar 2015, 22:25

Mancha wrote:Takođe, ono što nama gitaristima kad komponujemo nekad bude problem, je da dozvolimo da gitara povremeno ustupi mesto ostalim instrumentima. Vezani smo za žice, pa nam to nekad ne pada napamet kao opcija, a mislim da bi dodatno otvorilo neke nove vidike u okviru numera i dodalo dinamike.
Slažem se. Nažalost, radio sam prema mogućnostima i dostupnom vremenu drugara koji su učestvovali. Bio je predviđen mnogo veći udeo klavijaturiste, posebno ritam sekcija, stringovi ali i delovi albuma potpuno bez gitare, ali iz nekog razloga nije mogao da to izvede. Svoj solo je odsvirao dokle je imao inspiraciju (pesma 1) pa sam morao da ga produžim gitarom. Basista (jedan) je trebalo da neke cele deonice svira umesto gitare i da tako izmeni dinamiku, ali je odlučio da radi samo pratnju, i to je to. fretless tema drugog basiste (pesma 2) je trebalo da bude samo delić tog manira. Isto tako, u jednoj od pesama je bila opcija da priču oboji kaval, ali sviran u ne-etno fazonu na koji smo navikli, ali opet nije realizovano iz objektivnih razloga... Ko zna, možda jednom :D
Hvala na lepim komentarima Mancha. :D


zwelj, potpuno se slažem. Utisak stvaranja može biti potpuno različit od onoga što proživljava slušalac, otud mnogo muzike koja nam ne legne. I da, vezano za tvoju poslednju rečenicu, ovde je potpuno ideja samo u muzici, karijeru ostavljam drugima :D ... hvala obojici na podršci...

:ziveli:

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by Mancha » 29 Mar 2015, 23:33

Zvuči kao da smo imali sličan trip, samo nije lako ukopiti se sa drugima i njihovim obavezama, što je i razlog zašto ja uglavnom radim sam i za svoju dušu.
Znam koliki je ovo poduhvat i za jednu pesmu, a kamoli za EP sa gostima, pa skidam kapu što si uspeo da izguraš do kraja u formi koja je bila realna.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by zwelj » 29 Mar 2015, 23:49

uberelf wrote:ovde je potpuno ideja samo u muzici, karijeru ostavljam drugima :D ...
Samo ti gradi karijeru... Karijera je dobra stvar sve dok sama sebi ne postane cilj. :ziveli:

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by uberelf » 02 Apr 2015, 11:10

Ja sam nekim slučajem uvek radio sa cover bendovima i tad je relativno lako dogovoriti se s ljudima jer imate sličnu ili istu ideju u startu, a instrumentalna muzika izbija obično u periodu kada ne sviram u bendu. Imao sam sreće da većina ljudi koje sam zamislio na albumu na neki način učestvuju (makar i u jednoj pesmi ili kao solisti), ali voleo bih da je neko drugi morao da se bavi tim planiranjem i organizacijom kad šta može da se radi - jedva sam to sve realizovao. Posebno sam zahvalan Jekiju bubnjaru, jer su se svi dodatno potrudili kad su čuli koliko drugačije su zazvučali demoi sa njegovom finalnom verzijom i videli da će to sve ipak biti ozbiljnije nego što su inicijalno mislili. :lol:
Mancha wrote:Zvuči kao da smo imali sličan trip, samo nije lako ukopiti se sa drugima i njihovim obavezama, što je i razlog zašto ja uglavnom radim sam i za svoju dušu.
Znam koliki je ovo poduhvat i za jednu pesmu, a kamoli za EP sa gostima, pa skidam kapu što si uspeo da izguraš do kraja u formi koja je bila realna.
zwelj wrote:
uberelf wrote:ovde je potpuno ideja samo u muzici, karijeru ostavljam drugima :D ...
Samo ti gradi karijeru... Karijera je dobra stvar sve dok sama sebi ne postane cilj. :ziveli:
:ziveli:

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by Cicmila!! » 05 Apr 2015, 18:30

odslusala sve. stize kritika, nemoj shvatiti licno.
instrumentalna muzika je trenutno vrlo aktivna, alek i jeki su dosta radili instrumentalnu muziku i moze tu dosta da se nauci od njih, al ih nisi pustio da mnogo divljaju..
nije lose. mislim da je dobra oprema i produkcija odradila dosta posla ovde vise nego dobro muzicarenje (daleko bilo da lose svirate). meni je ovo iskreno jaaako dosadan zvuk jer sam ga cula vec dosta.
super je ovo album za moju kevu, caleta, jer ih jako podseca na smak i zlatka manojlovica. al da je nesto novo i inovativno, nije. ovaj zvuk smo imali 70tih (i to na nasim prostorima), samo bez takve opreme i produkcije.
ja nisam osetila tu komunikaciju o kojoj pricate. mozda gitara sama sa sobom prica? pesme su lepe, al ne voze. nema slojeva, nema puno promena, nema razlike u atmosferi kroz ceo album. ne zamisljam nikakvu sliku u glavi kad cujem. zamisljam vas kako svirate u nekom preskupom studiju. pritom je jako dobra ekipa u pitanju i moglo je to jos malo da saceka i da se doradjuje. odslusaj ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=sSmBHKXqiI4
ja sviram duvacke instrumente (trenutno u dva benda, oba instrumentalna), snimala bih 15 albuma godisnje al nemam pare da snimam, nemam ni svoj mikrofon, jedva imam da platim kiriju za studio mesecno. skup je to sport.
super je sto ste snimili album, samo nastavite.

sto se tice organizacije i planiranja, to je menadzerski posao. ljudi u srbiji iz nekog razloga ne gotive da imaju menadzera, al vrlo znaci.

uberelf
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2015, 11:07

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by uberelf » 05 Apr 2015, 23:13

Cicmila!! wrote:odslusala sve. stize kritika, nemoj shvatiti licno...
Sve kul, iskreno sam ti zahvalan na izdvojenom vremenu i komentaru! A i podršci :). Zapravo, svi učesnici, pa i Alek i Jeki su imali apsolutnu slobodu. Da su hteli, mogli su da prave svoje solo deonice ili uvode od 15 minuta, da rokaju duplo žešće, ali osetili su stvari tako kako jesu. Aleka sam nekada ja učio da svira gitaru i sluša, a sada je on inspiracija za mene i neko ko me prevazišao na toliko nivoa i na koga sam ponosan dokle je stigao. Ali bez obzira na bliskost, mi svi (na albumu) inače sviramo različite vrste muzike (pa čak i različite vrste metala, oni koji nekad/uvek sviramo metal) pa je ova fuzija takva kakva je - svako je uneo tačno ono što je mislio da treba. Zaista nisam "kontrolisao" upliv ideja u toj pomenutoj meri - nisam toliko ambiciozan i željan dokazivanja. Mislim da je najlepše da ljudi koji sviraju na nekom projektu provode puno vremena zajedno da bi svi pojedinačni elementi evoluirali u nešto genijalno ili da bi disali kao jedan. A mi smo razbacani po raznim zemljama i poslovima i spojila nas je ideja :D

Nažalost, ne mogu svakom da ispunim želje. Čak ni sebi ne mogu sve :D. Bukvalno svakodnevno dobijam poruke iz sveta od nepoznatih ljudi koji su se pronašli u tome što sam radio i vrte album na repeat. Od onih kojima se ne dopada - ne dobijam poruke hahahaa :D :oops: . - Ali upravo zato sam postavio muziku ovde na forumu, jer se iz svake kritike uči - ne samo iz pozitivne. Album i kompozicije ni u jednom trenutku nisu nastali iz želje da budu "game changer" u svetu muzike. Plan nije bio "sad ćete da vidite šta je moderan zvuk" i "izmislio sam ne znam šta". '78. sam godište, uz to verovatno idu svi uticaji muzike koju sam slušao tokom života. Ako zvuči matoro - okej, zvuči matoro i to prihvatam jer to sam ja. Prosto je to neka moja fuzija žanrova i ideja kao svirca (a ne genija), koja je odabrala mene a ne ja nju, i imao sam tu potrebu je izguram do kraja u skladu sa mogućnostima. Da ne ostane nedovršeno. Sve je rađeno bez bilo kakvog novca i bez preskupe opreme - isključivo iz potrebe da iz sebe izbacim ono što je u glavi nastalo, i da to podelim sa ljudima. Drugari su pomogli svojim idejama . Tako će, ako nečega u glavi opet bude, nastati i neka buduća muzika. Nešto će glava ponovo želeti da kaže i to je to. Bez želje da nekoga "vozim" (posebno ne u mid-tempo kompozicijama...). Možda još sazrim kao muzičar, možda ne, ko zna. Instrumentalna muzika nije moja osnovna životna ideja i jedino što me zanima, prosto nastaje iz uslova u kojima sam u tretnutku kada nastaje. Kad ne sviram u bendu i slično.
Koncept razgovora instrumenata (gitarskih linija) je u dinamici ljudskog razgovora. Ljudi se raspravljaju, pa se razgovor smiri, šapuću, mrmljaju, viču. O tome se radi ali kome to ne liči, ne liči mu i to je sasvim okej. Brza (druga) pesma svakako nije ista kao neke od sporih, četvrta-harmonska na jednom instrumentu je različita od ostalih, ali opet, kome je dosadno - dosadno mu je. I tu ja nemam argumenata. Onaj koji se smori je apsolutno u pravu, kao i onaj koji se oduševi. Nisam imao mogućnosti ni opcija za još instrumenata i muzičara, da plaćam sate i sate snimanja. Pomenuo sam gore da je trebalo da bude drugih instrumenata i aranžmana. Svakako je ispalo ozbiljnije nego što sam očekivao kad sam krenuo da komponujem u svojoj gajbi. Što se tiče slika u glavi, ovo dole su moje slike u glavi. Možda će neko misliti da kenjam, ali to su bile ideje koje su me terale da sviram tu muziku.

Motivi tj. ideje iza pesama, redom (koga zanima...). Nažalost, pisao sam na engleskom, pošto je bilo za FB stranicu...
1
https://www.facebook.com/martinovicguit ... 0912382066
2
https://www.facebook.com/martinovicguit ... 3355671155
3
https://www.facebook.com/martinovicguit ... 7938977030
4
https://www.facebook.com/martinovicguit ... 2878946536
5 & general album idea
https://www.facebook.com/martinovicguit ... 7608908063

Uskoro ću možda podeliti (a to opet ide za one kojima se sviđa) backing trackove za instrumentaliste koji vole da improvizuju i igraju se, a nisu umrli od dosade slušajući moje stvari.

Hvala ti još jednom :) :ziveli:

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by Karimii » 05 Apr 2015, 23:53

Prvo da preslušam sve snimljeno, pa eventualno saberem utiske.
Najviše me podseća na, uopšteno, ambiental, međutim aranžman tj odabir instrumenata može da odredi i džez klasifikaciju.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Instrumentalni domaći album "TIME" - Boško Martinović

Post by tommytigh77 » 06 Apr 2015, 15:52

Evo da i ja budem malo dežurni kritičar, ali ne u smislu nipodaštavanja, nego podrške (ako se, nadam se, shvati kao takva). Zwelj je već rekao dosta stvari koje i ja mislim, pogotovo se slažem za primedbu da pesme zvuče kao matrice preko kojih je neko vežbao pa to snimio. Jednostavno, kad slušam, ne čujem BEND. Druga stvar koja mi se zaista ne sviđa je stilski bućkuriš u pojedinim stvarima, ne znam kako to konkretnije da objasnim... Npr. u prvoj pesmi piči bosanova, ide pitoma bas linija, akustare koje sviraju lepe majeve u pratnji, i onda preko toga najednom heavy metal distorzija sa sve pinch harmonicima - to je najblaže rečeno neukusno što se mene tiče. Naravno, fusion muzika je prepuna svakakvih mogućih i nemogućih kombinacija instrumenata, ali se ipak treba potruditi da se to izvede sa malo više stila, jer po svemu viđenom može. I treće, opet ono što je Zwelj otprilike rekao, ''na zapadu ništa novo''. Nekako imam utisak da kada bi idućom prilikom sačekao da se nakupi još par ideja, da pesme budu idejno bogatije, mnogo bi bolje i interesantnije zvučalo, jer sve ostalo je već tu. Ili to, ili da probaš sebe da nekako izvučeš iz svoje ''comfort zone'' kad komponuješ, da probaš i samog sebe da iznenadiš sa nečim, umesto da udovoljavaš sebi. Kako je neko lepo rekao što se pravljenja pesama tiče, ''pesma nikad nije dovršena, samo je napuštena'', i iako ne treba stremiti apsolutnom perfekcionizmu, jer je to bunar bez dna, ne treba ni prerano napuštati rad na pesmama, a čini mi se da je to ovde bio slučaj. Nekako imam utisak da je više vremena i energije potrošeno na ambalažu (snimanje i produkciju), nego na sadržinu.
Sve u svemu, naslućuje se iz priloženog kakvu otprilike vrstu muzike voliš, pa me ne bi čudilo da neki idući radovi budu mnogo, mnogo bolji, i nešto što bih i sam rado slušao. Zato, samo napred i srećno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest