Basiator de Coronatus

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

User avatar
BasiatorDeCoronatus
Posts: 12
Joined: 06 Mar 2017, 19:22

Basiator de Coronatus

Post by BasiatorDeCoronatus » 07 Mar 2017, 03:49

:cao: Pozdrav svima. Novi sam na forumu.
Evo nesto domaće retro syth elektronike. Za sad samo dve numere.
Taze postavljeno širom neta. Pa, ako vas nemrzi poslušajte i ne stidite se prokomentarisati. :metal:


>>> Bandcamp <<<

>>> SoundCloud <<<

>>> YouTube Kanal <<<

petrucci
MF veteran
Posts: 209
Joined: 22 Jan 2008, 17:01

Re: Basiator de Coronatus

Post by petrucci » 24 Mar 2017, 19:19

Iskreno, ovo je fa nta sti cno(Dream from here). Preslusao dosta puta, mozda cu da nasnimim neke gitare preko ako se nakanim. Ako te ne mrzi, napisi kako si snimio stvar. Sta si koristio od opreme, da li imas midi kontroler, MPD, koji softver, sta su sempovi a sta je odsvirano.
:kokice:

User avatar
BasiatorDeCoronatus
Posts: 12
Joined: 06 Mar 2017, 19:22

Re: Basiator de Coronatus

Post by BasiatorDeCoronatus » 08 Apr 2017, 01:31

Sory bratac što malo kasno reagujem, Forum mi nije poslao nikakvo obaveštenje o odgovorima.

Pre svega zahvaljujem sa na komplimentima. Takođe imam jednu novu numeru >They're Here

Pa ovako:
Prvo da kažem da sam Početnik/Rekreativac u Muzici zadnjih 5-6 godina ali zato imam skoro 20 godina iskustva sa kompjuterima i softverom.
Radim isključivo u Softveru - znaći CRTAM NOTE, nemam nikakve dodatne tehničke opreme i nisam svirač, onako mogu da soliram kvalitetno jednom rukom na klavijaturi i mogu da cepam jednu žicu na gitari i sličnim instrumentima :XD: (vežbao kod drugara uz džojus - samo jedna ruka slobodna :mrgreen: )

Ja sam se više uputio u Komponovanje, Produkciju i Arhitekturu Zvuka. Sve što čuješ je originalno komponovano iz moje glave. U numerama nema gotovih Semplova. Jedino "Gotovo" što sam koristio su udarački instrumenti a i njih modifikujem do te mere da uopšte nezvuče na original. Volim da kreiram-projektujem zvuk, preko 80% zvukova je manuelno projektovano/editovano, sem u nekim retkim slučajevima gde koristim neki od tipa prirodnih/standardnih instrumenta kao npr Violina-Piano-Gitara itd...
Naravno da program koji koristim ima na brdo već gotovih, predefinisanih instrumenata i ostalih zajebancija, izbegavam da koristim gotove instrumente, stvar principa,
+ upotpunosti mogu da znam i da pratim šta se dešava sa zvučnim frekvencijama. Kad projektujem npr Bass, u startu ga projektujem tako da pasuje u frekventni opseg harmonije koju trenutno komponujem i obrnuto, isto važi za srednju i visoku frekvenciju.

A od softvera koristim sledeće: Reason, FL Studio (nekada takozvani Fruty Loops), Sound Forge i WinAmp 8)
Nekad radim u Rizonu a nekad u Frutiju a nekad kombinujem oba, zavisi, Rizon ima kvalitetniji izlazni zvuk, siroviji ali je zato malo zajebato i sporo raditi u njemu.
Fruti zvuči dosta plastično i filtrirano ali je zato milina raditi u njemu, mnogo lakše i tečnije. Tako da, uglavnom u Frutiju pišem/komponujem pa sve to eksportujem u MIDI i importujem u Rizn, te u njemu kreiram instrumente i other shit. Sound Forge služi samo i isključivo za audio editovanje, prilično dosadan program ali najači u svojoj klasi. :ziveli:

P.S. Moram nabaviti neki Midi kontroler ili neki stariji sint sa midi in/out. Nemaš pojma koje je smaranje crtati notu po notu samo da bi čuo Kord :grummel_2:

petrucci
MF veteran
Posts: 209
Joined: 22 Jan 2008, 17:01

Re: Basiator de Coronatus

Post by petrucci » 11 Apr 2017, 12:55

Da, produkcija je bas dobra. Ja recimo imam Midi kontroler ali imam muke da sve to podesim, drajveri tamo vamo, a jos koristim za gitaru neki interfejs koji ima neke svoje drajvere, vrlo frustrirajuce. Nema nista dok ne kupi covek original softver i vrhunsku opremu...

User avatar
BasiatorDeCoronatus
Posts: 12
Joined: 06 Mar 2017, 19:22

Re: Basiator de Coronatus

Post by BasiatorDeCoronatus » 11 Apr 2017, 21:43

Evo nekoliko besplatnih veoma kvalitetnih programa:

>>> Tracktion - T5
Kompletan Kompozitorski/Produkcijski softver

>>> LMMS
Kompletan Kompozitorski/Produkcijski softver

>>> Audacity
Audio Editor/Snimač

Pa probaj neki od ovih. Odlični su za početnike. Nemoj srljat u "vrhunski" softver. Malo su napumpani i precenjeni. Jeste da nude neke određene mogućnosti ali to će ti trebati tek kasnije kada se dovoljno naštrebaš. A i uštedet ćeš dosta para. Ja sam imao sreće da sam dobio Reason na poklon, original. :bravo:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Basiator de Coronatus

Post by bancika » 12 Apr 2017, 00:22

Skroz je cool ovo

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Basiator de Coronatus

Post by alfonso » 12 Apr 2017, 06:46

Zanimljivo. Malo kao Zan Misel Zar, bar ova pesma koju sam cuo. Moracu da preslusam sve kod kuce na miru, ali jako dobro zvuci

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Basiator de Coronatus

Post by alfonso » 12 Apr 2017, 06:48

Moram da kazem da je steta sto na ovom forumu slabo ima ljudi elektronskog, hip hop i nekog pop zanra

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Basiator de Coronatus

Post by Cortex » 12 Apr 2017, 16:53

ovaj pravac je trenutno beskrajno popularan u svetu, drago mi je sto ima nekoga kod nas ko ovo radi, odlicne su stvari, skroz :ziveli:

jedino mislim da treba da menjas ime. meni je totalno bzvz, ne zanima me uopste sta znaci kao sto nece nikoga ikada... :metal: :bambi:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Basiator de Coronatus

Post by bancika » 12 Apr 2017, 17:07

Cortex wrote:
12 Apr 2017, 16:53
meni je totalno bzvz, ne zanima me uopste sta znaci kao sto nece nikoga ikada... :metal: :bambi:
:1: mislio sam da se radi o nekom baroknom a'capella sastavu :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Basiator de Coronatus

Post by Cortex » 12 Apr 2017, 17:12

nadam se da se nece covek uvrediti jer komentar je u dobroj nameri u kontekstu plasmana na svetsko trziste, jer sto da i mi nemamo jednog carpenter brut-a :) :ziveli:

User avatar
BasiatorDeCoronatus
Posts: 12
Joined: 06 Mar 2017, 19:22

Re: Basiator de Coronatus

Post by BasiatorDeCoronatus » 12 Apr 2017, 21:15

:lol: Ma nisam se uvredio, taman posla. Kidam se od smeha, odlične fore. :ziveli:

Ime Možda i promenim, neznam, i dalje razmišljam i pokušavam da smislim nešto što bi na neki način reprezentovalo mene ali da to bude smisleno i razumljivo i na internacionalnom nivou.
Cortex je totalno u pravu sto se tiče plasmana na Tržište. Tamo se traži Udarno, Atraktivno i Privlačno ime..
Nekako nevolim nadimke i nadimčenja ^^
Basiator de Coronatus je jedna vrsta male zagonetke, Moja zagonetka, ništa preterano bog zna šta. Ko uspe da provali svaka mu čast, moguće je provaliti, samo treba malo mozgati i istraživati. A i donekle je očigledno :roll:

Će vidimo još. Uglavnom Ja sam još uvek u razvoju što se tiče muzikološkog obrazovanja i trenutno nemaštam o tržištu. Da, mjuza "nije loša" čak se nekima i dopada ali istina je da ova muzika nije baš za neko ozbiljnije Tržište, manje više. Ove numere su trenutno jedna vrsta razvojnog puta, Experiment.
Na Bandcamp-u moja muzika je Donation/Free, tj možete da skinete numeru za džabe ako ukucate 0.00$.

P.S. Prošo sam ja u mladosti dosta elektronike od Žan Mišela pa sve do Prodigy-a i ostalih budala, ali danas Moj najomiljeniji izvođač je Mitch Murder Obavezno preslušajte njegove Selection 1,2,3 i 4 albume. Totalno sam se navuko na njegovu mjuzu, imam celu diskografiju oko 100tinjak numera, i bukvalno neprođe dan ili dva a da neposlušam barem nešto.
A kao uvod:

petrucci
MF veteran
Posts: 209
Joined: 22 Jan 2008, 17:01

Re: Basiator de Coronatus

Post by petrucci » 12 Apr 2017, 21:51

Pazi ovo:


ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Basiator de Coronatus

Post by ProfessorBaltazar » 12 Apr 2017, 22:50

"Ljubitelj krunisanih glava"?

Monarhista, pro Karadjordjevic vidim ja. :bambi:

User avatar
BasiatorDeCoronatus
Posts: 12
Joined: 06 Mar 2017, 19:22

Re: Basiator de Coronatus

Post by BasiatorDeCoronatus » 13 Apr 2017, 01:16

ProfessorBaltazar wrote:
12 Apr 2017, 22:50
"Ljubitelj krunisanih glava"?

Monarhista, pro Karadjordjevic vidim ja. :bambi:
Blizu si 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest