Minijatura

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Minijatura

Post by Dersu Uzala » 09 Nov 2011, 15:08

Stravinski. Najveci antitalenat za muziku u istoriji Rusije? I ne cudi me. Bas sam se zamislio koji je mudroser mogao da smisli onakav citat kad eto lika cija je muzika tragicno besmisleno preseravanje, i eureka. Judas Priest su za Stravinskog majka Mara. Keva.

P.S. Sostakovic je close second posle Stravinskog (Rahmanjinov na pocasnom trecem mestu). Kolicina talenta je u stvari obrnuto proporionalna njihovom proseravanju.

uzmi pogledaj Amadeusa (po stoti put) kumim te svim svetim. Mozda ces ipak jednom shvatiti. Porasto si ipak, tako da se u to ne mozemo vise uzdati ('kad porastes, kasce ti se samo'). Sad je ili nikad. :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 09 Nov 2011, 17:43

Ma jok, izgubljen slucaj, pa to ti je. :nixweiss:

Nego, sta velju za ovu poslednju numeru? Konpozicija? Egzekucija? :bambi:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Minijatura

Post by Dersu Uzala » 13 Nov 2011, 09:23

Meni se dobro cini, stajaznam.

PreDposlednja boljsoj. Cenim. :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 21 Feb 2012, 17:44

Eh, evo jos jednog djelomice uspesnog (?) pokusaja da ocviram sto cistiji bluz (bez sig © etno-fusion ukrasa :mrgreen: ):

No Shit Blues. Ujedno sam iskoristio priliku da probam novi amplitube setup, pa me zanima sta mislite o zvuku. :bambi: :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Minijatura

Post by dweezil » 21 Feb 2012, 18:14

svaka nota sa toliko filingza, svaki bendingz sa toliko zhara, goosebumps monetalno, ali moras desnoj ruci "Hej a kako bi bilo da ponekad sacekas ljevicu" ali sve u svemu jednog dana Shrapnel Records i djed da ti kumuje u USI, a zvuk je ono pa prilicno odlican, dodushe jednom si ovde zakacio nesto sto je bilo kao sa radija, ali ne secam se tacno gde je, ozbiljan sam da mi se to najvishe dopalo sto sam cuo ovde, a i ovo je sve bilo na momente kao Vaj, svi smo ponosni ali djed verujem ponajvishe. :bambi: :ziveli:
mada opet kad se sviraju ti bendingzi onako ako se krene od pocetka kao Sayce ali prenadrazeno onda se ima osecaj da je gitar stalno na ivici da zamekece, mada ona ne zeli da mekece posto je gitara, al opet ono kao ...mislim da treba izbegavati takve nadrazaje :bambi: :ziveli:
Last edited by dweezil on 21 Feb 2012, 18:24, edited 1 time in total.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Minijatura

Post by nenadnenad » 21 Feb 2012, 18:22

Sto bi neko hteo to da pokusa?
Previse note po jedinici vremena?
Presvirano je malo a i mislim da se nisi bas prijatno uklopio na brejku oko 1:15 i posle na 2:22.
0:53 shred - nisi dugo izdrzao :mrgreen:
Nemam pojma sto se cimas uopste da sviras na ovakve matrice :povrac:


:kokice:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 21 Feb 2012, 18:31

dweezil wrote:svaka nota sa toliko filingza, svaki bendingz sa toliko zhara, goosebumps monetalno, ali moras desnoj ruci "Hej a kako bi bilo da ponekad sacekas ljevicu" ali sve u svemu jednog dana Shrapnel Records i djed da ti kumuje u USI, a zvuk je ono pa prilicno odlican, dodushe jednom si ovde zakacio nesto sto je bilo kao sa radija, ali ne secam se tacno gde je, ozbiljan sam da mi se to najvishe dopalo sto sam cuo ovde, a i ovo je sve bilo na momente kao Vaj, svi smo ponosni ali djed verujem ponajvishe. :bambi: :ziveli:
mada opet kad se sviraju ti bendingzi onako ako se krene od pocetka kao Sayce ali prenadrazeno onda se ima osecaj da je gitar stalno na ivici da zamekece, mada ona ne zeli da mekece posto je gitara, al opet ono kao ...mislim da treba izbegavati takve nadrazaje :bambi: :ziveli:
ahahahahahahaahaa, matori, volem (ponekad) tvoj humor, cak i kad sam sam zrtva istog ™. :ziveli:
ali moras desnoj ruci "Hej a kako bi bilo da ponekad sacekas ljevicu"
*Zezao se ili ne, ovo je istina. :wink: I jos neke stvari su kraszno zapazene. :wink:
Sto bi neko hteo to da pokusa?
Previse note po jedinici vremena?
Presvirano je malo a i mislim da se nisi bas prijatno uklopio na brejku oko 1:15 i posle na 2:22.
0:53 shred - nisi dugo izdrzao :mrgreen:
Nemam pojma sto se cimas uopste da sviras na ovakve matrice :povrac:
E, matrica je bas... takva, je l'... pa sam zato probao... presvirano, da, moguce... da, brejk... to sam tako hteo, ritmicki (sem dva ispustena tona :mrgreen: ). :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Minijatura

Post by dweezil » 21 Feb 2012, 18:36

ma cool je sve to shaloo na stranu, meni su se bash dopali brejkovi :bambi: zhivija :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Minijatura

Post by nebojsak » 22 Feb 2012, 11:19

Ne ide, šreder si i tačka :mrgreen: Čuje se da te muče ovi produženi bendovi, a kad se opali šred zvučiš ko da ti je pao kamen sa srca, relaksirano :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 22 Feb 2012, 11:35

Ahahahaha, e muce me, jbt... nisam dugo cvirao... i debele te zice... i dignute od vrata, meter i po... :D

Kruto, jbg. :lol: :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Minijatura

Post by Gagi » 22 Feb 2012, 12:06

Samo da se javim i pohvalim sustain, stvarno se doima :bravo: , šta si upotrebio od štrokavih™ efekata ako nije tajna? (tipa dist, fuzz, OD, itd)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 22 Feb 2012, 12:21

Fala, Gagi... :ziveli:

E, da, konacno neko da pita za tajne zvuka, ahahaha. OR simulacija (*to bi trebalod a je naranca, je l') sa gejnom malo preko polak... neizbezni turd screamer :mrgreen: , reverb, EQ i kompresor - iz amplitjub (c)racka... to bi bilo to... :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Minijatura

Post by Dersu Uzala » 22 Feb 2012, 14:04

sinisake wrote:Eh, evo jos jednog djelomice uspesnog (?) pokusaja da ocviram sto cistiji bluz (bez sig © etno-fusion ukrasa :mrgreen: ):

No Shit Blues. Ujedno sam iskoristio priliku da probam novi amplitube setup, pa me zanima sta mislite o zvuku. :bambi: :ziveli:
Strasno. Ne bi trebo ti bas da sviras javno vise...dok se ne oporavis... :mrgreen:

Nazad u skolu....Bluz krece od 4:28.



E, al to je strasno kako se lozite da nesto znate i da ste bitni. Pogibija.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Minijatura

Post by Kill surf city » 22 Feb 2012, 14:11

Dersu Uzala wrote:Bluz krece od 4:28.
:rlol: :rlol:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Minijatura

Post by dweezil » 22 Feb 2012, 14:11

Dersu Uzala wrote: E, al to je strasno kako se lozite da nesto znate i da ste bitni. Pogibija.
:rlol: :rlol: :rlol:

ahahaha reci im deda, Becker je imao toliko bluza da je to prosto nepojamno, ja i danas ovaj videj navodim kao primer nepatvorenog bluza svima, kao bluze koji je veci od muzike :bambi: Jason Becker je i bio bluzer, ali u dushi.

intro je kao Crkvena Jabuka ali bluzichnije
Last edited by dweezil on 22 Feb 2012, 14:17, edited 4 times in total.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest