Minijatura

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 19 Oct 2011, 18:54

Fala, Kris! :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Minijatura

Post by komil » 21 Oct 2011, 14:50

Dersu Uzala wrote:Aj nemoj da se trtis, melodije, a pogotovo harmonije su djubre.
Koliko gitarista je neophodno da se promeni sijalica?


5.
Jedan da promeni sijalicu a ostali da pričaju kako bi oni to uradili bolje.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 21 Oct 2011, 15:31

:1:

Samo, zna djed da ne moze bolje... cak ni sa egzekucijske (egzekutorske) tacke gledista... Zapustio se, ubi prszte kleta tastatura... :mrgreen: :metal: :bambi:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Minijatura

Post by Bluesko » 21 Oct 2011, 17:31

Odlicna stvar, skroz rainyday :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 21 Oct 2011, 18:39

:ziveli:

A kad sam taki... vojvodjanski depreszivac... :lol:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 05 Nov 2011, 20:36


nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Minijatura

Post by nenadnenad » 05 Nov 2011, 20:37

Mozda bi mogao da odmeris soliranje u nekim delovima da dodje matrica do izrazaja.Zvuci kao solaza skoro celu pesmu na prvo slusanje iako ima temu i neku strukturu.

Nego, kakav je to bluz projekat koji pominjes?
Kad ce biti nesto od toga?
Last edited by nenadnenad on 05 Nov 2011, 20:57, edited 1 time in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 05 Nov 2011, 20:42

Hehe, nikad verovatno, ko ni Pixies tribjut... :mrgreen: Mada... ovo je lakse, basistu imam... a bubnjara bismo mogli lakse da ulovimo...

Nego, skontao sam da ne znam da sviram bluz, jbg... voleo bih, al numem... :mrgreen: :ziveli:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Minijatura

Post by nenadnenad » 05 Nov 2011, 20:58

Verovatno te samo mrzi da menjas nesto.
Kontam da bi ti to brzo naucio s obzirom kolko vezbas i kolko vec znas.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 05 Nov 2011, 21:25

nenadnenad wrote:Mozda bi mogao da odmeris soliranje u nekim delovima da dodje matrica do izrazaja.
Pa da... imam tendenciju da trpam previse tonova, i to svakakvijeh, a to ne ide u bluzu...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Minijatura

Post by Dersu Uzala » 09 Nov 2011, 13:22

sinisake wrote:Nije nedjelja, ali kao da jeste, i nije prastara konpozicija, no nova, i nije ''djez'', no je neka filmska anbijentala (@KSC, slobodno mozes da preslusas :mrgreen: ), moguce da sam maznuo motiv (ili bar deo atmosfere&filinga) od Brajana, znace znalci ™...

Filmovi se ne snimaju, ali muzika se uredno pravi
Kako te ne mrzi da gubis vreme na ovo. Ni ne pitam, konstatujem. Nista se ne desava. Muzika za mentalno retardirane. One sto vicu, Mocarte, previse je to nota ipak, anpak, odista, zaista. Muzika je prica bre. Dozivljaj. Koji to dozivljaj mozes da opises trivijalno. Samo imbecilu moras da trivijalizujes dozivljaj posto on ne kapira, nema taj recnik ni kolekciju emocija. Da bi evocirao desetine ili stotine emocija, moras da koristis desetine i stotine nota. Kapiras? E sad, ako zelis da evociras jednu jedinu emociju (i to ne u jedinic vremena a la shre, nego u minuti ili 3 minuta) more power to you, ali to je doooosadno.

Ova ti nije losa opcenito, ali nije nista epohalno. Uprtavo to sto si rekao, filmska muzika. A ti si covek za sva vremena. :bambi:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Minijatura

Post by Dersu Uzala » 09 Nov 2011, 13:29

sinisake wrote:Dakle, nedjelja, najlepsi dan :mrgreen: ... Sta mi preostaje, osim da se konpozicijama iz naftalina vratim sad... :mrgreen:

Konfucszija a.k.a. Template za (Djedovo) soliranje

:ziveli:
Jes' da nije sutra, ali poslusao sam. Ima ovo smisla. Ovo vec ima smisla. Muzicki. Nije za ove balkanske autisticne likove, desava se tu svasta. Jos tu treba natrpati desavanja. :metal: :bambi: :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 09 Nov 2011, 14:35

Djede, znas da cjenim tvoja zapazanja, i da te smatram jednim od najvecih forumskih mislilaca, ALI... moram da kazem da sam opet iznenadjen tvojim (mehanicistickim, inzenjerskim?) predstavama o muzici.
Ta analogija izmedju muz'ke i knjizevne umetnosti nikako ne stoji, a ni za samu knjizevnosz' ne vazi taj princip (Da bi evocirao desetine ili stotine emocija, moras da koristis desetine i stotine nota :roll: )

Muzika nije prica, ne mora da bude, i najcesce i nije, tonska evokacija dozivljaja, bilo bi jadno da je svedena samo na to. :wink:
Muzika je po svojoj sustini, nemocna da ma sta izrazi: osecanje, zivotni stav, psiholosko stanje, fenomen prirode. Izraz nije nikada bio imanentno svojstvo muzike...
Fenomen muzike nam je dat samo zato da ustanovimo jedan poredak medju stvarima. Da bi ovaj bio ostvaren, on zahteva jedino i nuzno jednu konstrukciju. Kad je konstrukcija izgradjena, kad je red postignut, sve je receno.
:bambi: :lol: :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Minijatura

Post by Dersu Uzala » 09 Nov 2011, 14:48

sinisake wrote: Muzika nije prica, ne mora da bude, i najcesce i nije, tonska evokacija dozivljaja, bilo bi jadno da je svedena samo na to. :wink:
Naravno da jeste. Muzika jeste i samo je to. Tako je nastala. Paralelno sa jezikom. Muzika je prica. Informacija. Alarm. Sve sto je i jezik.

Knjizevnost nije isto sto i prica, knjizevnost je zapisana informacija. Kada se javio jezik, nije odmah bio zapisan. Kao sto ni muzika u startu nije bila zapisana. I uostalom sta ja da ti tupim, mnogo pametniji su knjige pisali o tome. Nego, treba to procitati jel. :bambi: .

E da, samo me postedi domacih autora. Ljubi te bata. :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Minijatura

Post by sinisake » 09 Nov 2011, 14:51

Domaci autori? Stravinski? Ok. :bambi:

Ljubi te antiinzenjerska koalicija. :kiss:

Nego, zajebi ti kvazifilozofiju i udari neki sred na ove osnove koje sam ti (za)dao. :P :bambi:

Uzgred, nesto mi se javlja da postoji i usmena knjizevnosz, ali verovatno gresim... :nixweiss:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest