Trigger

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Trigger

Post by Dushan S » 24 Jul 2008, 17:27

Dakle, za one koji ne znaju, jedna od stvari kojima se bavim je vokalno-instrumentalna manufaktura za proizvodnju buke po imenu "Trigger" i CD je od relativno neskoro izašao za PGP. To otprilike izgleda ovako, CD i ekipa zlikovaca koji su ga snimili, jedno za drugim na slikama:

Image

Image

Clip-ove iz pesama možete čuti na oficijalnoj stranici http://www.triggerband.net ili na spejsu, http://www.myspace.com/bandtrigger a spot za "Jedan dan" možete takođe tamo pogledati na spejsu ili ovde:
http://www.youtube.com/watch?v=zPsaPhSV10Q (lošiji kvalitet)
http://blip.tv/file/351902 (drastično bolji kvalitet od youtube ali traži bržu vezu)

Gomilu raznoraznih informacija, i linkova ka medijima i review-ima možete naći preko našeg bloga na myspace stranici, mislim da se blog može videti i ako niste ulogovani na myspace, ako grešim nek me neko ispravi
http://blog.myspace.com/index.cfm?fusea ... =118222742

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Trigger

Post by LazaRocker » 24 Jul 2008, 18:01

Dushane, ja sam vam i pre ovog cuo pesme, i mogu reci da mi se bas svidjaju. Samo mislim da niste trebali da se slikate za Bravo. Keep rockin'!

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 25 Jul 2008, 04:40

Hvala Lazo! Drago mi je da ti se dopalo! :wink:
Nego što to za Bravo? Misliš što je časopis više za klince? Pa i ti klinci će jednom da porastu i izfiltriraju i definišu muzički ukus, šta fali! Zamisli naprotiv, kad bi u Bravu svaki put bio predstavljan jedan novi domaći bend, zar to ne bi bilo od koristi za našu muzičku scenu? Ne verujem da će to uraditi, ali hoću da kažem da se, bar po mom mišljenju, nekim distanciranjem od ovoga ili onoga ili deljenjem medija na "podobne i nepodobne" ne čini nikom dobro.

(baj d vej, nismo se slikali za Bravo, objavili su već postojeću fotografiju sa albuma :mrgreen: )

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Trigger

Post by LazaRocker » 25 Jul 2008, 11:14

Dushan S wrote:Hvala Lazo! Drago mi je da ti se dopalo! :wink:
Nego što to za Bravo? Misliš što je časopis više za klince? Pa i ti klinci će jednom da porastu i izfiltriraju i definišu muzički ukus, šta fali! Zamisli naprotiv, kad bi u Bravu svaki put bio predstavljan jedan novi domaći bend, zar to ne bi bilo od koristi za našu muzičku scenu? Ne verujem da će to uraditi, ali hoću da kažem da se, bar po mom mišljenju, nekim distanciranjem od ovoga ili onoga ili deljenjem medija na "podobne i nepodobne" ne čini nikom dobro.

(baj d vej, nismo se slikali za Bravo, objavili su već postojeću fotografiju sa albuma :mrgreen: )
U pravu si. Sve sto si rekao stoji. Ja sam mislio na ono da mi je malo cudno da pored onih MTV fensera(tipa ona Riana, Sakira, onaj kreten Timerlake...) stojite vi kao jedan kvalitetan i zanrovski odredjen bend. Ali u pravu si. Deca ce sigurno pozeleti da procitaju Bravo od pocetka do kraja, videce vas u njemu i reci ,,Ovi mora da su dobri cim su o njima objavili clanak u Bravu" i imace zelju da vas poslusaju. I tako sa svakim novim metal ili rock bendom deca ce krenuti da grade svoje muzicko opredeljenje u dobrom smeru.
P.S. I ja sam klinac, al' ne citam Bravo :D . Huper je super!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Trigger

Post by Doolio » 28 Jul 2008, 10:33

vidis lazo kako ti je jezik brzi od pameti:) zajebavam se, al imas obicaj da trcis kad cujes 'bravo', 'grand' ili nesto slicno:)
neka, samo se slikajte za bravo, meni je to strasno pozitivno, pa veca korist da ih objavi bravo nego neki specijalizovan casopis koji citaju oni koji su vec culi ceo album i bili na svirkama, a verovatno i poznaju ceo sastav:)

e ***** mu mater, izgleda da me jebe net nesto, ne mogu ni na jedan tvoj link da odem trenutno (valjda ce hteti da mi postuje), u svakom slucaju, poslusacu, pa cu da se oglasim. inace, bas me zanima kako to zvuci, posto se ja tebe secam jos odavno sa nekih drugih foruma i znam da smo nesto diskutovali i ranije (posto drzis istu sliku na avataru vec sigurno 7-8 godina, pa sam te zapamtio:) ), a nikad nisam cuo nista tvoje.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Trigger

Post by LazaRocker » 28 Jul 2008, 11:08

Pa upravu si Doolio. Cak ti je i zajbancija na mestu.

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: Trigger

Post by Cilal Najed » 30 Jul 2008, 22:57

Duco, imas podrsku za Bravo! :mrgreen:
Sutra cu ono poceti da mixam, ali natenane, bez zurbe..

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 02 Aug 2008, 01:29

LazaRocker wrote:U pravu si. Sve sto si rekao stoji. Ja sam mislio na ono da mi je malo cudno da pored onih MTV fensera(tipa ona Riana, Sakira, onaj kreten Timerlake...) stojite vi kao jedan kvalitetan i zanrovski odredjen bend. Ali u pravu si. Deca ce sigurno pozeleti da procitaju Bravo od pocetka do kraja, videce vas u njemu i reci ,,Ovi mora da su dobri cim su o njima objavili clanak u Bravu" i imace zelju da vas poslusaju. I tako sa svakim novim metal ili rock bendom deca ce krenuti da grade svoje muzicko opredeljenje u dobrom smeru.
P.S. I ja sam klinac, al' ne citam Bravo :D . Huper je super!
Fora je sto kod nas mogu da opstanu samo casopisi koj ise bave muzikom a namenjeni su klincima, jer oni imaju tu dozu pozitivne naivnosti i otvorenosti, da mogu da recimo vole nesto toliko da bi oblepili celu sobu posterima i da su spremni da placaju stampani magazin, ovi malo stariji vec nadju druge nacine da se informisu o muzici, ili kako neko omatori muzika prestane da mu bude toliko bitna i dovoljno mu je ono sto vidi na tv-u. Pojavili smo se mi i Butcherian Vibe i Nocturne casopisima, ali to je opet specijalizovano, a kao sto rekoh jedino se ovi casopisi za klince prodaju i mi nemamo vise niti jedan mainstream magazin o muzici za malo starije. Konacno, ja mislim da je ok da se nasa muzika pusta bilo gde, i da se o njoj pise, sve dokt o ima nekog smisla i stila. Nekad neka pojavljivanja fakat mogu da nanesu blagu stetu, ali sve zavisi od konteksta. Mi smo navikli ovde da se delimo. Kada bi ovde postojao neki Late Night Show po ugledu na USA, prenesite sad taj program na nasu scenu, pa bi negde bilo logicno da bi pretpostavljen program bio narodnjak / metal-rock bend/ pop pevač ili pevačica, jer i tamo u okviru emisije nastupe metal bend, rnb pevačica i neka kantrijana. Nego se mi mnogo više opterećujemo ovde tim stvarima. Ne bih se ja sad ljutio ili zgražavao kad bi mi rekao neki kamiondžija da voli Lepu Lukić i Trigger, nisam ja prosvetitelj već muzičar i autor i pravim muziku zato da bi ljudi uživali bez ikakve namere da dokažem ovo ili ono.

Nego Lazo, sumnjiv si ti meni, kako bi ti mogao da znaš da smo bili u Bravo časopisu ako ga ne čitaš redovno :lol: :mrgreen:
da trcis kad cujes 'bravo', 'grand' ili nesto slicno:)
Meni su Bravo i Grand, jako, jako daleko. Bravo je o pop muzici a Grand je o narodnoj folk muzici.
e ***** mu mater, izgleda da me jebe net nesto, ne mogu ni na jedan tvoj link da odem trenutno (valjda ce hteti da mi postuje), u svakom slucaju, poslusacu, pa cu da se oglasim.
Mozda ti ne rade linkovi na direktan klik, ali bi morali da ti rade ako copy sam link kao tekst i paste onda u adress bar na browser-u.
(posto drzis istu sliku na avataru vec sigurno 7-8 godina, pa sam te zapamtio:) ),
Vidiš da se isplati stalno je držati! :D

Duco, imas podrsku za Bravo! :mrgreen:
Sutra cu ono poceti da mixam, ali natenane, bez zurbe..
Zdravo čovek! Bravo za Bravo! :mrgreen: Može da se desi da ti dođe Dragan Nikolić i lupi šakom o sto da požuriš jer smo mi mnogo otezali i nervirali ga, ali dok to ne uradi samo lagano :lol: :wink:

User avatar
Cilal Najed
Posts: 283
Joined: 24 Apr 2008, 19:47
Location: Beograd

Re: Trigger

Post by Cilal Najed » 02 Aug 2008, 08:58

Xe, xe, Dragan je na odmoru, pa mi, misevi kolo vodimo :mrgreen:
Salim se, na odmoru jeste, ali kada cu zavrsiti zavisi iskljucivo od mene, tj, da mu kazem treba mi jos dva meseca on bi samo rekao "u jbt, dobro, ok"... Radim do petka i idem na odmor, pa cu do tada mozda i zavrsiti. Zvacu te kada budem pri kraju, u cetvrtak ili petak, da svratis i das koju sugestiju...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Trigger

Post by Doolio » 02 Aug 2008, 12:02

Meni su Bravo i Grand, jako, jako daleko. Bravo je o pop muzici a Grand je o narodnoj folk muzici.
i meni su, ali to apsolutno nema veze sa poentom mog peckanja laze:) samo sam hteo da kazem da previse reaguje na pojave koje mu ne odgovaraju, pa bile one bravo, grand, pihtije, duboke patike ili suncobrani, nebitno:)
lazo zajebancija sve:)

poslusao sam ovaj jedan dan i evo ti utisci:
objektivno - fino, lepo, zategnuto, profi. komercijalno i fensi.
subjektivno (ovo sad lupetam moje licne tripove) - vokal mi se ne svidja, ne volim nazalne glasove, svidjaju mi se povremeni ukrasi sa gitarom i klavijaturama. rif glavni mi se svidja mnogo, znaci skroz mi je gotivno kad predje u distorziju, kako se izmeni taman toliko da se dobije neki blek metal prizvuk sa tim igrarijama polutonskim.

u svakom slucaju, meni licno ne odgovara, odgovaralo bi mi ili da je dosta tvrdje, ili da je opet, dosta mekse, ovaj fazon ne gotivim, ali kvalitetno je i 'catchy', a pretpostavljam da ti je to bitno:)

srecan dalji rad:)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Trigger

Post by Funkomat » 05 Aug 2008, 23:39

Pesma Jedan Dan bi bila toliko bolja da je glas malo energicniji.
Sve vreme imam neki osecaj da ima jako dobar glas i da moze mnogo, mnogo vise od onog sta pokazuje i sve vreme ocekujem da explodira ali sve do kraja je nekako jednolicno... Fali neki ''break'' u pesmi.
Nabijas energiju od pocetka i onda umesto da je izivis u nekom dobrom solou (gitare, vokala, cega god) pesma se jednostavno smiri sto mi se ne svidja previse...
Nadam se da razumes o cemu pricam ali razumecu ako ne. :D

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 07 Aug 2008, 04:50

Cilal Najed wrote:Xe, xe, Dragan je na odmoru, pa mi, misevi kolo vodimo :mrgreen:
Salim se, na odmoru jeste, ali kada cu zavrsiti zavisi iskljucivo od mene, tj, da mu kazem treba mi jos dva meseca on bi samo rekao "u jbt, dobro, ok"... Radim do petka i idem na odmor, pa cu do tada mozda i zavrsiti. Zvacu te kada budem pri kraju, u cetvrtak ili petak, da svratis i das koju sugestiju...
Važi čovek, ma što se nas tiče opušteno, take your time!

poslusao sam ovaj jedan dan i evo ti utisci:
objektivno - fino, lepo, zategnuto, profi. komercijalno i fensi.
subjektivno (ovo sad lupetam moje licne tripove) - vokal mi se ne svidja, ne volim nazalne glasove, svidjaju mi se povremeni ukrasi sa gitarom i klavijaturama. rif glavni mi se svidja mnogo, znaci skroz mi je gotivno kad predje u distorziju, kako se izmeni taman toliko da se dobije neki blek metal prizvuk sa tim igrarijama polutonskim.

u svakom slucaju, meni licno ne odgovara, odgovaralo bi mi ili da je dosta tvrdje, ili da je opet, dosta mekse, ovaj fazon ne gotivim, ali kvalitetno je i 'catchy', a pretpostavljam da ti je to bitno:)
Moram nešto malo da se ogradim, ne zato što mi smeta ovakav ili onakav feedback, već zato što sad neko vreme nakon što je izašao spot za "jedan dan" i nakon što je album neko vreme u prodaji mi sami imamo neki uvid kako ljudi reaguju na našu muziku. Izabrati nešto za prvi spot sa albuma je u našem slučaju bilo poprilična glavobolja, iz više razloga, koji se ne tiču samo muzike nego i drugih stvari o kojima ljudi u normalnijim državama ne moraju da misle. Inače, jedan razlog da "Jedan dan" bude izabrana je upravo zato što nije tvrđe a nije ni mekše :mrgreen: Ne u nekom ružnom smislu - kao kompromis, to je pesma koja ima svoje važno mesto u okviru albuma kao celine, i aranžmanski je nešto egzotičnija (tj ja se ložim na neke stvari koje su malo dalje od metala i rock-a i to se tu oseća), ali sad sa nekom vremenskom distancom nisam siguran da li je bila najbolji mogući prvi spot i nosilac informacije o albumu, i moguće je da zbunjuje kao singl. Ako bi nekome sada trebalo predstaviti tačno bend, verovatno bi to bile pesme "Više neće biti nas" (prvi sledeći spot, pustićemo ga sad početkom jeseni, a vidim da se ljudi jako lepe na tu stvar) "Glas" ili "Ljubav".

Tako da ako te udari inspiracija, svrati i poslušaj te stvari, po tvom objašnjenju pretpostavljam da će ti se te pesme daleko više dopasti. U svakom slučaju hvala na dobroj volji i komentaru! Svaki feedback je uvek dobar :)
Pesma Jedan Dan bi bila toliko bolja da je glas malo energicniji.
Sve vreme imam neki osecaj da ima jako dobar glas i da moze mnogo, mnogo vise od onog sta pokazuje i sve vreme ocekujem da explodira ali sve do kraja je nekako jednolicno... Fali neki ''break'' u pesmi.
Nabijas energiju od pocetka i onda umesto da je izivis u nekom dobrom solou (gitare, vokala, cega god) pesma se jednostavno smiri sto mi se ne svidja previse...
Nadam se da razumes o cemu pricam ali razumecu ako ne.
Haha, bez ne, skroz te kapiram šta hoćeš da kažeš, ali je fora isto ono što sam rekao Dooliu, možda je ta pesma bila čudan izbor za prvi spot. Mi smo videli tu pesmu koja je na momente tenzična ali nikada se ne otvori do kraja i ostaje da pliva u atmosferi, i ovde su gitare tokom rada došle poslednje na red, dodate da bi "povukle" pesmu na rock teritoriju, inače je napravljena tako da su loop, synth i bas bili osnova. A u nekoj takvoj muzici je sasvim normalno da nema nekih rock momenata tipa solo, ili da energija ostane na lancu do samog kraja. Ja recimo volim kombinaciju mekanog i melanholičnog glasa i elektronske, pomalo agresivne matrice, a toga baš i nema toliko u rock-u :) Ako te ne mrzi, skoči ovamo i poslušaj mp3 pesme "Više neće biti nas"
http://music.myexit.org/Trigger
Mislim da će ti onda biti drugačija slika, a negde kontam i da će ti se ova pesma drastično više dopasti! Hvala ti na slušanju u svakom slučaju! :) :wink:


Inače samo jedna mala napomena, vidim da ste obojca pogledali Jedan dan (spot pretpostavljam?) a niste ostalo, obično je obrnuto, ljude mrzi da pogledaju spot nego poslušaju mp3-je na spejsu, jer im to izgleda brže i jednostavnije, tako da mi je ovo baš interesantno! :D

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 22 Oct 2008, 17:11

Mali update:

Emisija "Metropolis Live" sa našom svirkom će biti emitovana u subotu 25.10. oko 23h pa koga interesuje a nije negde u akciji nek baci pogled, mislim da će se onima koji vole dobru živu svirku dopasti. Potrudili smo se da koliko tehnika i ljudski faktor na Metropolisu dozvoljavaju, uradimo to malo bolje zvučno i vizualno Ako neko promaši a interesuje ga, biće reprizirano, a okačićemo i mi nešto na youtube i myspace.

Kao drugo, datumi za svirke po Srbiji, do nove godine, za sada (bice jos):

Nov 1 2008 Dom Omladine Kragujevac
Nov 7 2008 Klub Milenium Banatsko Novo Selo
Nov 14 2008 Kazablanka Sombor
Nov 15 2008 Streetfighter Smederevo
Nov 29 2008 Floyd Becej
Dec 5 2008 SKC - Living Room Beograd

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Trigger

Post by sinisake » 22 Oct 2008, 17:13

Nov 14 2008 Kazablanka Sombor
A, dolazite i u nas mali grad? Ce spremimo paradajz, novembarski, i sveza jaja. :twisted:
Salim se, ako me zena pusti, mozda dodjem... :D

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Trigger

Post by Dushan S » 24 Oct 2008, 19:27

Haha, pa za to postoji jednostavno rešenje - povedeš ženu, možda joj se čak dopadne! :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest