TEMPLE OF THE SMOKE

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Nyarlathotep » 01 Aug 2008, 01:02

Stalno nesto sa vama kenjam o muzici i opremi :lol: , pa reko' da cujete jedno moje kopile koje sam izrodio sa dva dobra drugara... jeste debilcic, al' ga volimo....

http://www.myspace.com/templeofthesmoke


Image
TEMPLE OF THE SMOKE su nastali iz drugarskog džemovanja, drugarske ljubavi i ritualnog konzumiranja božanskog kanabis nektara. Zvuk u kojem su postavili temelje svog hrama mogao bi se okarakterisati kao imrovizaciona vožnja, koja u naletima, zavisno od numere do numere, varira od apokaliptičnog "sludge"/stoner metala, preko hardrok/spejsrok džem ekspedicija, psihodeličnog roka, ambienta i drona, do tvrđeg dab korenja, mračnog hopa, i sličnih krosover eksperimenata. Ukratko, to je trio prerušenih hipika, nesvesnih odakle njihov zvuk konkretno dolazi i kuda ih tačno vodi, a njihovi zamagljeni pogledi mogu poručti samo: "Live spiritedly and Doom on into universe!"
Sve ovo sa myspacea je snimljeno sirovo uzivo na probama - pogotovo Tempe of the smoke je tada jos bio suvi dzem... a 'vatao nas je samo jedan bedni Behringerov karaoke mic od dva soma dindzi - nas trojicu :cry: (malo ja propeglao na kompu) ... uzivo, raspad, puno gresaka, ali oseti se duh muzike i nas stav...sve je snimljeno pre par meseci, i radi se na stvarima, imamo jos par novih... neki satro prog, trip hop, talme, stoner, jos dva daba... i ufuravamo malo Ozric Tentacles trip... Cope svira bas, Dragan bubanj, a ja djitru, sempler, sint, efekte (dabovanja), melodiku... imali smo jedan cert u Livingroomu sa drugarima CONSECRATION. Nama bilo super zezanje. Na jesen cert na nekom stoner festivalu u BGu (nadajmo se), pa svirke po SRB - HR sa bratskim bendovima iz Zagreba i Samobora...

Image



ko je mazohisticki nastrojen, ili zeli bas da me napljuje, moze da baci uho...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Guitar_thrill » 01 Aug 2008, 11:32

fino, ona prva mi se najvise dopada (Southern path, tako nesto, vec sam zaboravio ime :) )

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Nyarlathotep » 01 Aug 2008, 15:02

hvala... prva je bas stoner-sabbath-doom krljacina. ima jos jedna slicna, i jos dve talme stvari, ali nisu Sabbath - vise neki Pelican, Godflesh fazon...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by zolideathmetal » 01 Aug 2008, 15:03

Iznenadjujuce slusljivo. Iako nisam fan sludge/drone pravca, svidja mi se. Sve pohvale, i potrudite se da to snimite dobro ;)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Funkomat » 01 Aug 2008, 17:14

Jako dobro!
Svaka cast...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Nyarlathotep » 02 Aug 2008, 00:53

zolideathmetal wrote:Iznenadjujuce slusljivo. Iako nisam fan sludge/drone pravca, svidja mi se. Sve pohvale, i potrudite se da to snimite dobro ;)
hvala, ali daleko da i sviramo samo stoner - sludge... gotivimo to, jeste taj zvuk, ali mi smo zaista hard rok dab hipici... svi se kunemo u Bad Brains, iako sviramo i Sabbath sporine, i obozavamo Mr. Bungle, rani HELMET, King Crimson, Johna Zorna i Boba Marleya.... previse stvari se pomesalo, pa sta spadne - ispadne. mi se vozimo...

Jako dobro!
Svaka cast...
fala, fala... :)
da snimimo mateijal lepo, i krecmo sa akcijom...

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Rax13 » 02 Aug 2008, 01:01

Do jaja!!! Svidja mi se i muzika, a i "ritualnog konzumiranja božanskog kanabis nektara."... 8)

:wink:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Nyarlathotep » 05 Aug 2008, 10:31

hvala... nismo dzabe hram dima... :D

uploadovao sam na myspace profil jos jednu live snimljenu space-rock improvizaciju - SPACE JAM.
7-8 minuta dzemovanja sa dab-triphop bitom, sintom i semplerom + hardrok impro zavrsnica.
nas podsvesni pokusaj da spojimo Ozric Tentacles, Hawkwind i Earthless.... naravno, ni blizu dostojno ovih legendi...

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by +Hopkins+ » 11 Jul 2010, 00:25

Bend je prilično aktivan u poslednjih 3-4 meseca, svirali smo jedan nenajavljen koncert u klubu Žica u Beogradu i dva festivala van njega.

Snimili smo dve probe, jednu malo ozbiljnije sa više mikrofona, to su Illudium Q-36 i South Of Heaven, a jednu probu smo snimili samo sa jednim kondenzatorskim majkom, ali ne zvuči loše, to su pesme Autumn World i Into The Storm.

Myspace strana ista: http://www.myspace.com/templeofthesmoke

Ozbiljniji koncert u Beogradu početkom Avgusta!
Da dogrejemo malo ovo mlako leto sa usijanim lampama 8)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Stanko » 11 Jul 2010, 09:55

Najz! :) ja volim ovakav zvuk Q36 kao moj favorit za sada :ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Stalker » 11 Jul 2010, 10:42

sjajno!
meni se i sviđaju ovi lou badžet snimci, daju filing electric wizarda :mrgreen: možete da stavite na neki butleg cd u budućnosti :mrgreen: jedva čekam da čujem ove stvari uživo&pro snimljene :ziveli:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by +Hopkins+ » 11 Jul 2010, 14:59

Hvala drugari! :ziveli:
Da, trebali bi da snimimo uskoro, već se nakupilo pesama, treba to snimati.
Lo-Fi je naš zonfa, fazčina u klin pojačalo i krljaj, a psidže i dabovi onako old skul. Tako ćemo juriti zvuk i na snimku.
:metal:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Nyarlathotep » 12 Jul 2010, 14:51

woohoooo! hvala jos jednom drugari. bice krljanja.
samo dab korenje, trakasi, massst fuzza i debela pojacala. : )

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by +Hopkins+ » 05 Aug 2010, 11:10

Evo kao što sam rekao, koncert u Beogradu. 12. Avgusta na brodu JOKER, 2min peške od Brankovog mosta.
Ulaz besplatan!

Temple Of The Smoke's Psychedelic Freakout

http://www.facebook.com/#!/event.php?ei ... 0707179288
http://www.last.fm/event/1626763+Temple ... c+Freakout


Besplatno ispiranje podsvesti i inicijacija u nepoznate sfere kosmosa.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: TEMPLE OF THE SMOKE

Post by Nyarlathotep » 11 Aug 2010, 03:24

http://www.trablmejker.com/emisije/2/1828

nas zajednicki intervju koji smo svi zajedno odjednom uglas usmeno dali. :))))

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest