Moji radovi sa akustičnom gitarom

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Moji radovi sa akustičnom gitarom

Post by Sava » 27 Feb 2007, 18:12

Gitara je Melodija, žice stare i kombinovane, mikrofon Rode Švarc, Luna zvučna kartica, a rezultat ovde:

http://www.esnips.com/doc/96211a44-fb47 ... vina-pesma
http://www.esnips.com/doc/7a9b212c-a91f ... na-2-Kompo

Pohvale primam, pokude zadržite za sebe :cry:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 27 Feb 2007, 18:51

meni se svidja skroz, pogotovo prva, stivi rej von bi bio ponosan na tebe:)
negde mi deluje da se gitare 'odsynchuju', ali nisam siguran, jednom sam slusao samo.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 28 Feb 2007, 00:41

Super je! I kompozicija i zvuk. Kako si napisao ocekivao sam neki "ugusen" zvuk i sve i svasta :) .

Eh sad da se jos Rocket Roll usudi da klikne na linkove pa da ti on da svoje strucno misljenje....ali dialup ga uvek spreci u tome... :(

Pozdrav, i dobrodosao na forum :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Feb 2007, 01:17

Sačekaću da svratim do tebe, ako dozvoljavaš, pa da čujem. Pridružujem se dobrodošlicama!

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 28 Feb 2007, 09:32

KnightOfDoom wrote: Pozdrav, i dobrodosao na forum :)
Bolje vas našao, hvala na dobrodošlici.
Do pre par dana nisam ni znao da postoji ovaj sajt i forum tako da pratim unazad nekoliko godina hrvatski glzbeni-forum i news grupe posvećene gitarama. Sajt je solidan i nadam se da će da se i unapredjuje ubuduće.

Ove numere su namenski uradjene i letos sam ih prezentovao na hrvatskom glazbenom-forumu, a clj je bio da se čuje kako zvuči jedna gitara o kojoj sam prethodno pisao i objavio fotografiju. Sve je uradjeno za par sati na temperaturi od 35 Celzijusa, bez klime (jer bi se čula) i bez hladnog piva! Snimljeno je u sobi mog drugara koji je inače vrhunski gitarista i producent tako da je on nakon snimanja lagano doterao zvuk i dodao malo efekata jer su žice zaista bile loše i kombinovane iz više setova raznih debljina i starosti i zvučale tupo, no nije se preterivalo u tome. Obzirom da je uradjeno tako ad hock čak ni slušalice nismo imali pri ruci pa se čuje lagana mikrofonija iz monitorskih zvučnika. No sve u svemu ja sam vrlo zadovoljan rezultatom i bolje mi zvuči snimak od onoga što ja čujem kada sviram sam sebi. Snimana je prvo ritam gitara, a onda nasnimavan solo i uglavnom je uradjeno iz prve uz neke manje korekcije, zato i nije savršeno, ali i pitanje je umem li bolje.

Obzirom da je i urednik ovo video napisaću na ovom mestu da ako niste trebalo bi da posetite hrvatsku konkurenciju u vidu sajta http://www.glazbeni-forum.com, a takodje i news grupu hr.rec.glazba-gitare jer tamo forumaši objavljuju mnogo svojih radova, druže se, sviraju i snimaju zajedno, a neretko se prave i tkzv. kolaboracije gde svako može da pokaže svoje muzičke vidjenje zadate teme. Ovo nije reklama ovim forumima već upućivanje da pogledate ono što mislim da je dobro. Često se tu čuju sjajni radovi amatera pred kojima i mnogi profesionalci mogu samo da kleče. Ja takodje imam problem sporog dial-up interneta tako da relativno malo toga poslušam.

Dosta sam pisao na ovim forumima, a dva duža članka o Vox prezentaciji u Skymusicu i mom vidjenju pojačala Vox AD30VT sam upravo objavio na novom sajtu http://www.muzicari.co.sr (tu sam i cuo za vas sajt) i možete da ih kopirate i objavite na ovom forumu ako nadjete za shodno.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 28 Feb 2007, 13:12

Glazbeni forum posecujem povremeno i mogu reci da je zaista kvalitetan.
Zanimljivo je da si prvo naleteo na muzicari.co.sr jer koliko vidim on postoji nekih 5 dana :) .

Onaj tekst bi mogao da postujes na Testovi i recenzije , malo mi je glupo da ja uradim copy/paste tvoje poruke :) .

Pozdrav

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 28 Feb 2007, 18:37

Kada sam se priključio hrvatskim forumima ovde sam našao jedino skola-gitare.co.yu Miroslava Orbovića sa svojim forumom, ali taj inače dobar projekat je odavno ugašen. Godinama pratim i elitesecurity sajt uglavnom zbog Linuxa, ali tek od nedavno i rubriku "Muzička produkcija" gde sam saznao za muzicari.co.sr, a tamo za vas.

Što se tiče mojih tekstova meni nije od neke važnosti da to bude i ovde objavljeno. Pisani su namenski, a preneo sam ih i na forum muzicari.co da bih im pomogao u startu da imaju više teksta. Ovako sa odstojanja vidim da napisano i nije loše iako je sročeno onako u jednom dahu, bez pripreme, ali ciljano. Imao sam i dosta dobrih tekstova iz oblasti elektronike, posebno u vezi gradnji sa lampama jer se elektronikom iz hobija bavim dosta dugo. Verujem da će biti prilike da se i na ovom forumu "dokažem". Za sada nisam imao vremena da pregledam sve rubrike jer sam sa sporim internetom.

P.S. Objavio sam pomenute tekstove i u rurici Testovi i recenzije na ovom forumu

////
Doolio wrote:meni se svidja skroz, pogotovo prva, stivi rej von bi bio ponosan na tebe:)
Hvala za opasku, SRV mi je jedan od omiljenih blues gitarista.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 28 Feb 2007, 20:50

Sava wrote: Što se tiče mojih tekstova meni nije od neke važnosti da to bude i ovde objavljeno.
Mozda tebi nije ali ce objavljivanje takvih tekstova sigurno biti od pomoci ljudima koji planiraju da kupe tako nesto.
Uvek je bolje kada mozes da procitas veci tekst o necemu nego kada pitas "jel ovo pojacalo valja?" i dobijes odgovor "pa onako...valja" :) .

Inace, featured-ovano(koja rec covece... :) ) je na naslovnoj strani kao i ostali kvalitetni tekstovi.

Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest