Zaštita autorskih prava

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 15 Aug 2017, 08:02

Kristijane ja mogu da podelim nije problem, mada nije posao a i viđeno x puta - prosto videh temu o pravima pa mi čudno ....jedan je dao link a drugi koji je lepo napisao koji sajt održava, znam i ja da je zabranjeno ''pravilima''...I pravo da ti kažem ja ne mogu to da sprečim ali mi je trulo kada vidim od dva prijatelja radove ukupno pet na jednom sajtu na izvolte a na drgom knjiga na izvolte...Ti ljudi su i onako OK to mogu da potvrdim i malo novca dobijaju od izdavača e još i to da im se oduzme, nije lepo....
Na žalost ne brišu se već stoje i to dugo .....
Poznajući neke niko neće da se naljuti ako daš drugu da koristi ili on/ona tebi, zato i piše za ličnu upotrebu a da prodavanje umnožavanje, javno bla bla nije dozvoljeno....

pazi i to sa linkovima je jako čudno ako ja ne stavim link a kažem ti ima na sajtu ''blablablax'' šta je to onda ako sam dao ime, pa svako zna da ga ukuca, ovako umesto da klinkne na link ukucaće ime isti đavo......
na jednom od tih sajtova sve strane škole na izvolte a za nardonjake školu daj pare :D i to po 30 evra za video? Pa kako neko da nas poštuje? Oo kakvim pravima i zaštiti pričamo onda?
sami članovi se učlane i pitaju ''ćao gde ima da se skidaju škole'' i to je isto ok?
presnimavanja kaseta je bilo od uvek ali prodaja istih je sasvim druga stvar....da preformulišem ako su na sajtu taj ko ga drži zarađuje nije on crveni krst pa ga je zato otvorio....
prosto nije u redu dozvoljavati takvo šta a onda pričati tobože o nekim pravima, ''svoje ne dam ali tuđe hoću'' tako ja to vidim.....

Da se razumemo nije to Robin Hud fora (ne kažem da je i to ispravno ili ne), jer je isti otimao pa davao siromašnima ovde neko otima da bi zaradio.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Kristijan » 15 Aug 2017, 08:39

Добро Ђоле, како си све то приметио а ниси приметио да је ово форум који лагано умире те да сходно томе има мало активних тема и мало активних чланова, да се уредници готово никад не појављују и да је на жалост очекивано да ће да се деси и неки пропуст? Друго, ако си приметио да тако нешто дуго стоји и ако ти смета (а разумем зашто ти смета) како ниси приметио да можеш сваки споран пост да пријавиш? На то ће неко сигурно да реагује. Можда не баш истог дана, али ће да реагује.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 15 Aug 2017, 14:26

kada nešto umire postoji razlog zašto umire. nije da popujem i nije ovo moje ali mi je stalo a mislio sam da neće . Nisam prijavio jer mislim da neće ni reagovati - imam razlog zašto tako mislim .

Dobro si to kazao ako je malo aktivnosti da li je moguće da se takvo šta ne vidi? zato sam i spomenuo ovde jer ako prijavim nema ništa od toga a ja baš da budem taj čudni kome od tipa 100 i kusur pregleda smeta ne bih...
pa me je zanimalo šta drugi članovi misle o tome...
Šta menjati i da li se može menjati možda treba otvoreno pričati o tome..Ovde i dalje ima puno ljudi doduše obično kada bacim pogled daleko je više posetioca ako je to ok naziv....npr trenutno 2 registered, 0 hidden and 33 guests, čemu registracija ako je sve na izvolte , dođem vidim gde ima šta da se skine, hvala ćao odoh... :bambi:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 15 Aug 2017, 14:45, edited 3 times in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 15 Aug 2017, 14:31

evo ovde možda sam ja zadrt..jel link a na istom sajtu pod ''škola gitare'' knjige na izvolte ......http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 16#p403908

a evo i drugi http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 37#p401537

možda sam ja nešto pogrešno tu protumačio, vidi koliko ima pregleda i stoje pa pola godine itd.. Da se razumemo ne zameram ja ništa urednicima ni najmanje nego me brine to što su iste stvari viđene X puta pa da li moguće da meni samo smeta ili eto kažeš i ti si protiv toga-verujem da jesi, na kraju pravila su takva........
Ponavljam da neko deli između sebe ok sasvim bilo i biće ni sami autori se ne bune ali ovo je drugo...Ima tona sajtova gde ljudi slušaju muziku itd naravno da se nemože zaustaviti ali eto barem se ne mora reklamirati...možda grešim. neka drugi prosude. pozdrav.
ps još jednom ne zameram urednicima ništa jer raditi na dobrovoljnoj osnovi danas to je stvarno hrabrost. tako da :bow: :bambi:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 15 Aug 2017, 14:47, edited 1 time in total.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Kristijan » 15 Aug 2017, 14:45

Да не тролујемо више ову тему која се бави ипак само сродним проблемом.

Имаш ону тему која се бави питањима у вези сајта, имаш дугме за пријављивање поста (много боље него да у оквиру било које теме ставиш генералну опаску) и наравно да је добродошло да се предузме било шта што доводи форум назад у оквире који су прописани правилником.

Крени редом да гледаш профиле уредника. Видећеш да добар број њих није посетио форум последњих 6 месеци, годину дана, 2 године... Дакле да не би они малобројни активни уредници гинули листајући ама баш сваку тему на форуму најефикасније је да користиш дугме за пријављивање поста.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Zaštita autorskih prava

Post by alfonso » 16 Aug 2017, 07:55

A da damo mikiju sajt, pa nek se on bavi tim stvarima koje mu smetaju :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Aug 2017, 09:52

nije baš srodna tema već imho ista.........
nisam stisao drukni dugme imam razlog zašto navodio sam već... prosto me interesavoalo šta misle ljudi tema stoji Zaštita Autorskih prava, ako je trebala biti samo za muziku domaću trebali su navesti......ako starijim članovima od mene ne smeta nema potrebe da se i ja kao manjina i neko pri svež bunim, tako da opušteno........
a i kako kažete što bih se pa ja bavio nečim mrtvim..kada stignu videće , sve je ok :ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Zaštita autorskih prava

Post by alfonso » 16 Aug 2017, 16:57

Stvar je u tome da niko u Srbiji ne bi video dobrog filma/serije/emisije/muzike/igrica/programa/dodati po zelji. Ko u Srbiji ima para da kupuje muziku na netu?
Miki, naveo si ok je presnimavanje kaseta i davanje drugovima. Po cemu se razlikuje deljenje na internetu, ako ne naplacujes od presnimavanja?
Pricati o autorskim pravima u ovakvoj zemlji gde se radi u ovakvim uslovima za mizerne plate je suvisno u najboljem slucaju, a prepotentno u realnom jer j..es ljude u zdrav mozak
Da li je fer? Nije. Da li moze drugacije? Ne, osim ako ne zelis da zivis u pecini

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Aug 2017, 19:54

Ne znam stvarno gde živiš, ovde gde sam ja još ido ljudi u biskop, monogi vole original CDe , Ploče itd..Na kraju ja nisam raspravljao da li mi teško živimo ili ne, i u kom obimu postoji piraterija već da je apsurdno tražiti prava a dozvoliti da se takvo šta reklamira.
mislim da nisi skapirao da ljudi koji drže sajtove takvog tipa zarađuju - potraži naći ćeš..Izvini ja nisam nigde rekao da je presnimavanje ok i da to odobravam već
'' Ponavljam da neko deli između sebe ok sasvim bilo i biće ni sami autori se ne bune ali ovo je drugo'' što znači ako imaš knjigu i dao si nekome na neko vreme neće te niko juriti a verujem ni za CD ako je za ličnu upotrebu...
Da si nešto stvorio a neko drugi ti uzme + zarađuje na tome mislim da bi drugačije razmišljao.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Zaštita autorskih prava

Post by alfonso » 17 Aug 2017, 08:19

Ja kazem, nije fer. Ali tako stoje stvari

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Rockatansky » 17 Aug 2017, 12:30

Da da i svi koristimo legalan Windows ;) i Office ;)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Zaštita autorskih prava

Post by alfonso » 17 Aug 2017, 13:55

I slusamo samo muziku sa zvanicnih kanala na yt

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Aug 2017, 23:45

Izogovor se uvek nađe kome treba

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Zaštita autorskih prava

Post by alfonso » 18 Aug 2017, 08:01

Da li stvarno hoces da kazes da ne koristis nikakv piratski sadrzaj, Miki? Ja jednostavno ne verujem u to

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Aug 2017, 17:35

pa ti nemoj da veruješ ....to nije tema već nešto drugo da se ne ponavljam. Kazao što imam, mislim da je bilo jasno . Da li si ti pogledao neki film ili nešto slušao kući nije neki greh ili ti nije isto što i da trguješ sa time - o tome se radi.... Razumem nemaštinu odlično, ali ne razumem da se baš sve mora imati imati for free ... da ne pišem opet isto...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest