Zaštita autorskih prava

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

DarkZmaj
Posts: 45
Joined: 24 May 2011, 22:13
Location: Krusevac

Re: Zaštita autorskih prava

Post by DarkZmaj » 16 Jan 2012, 21:26

Doolio wrote:А јел може да се штити писано дело? Па да пробаш просто да компајлираш текстове и заштитиш ко књигу песама, лупам.

Ma u sustini, meni za to i treba, izdajem knjigu uskoro :D

Kako da uradim to sto s' rekao?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Doolio » 16 Jan 2012, 21:34

Из мог поста може врло лако да се закључи да не знам:)

Али верујем да ти треба онда списатељски форум, сто посто тамо знају. Е сад, гуглај, знам да има један на коме блеји брдо ликова, ал сам заборавио како се зове.

DarkZmaj
Posts: 45
Joined: 24 May 2011, 22:13
Location: Krusevac

Re: Zaštita autorskih prava

Post by DarkZmaj » 16 Jan 2012, 21:35

Doolio wrote:Из мог поста може врло лако да се закључи да не знам:)

Sorry :D Znas da nada umire poslednja. Znam nesto da moze da se zastiti 12 pesama, ali to kosta 3000, a ja bi dzabe xD :XD:

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Zaštita autorskih prava

Post by ocelot » 23 Jan 2012, 19:06

to i nije tako velika cena, bukvalno ceo album zaštitiš za 3000din
ja sam mislio da su te stvari skuplje

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Zaštita autorskih prava

Post by ocelot » 21 Feb 2012, 01:43

inače, kontaktirao sam ih mailom i kao što je dushan5 pomenuo na prvoj strani registracija dela je besplatna, a što se tekstova tiče štite ih samo ako je za to delo napisana i muzika

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Zaštita autorskih prava

Post by ripkid » 04 Mar 2012, 19:10

Izvinjavam se sto upadam ovako ali jel zna neko da mi kaze kakva je procedura kada bih hteo recimo da zastitim logo benda na medjunarodnom nivou ? Da li se to isto radi u Sokoju ili onim standardnim putem kao kada bih hteo da zastitim logo firme itd. ?

DarkZmaj
Posts: 45
Joined: 24 May 2011, 22:13
Location: Krusevac

Re: Zaštita autorskih prava

Post by DarkZmaj » 04 Mar 2012, 21:59

Jedino sto znam je da to ne mozes zastiti u Sokoju.

Ja sam ranije imao ideju, odes u zgradu Opstine, da ti "overe" neki dokument, i tako imas dokaz da si imao taj dokument, tekst, muziku, sliku pre ikoga drugog, i da je ona u stvari tvoja. Ne znam da li bi to upalilo, ali bolje ista nego nista.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Zaštita autorskih prava

Post by nebojsak » 04 Mar 2012, 22:00

ripkid wrote:Izvinjavam se sto upadam ovako ali jel zna neko da mi kaze kakva je procedura kada bih hteo recimo da zastitim logo benda na medjunarodnom nivou ? Da li se to isto radi u Sokoju ili onim standardnim putem kao kada bih hteo da zastitim logo firme itd. ?
Mani se toga, bižuterijo, pravi ziku :D

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Zaštita autorskih prava

Post by ripkid » 05 Mar 2012, 22:50

DarkZmaj wrote:Jedino sto znam je da to ne mozes zastiti u Sokoju.

Ja sam ranije imao ideju, odes u zgradu Opstine, da ti "overe" neki dokument, i tako imas dokaz da si imao taj dokument, tekst, muziku, sliku pre ikoga drugog, i da je ona u stvari tvoja. Ne znam da li bi to upalilo, ali bolje ista nego nista.
Ako ne moze u Sokoju kao sto kazes onda je jedini nacin da se ide standardnom procedurom preko zavoda za zastitu intelektualne svojine ili kako se vec zove.Ne vidim drugi nacin

@ Nebojsa

Pravi se i zika naravno ali zelim da imam info i za ubuduce

User avatar
Ace
MF veteran
Posts: 57
Joined: 17 Feb 2007, 23:37
Location: Novi Sad

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Ace » 16 Sep 2013, 10:21

ripkid wrote:Izvinjavam se sto upadam ovako ali jel zna neko da mi kaze kakva je procedura kada bih hteo recimo da zastitim logo benda na medjunarodnom nivou ? Da li se to isto radi u Sokoju ili onim standardnim putem kao kada bih hteo da zastitim logo firme itd. ?
Ja sam cuo da ti do radi Izdavacka kuca, ukoliko sklopis ugovor sa istom :mrgreen: Isto vazi i za zastitu autorskih prava..

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Dushan S » 16 Sep 2013, 16:01

Ace wrote:
ripkid wrote:Izvinjavam se sto upadam ovako ali jel zna neko da mi kaze kakva je procedura kada bih hteo recimo da zastitim logo benda na medjunarodnom nivou ? Da li se to isto radi u Sokoju ili onim standardnim putem kao kada bih hteo da zastitim logo firme itd. ?
Ja sam cuo da ti do radi Izdavacka kuca, ukoliko sklopis ugovor sa istom :mrgreen: Isto vazi i za zastitu autorskih prava..
Ne. Zašto bi to radila izdavačka kuća? Izdavačka kuća sa tobom najčešće potpisuje ugovor kojim dobija pravo da raspolaže sa snimcima pesama. Oni izdaju tvoje snimke pesama, te konkretne, koje si im doneo. Sama pesma je autorsko delo koje pripada isključivo tebi, osim ako nisi ugovorom ustupio ta prava nekom drugom. Zaštitu tog dela kod nas vrši sokoj a na zapadu publisher sa kojim se sklapa ugovor o tome da te zastupa. Ako bi ponovo snimio iste pesme, na primer, iako si ih izdao za jednog izdavača, taj izdavač bi imao prava samo nad samo snimcima koje si mu dao a nove snimke bi mogao da izdaš za drugog izdavača. Osim naravno, ako nisi napravio ekskluzivan ugovor sa izdavačem pa si time ograničio sebe.

ljerka
Posts: 5
Joined: 28 Jan 2016, 13:14

Re: Zaštita autorskih prava

Post by ljerka » 07 Feb 2016, 16:29

Pošaljite sami sebi preporučenu pošiljku sa vašim CD-om i tekstovima pjesama, i nikad je više ne otvarajte. To je najbolji i jedini siguran i na sudu prihvaćen način zaštite vašeg djela.
Kod Hrvata to izgleda ovako: http://www.zamp.hr/autori/dokumenti/pregled .
Tu imate sve dokumente koji trebaju za zaštitu autorskih prava. Treba isprintati i ispuniti sve, i poslati na njihovu adresu. Za svaku pjesmu treba ispuniti "prijavu djela" a sve ostale dokumente treba samo jednom ispuniti i poslati. To su razni ugovori sa ZAMP-om.
Izdavačka kuća treba zaštititi vaše pjesme i dati vam "bar kod" za svaku.
Ljerka

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Zaštita autorskih prava

Post by MIKI-DJORDJE » 15 Aug 2017, 04:05

Lepo ste se toga setili, ali kako očekuješ da se zaštite ikakva prava kada Vi prvi na forumu dozvoljavate da se dele sajtovi koji su bazirani kod nas te se skidaju dvd-ji i knjige za koje je neko rintao/radio ono kao stranac je pa ko ga šiša jer vidim naših je manje, doduše i nema literauture toliko puno ali opet i na tome je radio neko naš...

Autorski rad je i to (škola jer su mnoge pesme u školama originalne kako bi se izbegle peripetije oko izdavanja) ne samo strogo muzčki CD.

nije u redu, zbog toga i takve situacije u zemlji mnogi snose posledice, to jedan od razloga zašto je izdavaštvo tako jadno imho, i na žalost mi smo obeleženi kao mesto gde je piraterija kao dobar dan :bambi:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Kristijan » 15 Aug 2017, 07:36

То на форуму није дозвољено, лепо пише и у правилнику да није дозвољено.

Могуће је да си наишао негде да људи о томе дискутују али ја нешто нисам приметио да неко дели линкове. На то се реаговало, такви коментари су брисани.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Zaštita autorskih prava

Post by Rockatansky » 15 Aug 2017, 07:36

PA kad smo sirotiLJa, pa necemo sve da placamo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest