Jewy Sabatay

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Jewy Sabatay

Post by Clive » 20 Jul 2009, 08:43

Pozdrav svima, ja sam nov na ovom foumu. Pa pozeleh da predstavim i moj bend.

Jewy Sabatay (Dževi Sabataj) je osnovan krajem 2000. godine u Pančevu. Postavu čine Velibor Nikolić (gitara/vokal), Vladimir Dimitrijević (bas), Slobodan Stanisić (bubanj) i Marko Jovišić (gitara). Do sada je imao preko sto nastupa, što samostalno što grupno. Bend karakteristišu furiozni nastupi uživo, sa raznovrsnim zvučnim performansima. Grupi je teško odrediti žanr, u pitanju je kombinacija grandža sa psihodeličnim rokom i pank-metalom. Sastav ima dva studijska albuma. Prvi album, „Anđelin osmeh“, krajem 2003. godine objavila je izdavačka kuća „ITMM“. Snimljena su dva spota sa gorepomenutog albuma koji su se veoma dobro kotirali na domaćim top-listama. Takođe bend je u svojoj radinosti, početkom marta 2005, izdao live butleg pod nazivom „Void Experience“ sa osam novih pesama, snimljenih u klubu Akademija. U avgustu 2005. godine bend je počeo da radi na svom sledećem studijskom albumu, koji je već uveliko promovisao na različitim koncertima. Početkom 2007. izlazi i drugi studijski album „Nihilist“, ovaj put u izdanju samostalne izdavačke kuće „Microphonia Records“. Album karakteriše veliki napredak u svirci i strukturi pesama, a snimljen je i spot za pesmu „Odsjaj“ u kome članovi benda, noseći gas maske dok sviraju, ukazuju na katastrofalnu ekološku situaciju u Pančevu. „Nihilist“ je dobio i pozitivne ocene nekih od vodećih domaćih novinara (Aleksandar Žikic, Nebojša Lakić). Bend je takođe učestvovao na kompilaciji pančevačkih bendova „Pandemonium vol.2“, i to sa pesmom „The Black Dagger“. Sastav je 2008. godine snimio i spot za pesmu „Swan Song“, nastavio sa promotivnim nastupima i prvi put nastupio uživo na televiziji u emisiji TV Metropolis Live. Početkom 2009. grupa izdaje i svoj drugi live album „Live PnD Studio“, koji je kao besplatno internet izdanje objavio Dom omladine Pančevo. Bend je trenutno završio svoj treći studijski album, pod nazivom „Jewy Sabatay“, u studiju „Underground“, pod producentskom palicom Marka Jovanovića Arthura.

Sajt: www.jewysabatay.com

MySpace: www.myspace.com/jewysabatayxl

Evo i malo linkova za download albuma, kao malo zagrevanje za sledeci album za koji trenutno trazimo izdavaca :

Nihilist (2007)

http://rapidshare.com/files/212234473/J ... hilist.zip

Live album (2009)

http://www.megaupload.com/?d=0LEIP1KX

Pozdrav!

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 01 Nov 2009, 08:57

Pozdrav svima,

Izasao je novi album grupe Jewy Sabatay, u Srbiji za Insurrection / Dark Revolution a u Francuskoj za Chabanes Records. Link za preuzimanje albuma:

http://www.archive.org/download/Jewy_Sa ... abatay.zip

Pa bacite neki utisak, mislim da smo se ovaj put malo vise potrudili :)

Pozdrav!

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 02 Nov 2009, 08:54

Novi spot za pesmu Nevena (sa novog albuma) :


User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Jewy Sabatay

Post by cccira » 09 Dec 2009, 18:13

Ne znam kako ali ja ovu temu tek sad vidim :?

Odlicna muzika! Jedino sto mogu da zamerim su poneke neubedljive vokalne deonice, sve ostalo 5+ :D

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 10 Dec 2009, 10:18

Hvala na lepim recima. Potpune je razumljivo ako ti se neke vokalne deonice ne dopadaju, sve je stvar ukusa.

E sad, jedna losa vest.

ZVANIČNO SAOPŠTENJE GRUPE JEWY SABATAY


Grupa Jewy Sabatay iz Pančeva, raskinula je svaku vrstu dogovora (ako ga je uopšte i bilo), sa izdavačkom kućom Insurrection / Dark Revolution iz Beograda. Izneverena su sva naša očekivanja, probijeni svi mogući rokovi i pokazan izuzetan neprofesionalizam od strane gospodina Nikole Pavličevića iz te ogranizacije. Posle mesec i po dana 'zavlačenja', shvatili smo da je najbolje da se povučemo iz ovog neozbiljnog 'dogovora', i nastavimo dalje sa promocijom našeg najnovijeg albuma. Za sada, album se moze naći kao slobodan download i to preko Francuske kuće Chabanes Records (koja je ispunila sva moguća obećanja i sa kojom smo izuzetno zadovoljni). Obećavamo svim ljudima, kojima smo duboko zahvalni zbog dosadašnje podrške, da će albuma u Srbiji biti i u hard-case izdanju samo nažalost ne onda kada smo, zavedeni od strane dotične gospode, i obecali.
Savetujemo svim bendovima da u 'širokom luku', zaobilaze ovu organizaciju.


Grupa Jewy Sabatay.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Jewy Sabatay

Post by faks » 23 Jan 2010, 03:52

stvarno super bend..
cesto sam na vasim svirkama.. i jos dok ste imali starog pevaca, onaj sto se skid'o na stejdzu :)
"oci moje plave slovenske a srca crnog turskog" ko je napisao to ?

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 23 Jan 2010, 14:26

On je to napisao(bivsi pevac). Sada se ta pesma zove Ako Stignem i nalazi se na nasem albumu Nihilist (2007). Taj stih vise neces cuti kos nas :)


Evo i par najsvezijih recenzija :

http://www.terapija.net/mjuzik.asp?ID=7907

http://www.nocturnemagazine.net/impress.php?impress=175

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 25 Jan 2010, 15:59


User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Jewy Sabatay

Post by faks » 25 Jan 2010, 18:01

a kako da dodjem do vasih albuma na wav formatu ?

"nahraniti jedno pet drzava"
:1:

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 25 Jan 2010, 18:23

Hmmm...waw. Ja imam originalne mastere u waw formatu. Da se to narezati na neki dvd. Posalji mi tvoju adresu na pm pa cemo videti.

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Jewy Sabatay

Post by BaalBehrit » 29 Jan 2010, 20:16

Ma ne moraš wav, konvertuj u FLAC i okači negde, kapiram da može i na archive.org. ;) Inače, dobar album, delim slično mišljenje kao i cccira, gitare odlične, jedino mi vokal neubedljiv.

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 29 Jan 2010, 21:18

Moze da se skine odavde u .ogg formatu, koji je dosta kvalitetan :

http://www.archive.org/download/Jewy_Sa ... abatay.zip

I misterija oko wavova resena!

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Jewy Sabatay

Post by faks » 30 Jan 2010, 00:48

e super ;)
posto imas adresu svrati negde na pivo :)
:ziveli:

Clive
Posts: 63
Joined: 20 Jul 2009, 08:38

Re: Jewy Sabatay

Post by Clive » 30 Jan 2010, 07:40

Heh, moram da priznam da sam u Brestovcu bio samo jednom u zivotu. I to sam prolazio kolima 2008...ja sam iz drugog kraja Juznog Banata...

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Jewy Sabatay

Post by faks » 30 Jan 2010, 10:19

ok. se cuje ovaj format.

veruj mi da si dosta propustio.
kad se odlucis javi,na prolece sljakamo studio na vikendici ;) welcome

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest