Prikazivanje slike u poruci

OBAVEZNO pročitati pravilnik pre korišćenja foruma.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Prikazivanje slike u poruci

Post by KnightOfDoom » 15 May 2007, 22:40

Posto neki clanovi nisu upoznati sa celom ovom filozofijom, prinudjen sam da napisem uputstvo. :)

Prvo se potrudite da se slika koju zelite da prikazete u poruci nalazi na nekom serveru na internetu a ne na vasem racunaru.Znaci nista od C:\Documents and Settings\pera\My Documents\My Pictures\slika.jpg .
Ako se slika ne nalazi na internetu uploadujte je na neki server.Recimo ovaj - http://photobucket.com/ .

Ok, imate sliku na netu ali ne znate kako da je ubacite u poruku da bi je drugi videli:
Iskopirajte njenu adresu (to je ono http://www. ... koje se nalazi u adressbaru)
i pejstujte je u poruku. Adresa slike mora da se nalazi izmedju

Code: Select all

[img][/img]
tagova i BEZ RAZMAKA kako bi bila prikazana. U suprotnom ce stajati samo link do nje.Dakle ili ukucajte rucno ili obelezite misem adresu i kliknite na dugmence img koje se nalazi iznad prostora u kojem pisete odgovor.

Ako nesto nije jasno ili sam nesto preskocio posaljite mi PP pa cu dodati.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Prikazivanje slike u poruci

Post by dejankuki » 26 Aug 2008, 14:46

dejankuki wrote:Za prikazivanje thumbnaila na forumu, ja znam samo za imageshack, ako neko zna jos neki, neka javi!!!
Dakle uhvatio sam sebe da lazem... tj danas sam skontao da znam za jos jedan sajt koji daje thumbnail preview, (prevedeno, malu slikicu kojasluzi za pregled) a da to nisam ni znao!

Elem... kada na photobucket.com sajtu napravite nalog potpuno bez ikakvih problema i uploadujete sliku. on vam vec daje thumbnail preview.. ali i linkove ispod slike... Ja nesto mozgao, pokusao i uspeo!!!

Dakle.. uploadujte sliku, a onda.. u poruci na forumu,
napravite ovakav code

direct link[/color]]Image

Malo jasnije:
napisete: "" pa iza znaka "=" iskopirate direktni link koji je ispisan odmah ispod slikice tj. previewa

Image

i zatvorite link srednjom zagradom "]"
(link mozete kopirati i prostim klikom na rec "direct link" )

Dalja procedura je.. desni klik na thumbnail i uradite "copy image location"
Image

i sve to iskopirate iza "]" znaka ali sa img codom..

znaci Image i na kraju zatvorite cod sa "




Na kraju sve to treba da izgleda ovako

Image

sto za rezultat daje prikazano...
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest