Some Kind Of Monster

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Some Kind Of Monster

Post by Critical » 12 Aug 2007, 17:42

Some Kind Of Monster
Image

Rezija:Joe Berlinger,Bruce Sinofsky
Datum izdavanja: 21.01 2004 (USA)

Ovo je dokumentarac koji je u pocetku trebao samo da bude
o snimanju albuma St.Anger ,medjutim isplao je nesto mnogo vise.
Film obuhvata period zivota clanova grupe Metallica od 2001-2003
godine koliko je i trajalo snimanje albuma .

Metallica u ovom razdoblju prolazi kroz teske trenutke i kamere su tu da sve to zabeleze
,James-ovo lecenja od Alkoholizma ,nalazenja novog Bassiste (Robert Trujillo),grupna terapija sa psihijatrom
(Phil Towle),Larsova i Mustaine-ova terapija u kojoj se govori zasto je Dave izbacen iz benda.....
Film vam prikazuje clanove Metallice kakvi su kada se svetla ugase i kako nastaje jedan Album (bez solaza???).

Ako ste fan ,a i ako niste ,preporucujem vam da pogledate ,saznacete dosta o najvecem thrash/heavy metal bendu.


P.S. Orginalno DVD izdanje obuhvata i jos jedan bonus Cd,na kojem se nalaze dosta zanimljivi snimci.....

User avatar
Srdjan_wtf
Posts: 211
Joined: 15 Apr 2007, 19:57
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Srdjan_wtf » 13 Aug 2007, 12:42

Gledao sam, super je dvd... Ali taj dodatni cd nisam video... moracu da ga izgooglujem... :P

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 13 Aug 2007, 12:58

Ja sam kupio ovde orginal DVD (20e) i imas bonus materijal ,Kirk ide u skolu saobracaja,svirka Metallice sa Bob Rock-om kao bassistom ,i jos mnogo toga :lol:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Post by frkadela » 13 Aug 2007, 15:45

Sjajan dvd...
Metallica mi nije omiljeni bend, ali sam ga sagledao 4-5 puta...

A mislim da ti bonus materijali imaju na you tube...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Some Kind Of Monster

Post by Doolio » 08 Feb 2008, 00:36

izvinjavam se na rezurektovanju teme, ali sam je tek sad video:)
sve u svemu, totalno treba pogledati, meni barem je ostao definitivni ROFL utisak:) dzejms koji se ponasa ko da ima deset godina ('znam ja vas, jedva cekate da izadjem iz studija da palim za kliniku, pa da radite bez mene'), lars vs dzejms na svake tri sekunde, pri tome kirk koji je u fazonu 'mojne se svadjate smrc smrc', onda ova dvojca skoce na njega zajedno:) onda mastejn apsolutni kralj car koji je u fazonu 'drugari pusite ga, eto, ljudi su me zaustavljali na ulici i unosili mi se u facu i drali se 'metalika', evo sastao sam se sa larsom sad, a pitao sam se de je moj mali danski drugar', pa onda pubertetska rasprava jel treba solo da bleji u pesmama ili ne, mislim stvarno, koji carevi, ogromna kolicina emocionalne nedozrelosti, u svakom slucaju, krajnje opustajuce i zanimljivo, bukvalno ko crtani film, preporuka ko nije gledao.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Some Kind Of Monster

Post by Rocket Roll » 08 Feb 2008, 01:20

Psihić je odradio dobar posao - pokušao je (i delimično uspeo) da ih natera da shvate kako oni nisu "torch-bearers", te da svaki njihov pokret nema mesijanski značaj... Upravo ta egomanija ih je i dovela dokle ih je dovela - do stvaranja koncepta "Metallica monster" kome su oni čuvari, sećate se tog dela razgovora sa psihićem? Toliku su težinu pridavali svakom svom činu da se "Metallica monster" okrenuo protiv njih, jer niko živi ne bi mogao da podnese pritisak tolike mesijanštine...

=================================================================================================

Što se samog albuma tiče, meni je bolji od "Black Albuma" i sve te "kultne" Metalike. Basovi "prde", vokali su - kao da sam ja u svojoj sobi "lepio" više izvođenja u jedno, ima svakakve "štroke" po snimcima, mada ne i baš-baš velikih grešaka. Ono "zujanje" snera na početku "Some Kind Of Monster" - uberkewl. Mnogo više basa, konačno bez onih "buzzy" metal distorzija, i bez bespotrebnih i besmislenih solaža. Stihovi bi mogli da budu bolji, to da...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest