Vasilisa - Amanet

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Vasilisa - Amanet

Post by dejankuki » 30 Oct 2007, 21:05

Slusati opcinjen jedno muzicko delo napravljeno danasnjih dana, u vreme raznih mega-giga-turbo produkcija je nesto tesko ostvarivoi. Jos ako je to sa nasih prostora.... ma, NEZAMISLIVO!!!

Medjutim, danas sam slusao VASILISU. Pevacicu koja je sa nasih prostora. Rodjena u Pristini, muzicku Akademiju zavrsila u Beogradu. Saradjivala na nekoliko projekata sa Goranom Bregovicem i Kustruricom (kraljica Margo, Arizona Dream...)
Pre izvesnog vremena je snimila album sa pesmama koje su preradjene nase stare i u pravom smislu IZVORNE. Ja sam se tek danas docepao jedn kopije i na prvo slusanje Smrzao sam se.
Vasilisa je pokazala najvece umece u svom delu rada. Pevanje!!!

Pesme koje je ona otpevala su kristalno ciste, a kada kazem ciste, mislim na to da je ona glasom, iznela sve emocije koje pesma moze i treba da nosi.

Aranzmanski podrzana od sjajnih muzicara i takodje fenomenalnog aranzera koji se potrudio da ne smeta njenom glasu. Dozirani instrumenti i minimalisticka muzicka pratnja u trenucima snazno i jako, u sledecem taktu nezno, skoro necujno, tek da da jasnu melodijsku pratnju samo sluze da Vasilisino pevanje dodje do izrazaja... Kaval - taj predivni instrument je u nekoliko momenata dao sjajnu, skoro misticnu potporu glasu. Dok na nekim mestima ima i ulogu aparata za put kroz vreme. Na tacan nacin je preneo atmosferu, starog Rasa i kosovsko-metohijske doline. Takodje u nekim pesmama gajde daju neverovatan ambijent za Vasilisin glas...Kad smo vec kod ambijeta. Producent nije dodavao nikakav vestacki prostorni efekat. Neke od pesama su snimane u crkvi “Ružica” na Kalemegdanu, što je omogućila Srpska Pravoslavna Crkva, a Patrijarh Pavle je dao blagoslov. Takodje, hor koji prati Vasilisu je naravno odradeo svoj posao na najvecem mogucem nivou. Jednostavno...

...Vasilisa je svima nama ostavila AMANET.

Album na kome se nalaze izvorne narodne pesme sa područja Kosova i Metohije i Makedonije, obrađene u modernim i savremenim aranžmanima.Album sadrži 11 pesama, sa bonus numerom “Dreams”. Postprodukcija je urađena u “Sterling Sound Studiju” u Njujorku, a osim grupe “Gora” i Vasila Hadžimanova, na projektu su učestvovali i gosti iz Bugarske: Theodosii Spasov, Konstadin Atanasov i Samir Kurtov.

Vrlo toplo predlazem da preslusajte ovaj album, Ne verujem da cete ostati ravnodusni. Plus dobicete neverovatan izvor pozitivne energije!!!

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Vasilisa - Amanet

Post by Dete epruvete » 19 Mar 2009, 21:19

Uh!!! Oni koji nisu neka odslušaju, ja ne mogu da opišem kakva je to emocija, glas...

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Vasilisa - Amanet

Post by MaLuCkO » 14 May 2009, 10:53

Moja keva njen menadzer :mrgreen:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Vasilisa - Amanet

Post by dejankuki » 14 May 2009, 11:00

E pa, ako je to tacno... sto se mene tice pozdravi i majku i Vasilisu... sjajna je!

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Vasilisa - Amanet

Post by MaLuCkO » 17 May 2009, 20:19

ona trebala nastupati na otvaranju ovog turnira u tenisu u Beogradu!Al zbog nesuglasica nekih nije :(

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Vasilisa - Amanet

Post by bokicasa » 17 May 2009, 21:05

ima zena glas,fantazija,ali je takvo govno kao osoba da to nije zdravo..necu da ulazim u detalje,ali recicu da je znam..dovoljno od mene..pokvareno do kosti!!

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Vasilisa - Amanet

Post by MaLuCkO » 18 May 2009, 16:46

nebi se slozio sa tobom!Otkud ti to?

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Vasilisa - Amanet

Post by bokicasa » 18 May 2009, 16:57

bokicasa wrote:necu da ulazim u detalje,ali recicu da je znam..

jazzonista
Posts: 1
Joined: 17 Jul 2010, 20:17

Re: Vasilisa - Amanet

Post by jazzonista » 17 Jul 2010, 20:23

nemoj da pises gluposti, posto ocigledno nisi shvatio ko je ona! i ako neces da zalazis u detalje nemoj ni da zapodevas takve teme i da komentarises na taj nacin.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Vasilisa - Amanet

Post by MetalFunk » 18 Jul 2010, 02:08

Vozdovac do koske!

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Vasilisa - Amanet

Post by bokicasa » 19 Jul 2010, 20:14

Evo sad cu da ti pricam sta je uradila nekome iz moje porodice....Upravo krecem...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Vasilisa - Amanet

Post by MetalFunk » 19 Jul 2010, 20:24

bokicasa wrote:Evo sad cu da ti pricam sta je uradila nekome iz moje porodice....Upravo krecem...
Je l' trolom?
Slicica za kraj :
Image
:mrgreen:
Simpaticno, ne'a sta

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest