Radiohead - "King of Limbs"

Cd, dvd...

Moderator: muki17

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Dersu Uzala » 25 May 2011, 23:39

Anyway, uzivajte ko voli. Moracu jos jednom da prodjem ceo repertoar, mozda se prosvetlim ko onomad.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by andrej] » 25 May 2011, 23:39

meni se cini da gomila ljudi ne voli radiohead zbog njihove publike i popularnosti. dersu, oni su jedina prava progresiva 90ih. i imaju genijalne harmonije, ritmove i tako to (poslusaj airbag). tekstovi su im pristojni (bolji nego vecina ostalog sranja koje mozete da cujete u danasnjoj muzici), mada, mozemo poslusati sinisu, i ne slusati tekstove (to produzava zivot). njihovo koriscenje efekata je revolucionarno, u rangu sa satisfactionom od stonsa i dzimijevom vibe/wah/fuzz kombinacijom. tokom celog ok computera uspevaju da zvuce puno kao jebeni simfonijski orkestar, a opet da ne zvuce kao simfonijski orkestar, nego potpuno novo. a postuju i tradiciju. mellotron (ajde, na sta te on podseca, osim strawberry fields forevera; hint hint - pocinje na p, a zavrsava se na rogresiva) na exit music for a film-u zvuci bolje nego ikad, bolje nego kod king crimsona (na meni omiljenom starless/bible blacku). mozete tvrditi da je ubacivanje gomile opskurnih instrumenata samo sebi svrha i kurcenje, ali svaki od njih zvuci savrseno ekspresivno. radiohead je acquired taste: ni meni se nije svideo (posebno ne OK computer, bez konkurencije najbolji album 90ih) na prvo slusanje, al kad mu posvetis malo vremena i otvoris se malo, onda provalis da su jako dobri. istina, imaju i oni kikseva (i to poprilicnih), al im se da oprostiti.

a, sto se tice christgau-a, zipa ovo:


pa onda ovo:
http://www.robertchristgau.com/get_arti ... onic+Youth
mislim da se neces sloziti sa njim ovde, a?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Dersu Uzala » 25 May 2011, 23:44

Izgleda da su kasnije napravili neki dil on i Sonic Youth. Znam da ih je zdusno crnio da ne kazem karao onomad ranije. Velvet Undergroundu je zavrsio i na live albumu. Ima tirada o njemu licno od Lou Reeda. :bow:


Mrzi on dosta toga sto ne gotivim ni ja, ali ima kompletnih pravaca koje mrzi tako da sad tu pola onog sto ja volim otpada u startu (jebes zivot bez mjetala).

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Doolio » 26 May 2011, 01:56

Dersu Uzala wrote:Errr, bojim se da niste bas skapirali. :bambi:

There is no Dr. David Thorpe at NASA. Zajebancija je clanak.
lol bre, pa nisam ni mislio tebi da kenjam, nego liku koji je napisao clanak, tako da:

NO U


a zajebancija jeste, ali je i podjebavancija, a za to mora da se ima i slifa i logike i kreativnosti, a ne samo blablablablablablablafrustfrustprojekcijablabla. jer onda lici na neku recenziju dimitrija vojnova i onog njegovog drugara sumnjive seksualnosti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest