Radiohead - "King of Limbs"

Cd, dvd...

Moderator: muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Radiohead - "King of Limbs"

Post by Rocket Roll » 19 Feb 2011, 16:36

Image

Ne čujem krucijalnu razliku u odnosu na "In Rainbows", ali mi se to baš i dopada. Nikad dosta "In Rainbows" tona.
"Little By Little" - mogao bi da bude pomak u novom pravcu, ali ritmičnost "In Rainbows" i dalje ostaje dominanta pesme.
Repetitivnost i posle Štokhauzena - momci znaju šta treba raditi.
"Lotus Flower" - razumem zašto je izabrana za prvi singl, ima "ono nešto" i pored već pomenutog "In Rainbows" tona. Ne pričam samo o sub-basu koji pokreće - tu prosto "ima nešto" što pesmu čini većom od zbira delova, kao u najboljim R.E.M. momentima.

Stihovi za pamćenje:
"Never be an artist never get judged"
"The one who broke the self"
"The last swan out of the box"
"I've fallen out of everyone in a dream"

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by sinisake » 19 Feb 2011, 20:10

Tja... nema tu hita... :(

Meni ovo zvuci kao neka vrlo ubedljiva kopija Radioheada, sve je tu, i odlican vokal i interesantne, otkacite instrumentalne deonice i prdukcijske fore, samo fale osnovne stvari: harma, melodija, emocija (™).

Al' dobro, ne mogu ni oni da prave remek-dela tokom cele karijere. :)

P.S. Krucijalna razlika u odnosu na In Rainbows je sto je na prethodnom albumu bilo bar 3-4 odlicne, natprosecne pesme, ovde toga jednostavno nema. Vidim da neki porede ovo sa Tomovim solo radovima... Eraser je znatno nabrijaniji i napucheniji album od ovoga, mada atmosferske slicnosti ima...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Rocket Roll » 20 Feb 2011, 09:41

sinisake wrote:Krucijalna razlika u odnosu na In Rainbows je sto je na prethodnom albumu bilo bar 3-4 odlicne, natprosecne pesme, ovde toga jednostavno nema.
Da slušamo još malo, pa da onda zaključujemo. Ni meni se "In Rainbows" nije usadio na prvo slušanje... Za sada mi "Morning Mr Magpie" ima najveće šanse, ali - polako.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Wook » 21 Feb 2011, 00:19

Evo, 7. put preslusavam album, u razlicitim raspolozenjima i posle odredjenog vremenskog perioda, i sve je bolji i bolji, bas kao i "In Rainbows".. Sto se tice 3-4 pesme sa "In Rainbows" koje odudaraju, ja ih zaista nisam video, meni je ceo album genijalan sa mozda samo jednom malo slabijom pesmom, koju ne volim nesto preterano: "Nude".. A sto se tice ovog albuma, za sada mi prednjace "Little By Little", "Lotus Flower" i "Codex".. A sto se tice atmosfere, kao sto vec rekoste, oseca se "Kid A" i "Amnesiac".. Jedino sto mozda nedostaje je malo vise gitarskih deonica, ali opet, ko zna kakav bi tek onda utisak o albumu bio.. Za sada, deluje mi kao jos jedno veeeoooma kvalitetno ostvarenje.. :)

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Z*Z*Z » 28 Feb 2011, 03:14

Radiohead opet dosledni sami sebi, kako se Pearl Jam okrecu Grand Canyonu i tata Neilu, Massive Attack optickoj iluziji i urbanoj gotici, mracnim coskovima velegrada, tako i radioglave gledaju introspektivno na autodestruktivnu dekadenciju graditelja sveta - na prvu loptu, odbojan kao Kid A posle OK C, u sustini "rolling" album - Iako se ubijaju od truda da ne naprave hit, ne umeju bash da sviraju u offu; Bice osporavan kod tipicnog potrosaca muzike jer je suvise "muzicarski", ali verujem da ce biti prepoznavan kao dobar, slojevit album - meni se licno svidja, cak i vishe nego sto sam ocekivao... Nece bash biti kao "Animals" ali mi slici kao da je to bila neka njihova zamisao...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by sinisake » 28 Feb 2011, 08:54

tako i radioglave gledaju introspektivno na autodestruktivnu dekadenciju graditelja sveta
:!: :?: :bambi:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by nenadnenad » 28 Feb 2011, 14:51

valjda je citat za koji misli da je glupo napisan?

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Z*Z*Z » 01 Mar 2011, 01:39

Uf, ovaj moj post, je za sekciju...typing under the influence...sta j mislio time da kazem :bambi: :bambi: :bambi:
Image

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by andrej] » 01 Mar 2011, 01:50

OT, kao velikom ljubitelju radioheada (dosadasnjeg), meni se ne svidja. nemam zelju da ga slusam.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Duane » 01 Mar 2011, 04:24

Z*Z*Z wrote:Uf, ovaj moj post, je za sekciju...typing under the influence...sta j mislio time da kazem :bambi: :bambi: :bambi:
Image

:metal:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by ssmc » 01 Mar 2011, 14:18

E moj Duane :grummel_2:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by Duane » 01 Mar 2011, 15:01

nisam dobro linkovao ? :o

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by sinisake » 02 Mar 2011, 19:33

E, posle jos nekoliko preslusavanja, dosao sam do zakljucka da je album
































jednostavno los, i tu nema pomoci. Al' dobro, nije kraj sveta... :mrgreen:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by andrej] » 02 Mar 2011, 20:40

sinisake wrote:E, posle jos nekoliko preslusavanja, dosao sam do zakljucka da je album jednostavno los, i tu nema pomoci. Al' dobro, nije kraj sveta... :mrgreen:
sad pazi, nisam tako sebi zatvorio prostor, rekavsi da je skroz los, al, posle gomile slusanja (+nekoliko sesija posvecenih samo tome), mogu reci da je los album. postoji 1% sanse da mi se nevidjeno svidi posle jos slusanja, al ne verujem. ono, dao sam mu sansu i nemam vise zelje da ga upalim u potpunosti.

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Radiohead - "King of Limbs"

Post by whosyourdaddy » 02 Mar 2011, 21:01

andrej] wrote:
sinisake wrote:E, posle jos nekoliko preslusavanja, dosao sam do zakljucka da je album jednostavno los, i tu nema pomoci. Al' dobro, nije kraj sveta... :mrgreen:
sad pazi, nisam tako sebi zatvorio prostor, rekavsi da je skroz los, al, posle gomile slusanja (+nekoliko sesija posvecenih samo tome), mogu reci da je los album. postoji 1% sanse da mi se nevidjeno svidi posle jos slusanja, al ne verujem. ono, dao sam mu sansu i nemam vise zelje da ga upalim u potpunosti.
true
true
(posle ovoga stvarno prestajem da slusam Radiohead, ocigledno nemaju sta vise da daju)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest