65daysofstatic - "We Were Exploding Anyway"

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

65daysofstatic - "We Were Exploding Anyway"

Post by Rocket Roll » 07 Aug 2011, 16:54

Image





Kako kaže Wikipedia stranica, momci su poželeli da se odalje od "Fix The Sky A Little" pesama... mada mi je žao što su izabrali komercijalniji pristup, umesto njihove "Unreleased / Unreleasable" politike. Radije bih slušao njihova eksperimentalna sprdanja ala "Natasha Beats The Devil" nego jednostavnije ritmove i "slušljivije" semplove.

Ipak, sačuvali su onaj svoj "uzlazni" zvuk - svaka njihova pesma kao da se podiže i odnosi i slušaoca sa sobom. I, naravno, svakih deset sekundi se dešava nešto novo. A tek semplovi! Ritmovi gaze kao valjak svež asfalt. Kao i Radiohead, bolje je slušati nesavršen 65daysofstatic album nego 95% trenutne muzičke produkcije.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: 65daysofstatic - "We Were Exploding Anyway"

Post by andrej] » 07 Aug 2011, 19:09

nije los album, iako je najslabiji do sad. ja bas nemam problema kad neko pici nesto komercijalnije (caribou - odessa, anyone?), al mi ovaj nema onu atmosferu 'uvlacenja' u muziku kao rani. takodje, zvuci mi malo vestacki, kao da to u stvari nije ono sto oni rade.

unreleasable je ipak imao najbolju stvar ikad: born apart (born slippy + love will tear us apart + ludacka hc elektronika).

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: 65daysofstatic - "We Were Exploding Anyway"

Post by Rocket Roll » 07 Aug 2011, 20:04

andrej] wrote: unreleasable je ipak imao najbolju stvar ikad: born apart (born slippy + love will tear us apart + ludacka hc elektronika).
Just to clarify, to bi bio "Unreleased/Unreleasable Volume 1: 65's.Late.Nite.Double-A-Side.College.Cut-Up.Trailers.for.the.Looped.Future".

"Unreleased/Unreleasable Volume 2 - How I Fucked Off All My Friends" ima fenomenalni "Waking Life" momenat, na "Feels Like Ecstasy". Oh, kako kreativan stutter! Prvo sam mislio da mi crkava komp :D


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest