Tom Waits, "Bad as Me"

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Tom Waits, "Bad as Me"

Post by Rocket Roll » 16 Sep 2011, 12:23

http://www.wat.tv/video/tom-waits-bad-a ... flz3_.html

"You’re the head on the spear
You’re the nail on the cross
You’re the fly in my beer
You’re the key that got lost
You’re the letter from Jesus on the bathroom wall
You’re mother superior in only a bra
You’re the same kind of bad as me"

Image

Obećava. Čujemo se za par dana, kad izađe!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Tom Waits, "Bad as Me"

Post by sinisake » 16 Sep 2011, 13:29

Dobro je. S godinama postaje tekstualno sve univerzalniji, manje je onih prica gubitnika sa americkog asfalta ™, a muzicki - tesko da moze da nas previse iznenadi. Jedino neki mjetal da opici, pod stare dane. :lol:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tom Waits, "Bad as Me"

Post by Void » 15 Nov 2011, 00:59

...Mile Kekin je izjavio da je "Rain Dogs" jedan od albuma koji su izvršili najveći uticaj na njega kao muzičara i kao ličnost, a osim toga da mu je skoro svaki album genijalan i da je jedan od najoriginalnijih umetnika (i glasova) koji su se pojavili u sferi muzike. Stalno hoću da se nakanim da skinem nešto pa da preslušam konačno tog čuvenog Vejtsa i evo, ova recenzija me podseti da trebam to da uradim :)
nadam se da ću ga uskoro preslušati i napisati detaljnije utiske o albumu

strigor moroi
Posts: 10
Joined: 27 Jun 2010, 18:45

Re: Tom Waits, "Bad as Me"

Post by strigor moroi » 09 Jun 2012, 17:01

Ja sam ovaj album preslusao pre zvanicnog objavljivanja kada je mogao da se slusa on line na wejtsovom sajtu. Inace, i meni je prvi album koji sam cuo od njega sad vec davne 1999. bio Rain Dogs :D
Ovaj album mi je, sto se kaze, legao na prvo slusanje.
Obzirom da sam ljubitelj americke knjizevnosti, upravo su tekstovi ti koji su mi se dopali svojevremeno. Ja na njegove tekstove uvek gledamo kao na poeziju sa prizvukom bit generacije ali i depresije i bunta karakteristicnim za pisce poput Buka ili Fantea. Doduse, Tomovi tekstovi su malo manje sirovi nego npr. pesme Bukovskog.
Ovaj album je nekako energicniji u odnosu na poslednjih nekoliko albuma, istovremeno je sirov i blizi nesto cvrscoj svirci nego bluzu koji je bio prisutan na nekim ranijim albumima, ili je to bar moj utisak. Naravno, ne pretereano iznenadjujuc po pitanju aranzmana i generalnog pristupa muzici ali ipak svez na neki nacin. A tekstovi su ovaj put nekako svedeniji i ako se to tako moze reci, precizniji.
Sve u svemu jedan od mojih omiljenijih albuma.
Najomiljeniji mi je i dalje Closing time.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Tom Waits, "Bad as Me"

Post by MetalFunk » 09 Jun 2012, 17:48

Još da ti je nik Tom Vejts, a ne neka rasa iz Vampirske Akademije... :ziveli:

strigor moroi
Posts: 10
Joined: 27 Jun 2010, 18:45

Re: Tom Waits, "Bad as Me"

Post by strigor moroi » 11 Jun 2012, 17:34

@^^^ Hahahaha... Nik ima veze sa vampirima, ali nisam postovalac nikakvih novokomponovanih vampirskih pricica ako si na to mislio :mrgreen:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Tom Waits, in general

Post by Bozha » 20 May 2013, 12:40

"Uvek sumnjam u velike grupe ljudi koje idu zajedno. Ako 30.000 ljudi krene na jedan događaj, ja odmah sumnjam i ne idem tamo"
:mrgreen:

Preporuka za ceo tekst cika Zikice Simica... http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1114901

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest