Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by bancika » 26 Sep 2011, 14:01

Najzad je izasao novi album pa rekoh da stavim svoje misljenje posle nedelju dana slusanja u krug :)
Ne ocekujem od bilo kog benda koji svira toliko dugo i ima toliko dobrih pesama/albuma da stalno izbacuje nesto sto je interesantno i originalno kao sto je bilo pre 20 godina, pa su mi ocekivanja bila relativno niska. Sa druge strane, bio sam zaintrigiran da cujem kako ce zvucati sa novim bubnjarom jer mi je prva pomisao na to da Portnoy nece vise svirati bila da su *ebali jeza. Nakon slusanja, nisam imao vise ni trunku sumnje posto Mangini podjednako dobro zvuci. Nisam ekspert za bubnjeve pa ne mogu da kazem da je tehnicki bolji ili losiji, ali mi bubnjevi kao deo DT muzike ne zvuce nista losije nego pre. Ni jedna pesma ne hvata na prvo (ili drugo) slusanje, ali zapravo ne mogu da se setim koja od njihovih pesama je takva. Ipak nije to Lady Gaga, mora da se ulozi neko vreme i da se pazljivo slusa da bi se skapirala muzika. To nije obavezno minus, jednostavno je takva muzika. Ono sto je cool je sto su opet poceli da spajaju kraj prethodne sa pocetkom naredne pesme kao Scenes From The Memory.

Ukratko o pesmama koje su mi privukle paznju:

On the Backs of Angels ima predispozicije da bude popularnija medju sirom masom jer ima malo komercijalniji vibe pomesan sa pravim DT zvukom. Donekle podseca na Pull Me Under sa laganim pocetkom koji prerasta u socan hi-gain riff :)
Build Me Up, Break Me Down im je klasicna "driving" pesma koju ubacuju manje-vise na svaki album, otprilike kao Constant Motion od pre par godina samo malo vise "mean" posto je na 7-zicnoj svirana. :metal:
Lost Not Forgotten jos jedna zesca stvar. Nakon uvoda ima malo uvirnuti unison za koji nisam siguran da li mi se svidja ali je nakon toga odlican cvrst rif (od 2:30)
This is the Life filozofska balada, dobra, svidja mi se :bambi:
Bridges in the Sky ne razumem ono podrigivanje na pocetku ali nakon njega sledi :metal: 10ak minuta
Breaking All Illusions jos malo filozofije :) ima genijalni deo pocev od 1:30 otprilike pa sledecih minut ipo. Mozda omiljeni trenutak na celom albumu.

Na kraju ne mogu da odaberem ni jednu pesmu koja bi ostala legendarna i nakon 20+ godina kao sto su im neke sa pocetka karijere i dalje legendarne, al to je donekle i ocekivano. Malo mi je zao i sto, iako je odlicna svirka, nema ni jednog epskog Petrucci gitarskog sola koji ce skidati i naredne generacije. Ali ipak je album vredan slusanja, drzace mi paznju dok ne izadje sledeci album :)

Sta vi mislite?

User avatar
tomarnr
Posts: 76
Joined: 12 Aug 2010, 01:19
Location: Beograd

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by tomarnr » 26 Sep 2011, 14:40

Vrlo dobar album po meni, definitivno bolji od prethodna dva iako volim sve albume. Breaking all illusions mi je najjača definitivno i mozda najbolja njihova stvar u poslednjih 10ak godina, onda Lost not forgotten, Bridges in the sky i This is the life. Prva i druga su mi skroz ok ali me nisu nešto posebno oduševile, I Outcry ima interesantan instrumentalni deo. Sve u svemu vrlo solidan album.
Sto se tice Manđinija dobro je odradio posao, jedino što mi se čini da je malo više išao na pratnju nego na "lead drums" što je Portnoj furao, što je možda i za očekivati jer to je i poenta :) Jedina moja "zamerka" njegovom sviranju je suviše jednostavne činele, to sam voleo kod MP, znao je da sa činelama svašta nešto napravi, one splešiće je udarao na interesantan način i rajd/kontra kombinacija.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by bancika » 26 Sep 2011, 16:01

tomarnr wrote: Sto se tice Manđinija dobro je odradio posao, jedino što mi se čini da je malo više išao na pratnju nego na "lead drums" što je Portnoj furao, što je možda i za očekivati jer to je i poenta :)
moguce. Meni je najdosadniji deo bilo kog koncerta drum solo, pa mi mozda zato odgovara da bubnjar bude malo u drugom planu :)

User avatar
robby68
Posts: 28
Joined: 14 Jul 2011, 21:53
Location: Sabac

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by robby68 » 09 Nov 2011, 12:29

Idem 13-og februara da ih pogledam u Stuttgart, jednostavno mi dosadilo da cekam da dodju u Srbiju. Sviraju u dvorani koja je pre svega koncertna dvorana za klasicnu muziku i verovatno ce dozivljaj kao i ton biti izuzetan. A onda mogu da dam ocenu kako sad to sve izgleda sa novim bubnjarem, mada po meni ono sto sam cuo na albumu je za sve pohvale, posle tolikih godina ne ocekujem ni da sviraju nesto drugacije nego do sada,a delim misljenje da je album jedan od boljih u poslednjih par godina. :D

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by Void » 14 Nov 2011, 21:07

e, imate kompletnu raspravu oko bubnjara u DT temi, tamo ima interesantnih stavova, mišljenja, prepirki i kompletnog jedenja šita.

čuo sam samo On The Backs Of Angels, Konan wannabe ima jako dobar solo u toj pesmi, baš mi se svideo na prvu loptu...malo sam se smorio što tako dugo traje pesma, al' jbg, šta drugo da očekuješ od njih...

sad razmišljam ozbiljno da ga skinem, pa da odvrtim jedno pe' šes' puta. Nadam se da je bolji od prethodnog, koji me smorio k'o kooraTZ >.<

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by Cortex » 14 Nov 2011, 21:21

void moram ti reci da si u poslednje vreme moj omiljeni forumash :XD: :XD: :ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by Void » 15 Nov 2011, 00:41

Cortex wrote:void moram ti reci da si u poslednje vreme moj omiljeni forumash :XD: :XD: :ziveli:
:bow: :ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by Void » 16 Nov 2011, 12:19

jbt, dobar je album! :)

nije bolji od Sistematik Kobasa ( :XD: ) ali je dobar....verovatno zato što su mi "Dark Itrnl Najt" i "In D Prezns Of Enemiz" predobre stvari, tačnije jedne od omiljenih njihovih uopšte, ali definitivno šije "Mračne Oblake itd..." što i nije preterano teško (po mom skromnom mišljenju) jer je album dosadan kao stalak za infuziju (opet po nekom mom skromnom mišljenu, slobodno me kritikujte ako hoćete)...

Mandžini zaista dopadljiv, bez obzira koliko sam kakio po njemu, čoek došo, oTsviro super, pustio suzu na DVDju, nema šta kompletna bubnjarska persona. Iako mi je Portnojčina jedan od omiljenih bubnjara, a ni sam ne znam zašto, nemam nikakve zamerke na Mandžinija, da sam JA neko, pustio bih ga da ostane u bendu, makar se napio i povraćao vinjak po šanku.

mislim da niko ko prati muziku DT-a malo pomnije neće pogrešiti ako skine album (pretpostavljam da niko nije lud da KUPI album), i sigurno ćete ga vrteti par dana sa osmehom na licu :) (zbog činjenice da nisu zaradili ni dinara od vas, budući da ste skinuli album sa nekog bloga :XD: )

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by bancika » 20 Dec 2011, 20:50

Void wrote: (pretpostavljam da niko nije lud da KUPI album)
hehe, ja imam nekoliko njihovih originala, i audio i DVD. Odavde cu verovatno da kupim par pesama koje planiram duze da zadrzim na listi.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by Dersu Uzala » 22 Dec 2011, 04:32

bancika wrote:
Void wrote: (pretpostavljam da niko nije lud da KUPI album)
hehe, ja imam nekoliko njihovih originala, i audio i DVD. Odavde cu verovatno da kupim par pesama koje planiram duze da zadrzim na listi.
Cek bre, pa kako drukcije? Ja samo originale i imam. Ceo opus do pretposlednjeg albuma ali to verovatno necu ni kupiti niti imam 'krekovan' CD. Smaraju brate vaseljenski jos od 2002. Smaraju mene, tojest. Vi braco uzivajte. :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events

Post by bancika » 22 Dec 2011, 16:28

jbg, u Srbiji ako nemas karticu da porucis sa amazona tesko mozes da kupis originale...mozda u Beogradu, ali pitanje je koliko skoro nakon sto izadje svugde u svetu

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest