We Are The Fallen - Tear the World Down (2010)

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

We Are The Fallen - Tear the World Down (2010)

Post by Kristiko » 28 Sep 2011, 03:35

Ovaj debi album We Are The Fallen se pokazao kao vrlo prijatno iznenađenje. Prvi put kad sam ih ugledao bilo mi je gotovo smešno koliko sve to idejno podseća na Evanescence. Ipak, sad kad sam ga poslušao (i to nekoliko puta), mogu slobodno da kažem da mi se više dopada od novog albuma bivšeg Moody-jevog benda. Pesme su generalno vrlo dobre, sa pamtljivim refrenima, bez previše filozofiranja, hitične i prijatne za slušanje. Pohvalio bih izvođenje Carly Smithson, poseduje dosta energije i odsečnosti u glasu koja čini da se pretežna melanholičnost muzike ne raspline u potpunosti i ne postane "neuhvatljiva" i "razvodnjena" (ovo bih inače mogao da zamerim nekim od bendova koji ponekad previše insistiraju na "ambijetalnosti" muzike koja na kraju postane preterana i banalna). Boja glasa je takođe vrlo prijatna za slušanje (ne mislim da pokušava da imitira Amy Lee, što je dobro), osim možda u par momenata kada mi se čini da previše forsira visoki registar, što ume da zasmeta (primera radi, refren u "Without You", kad "uhvati" f2). Pomenuo bih i jako interesantan momenat u refrenu pesme "St. John" koji odstupa od uobičajenog načina pevanja u kontekstu albuma (melodija c-g-as-f-g-es-f-d/c-as-as-f-g-es-f-b/as-f-as-f/as-es-f-d-es-d-c u brzim osminama, možda čak i u šesnaestinama). Klavirske deonice i gudačka sekcija deluju umesno i dobro doprinose atmosferičnosti pesama (u nekim momentima su gotovo neprimetne ali se oseti njihov doprinos ukupnoj zvučnosti). Gitare, bas i bubanj su takođe dosta dobro uklopljene u celokupnu zvučnu sliku, bez previše isticanja (možda samo solo u "St.John").
Obrada Madonine pesme "Like a Prayer" se takođe pokazala kao neočekivano lepo osveženje (iako nisam neki fan originala). Zanimljiv aranžman, malo izmenjen harmonski tok, koliko sam čuo. Dobro se uklopila uz ostatak albuma.
Album neće pomeriti neke granice što se tiče novih ideja ali predstavlja prijatno osveženje i definitivno ću ga slušati još neko vreme.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest