Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Cd, dvd...

Moderator: muki17

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Rocket Roll » 22 Dec 2007, 00:10

======================================================================================
->Amazon.com: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007)<-
======================================================================================

Image

U filmu - intervjui sa Mike Matthewsom, Billyjem Gibbonsom, AnAlOgMaN ekipom... ma, sa svima koji nešto znače u tom čudesnom svetu klasičnog/ indie rocka.

Molim vas da - čim neko od vas dobije priliku da vidi ovaj film! - napiše nešto o sadržaju. Danas je stigao na Amazon, tako da pretpostavljam da će prve recenzije dobiti za desetak dana/ par nedelja.

Ponavljam - molim sve koji nešto saznaju o ovom filmu da jave što pre! Ima nas veooooma zainteresovanih! Unapred puno hvala!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Nyarlathotep » 22 Dec 2007, 04:27

uf, opasno sam opteretio buraza za ovu turu (sampler, ebow, novi iPod, AKG 240, 3 majce), videcu da ga iscimam i za ovaj DVD, ako ne - skinucemo ga sa neta uskoro.

ps
vidi, vidi... nigde nema Rogera Mayera, a covek bio zaduzen za Hendriksov zvuk, i licno napravio neke od najboljih fuzzova ikad. :roll:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Rocket Roll » 22 Dec 2007, 11:34

Vrlo verovatno je i čika Rodžer tu - ali na "udarno" mesto su stavili ove malo komercijalnije tipove...

Blago tebi što imaš takvog brata. Ja ovog mog ne mogu da namolim ni da svrati da nas obiđe, akamoli da mi nešto kupuje...

Karma, šta da se radi.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by dejankuki » 22 Dec 2007, 11:35

Hmm, da ne idem u off... zar nije Mike Matthews bio covek koji je npravio i Hendrixov zvuk i bio zaduzen za isti, plus to sto ga je on "nagovorio" da pocne svoju solo karijeru...jos dok je bio Jimi James.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Rocket Roll » 22 Dec 2007, 14:30

(Offtopica uvek ima, ali ja ga ne izbegavam ako je dobar, informativan offtopic. Dakle:)

SVI bi da imaju neke veze s Hendriksom. Najnoviji u tom nizu "Ja-sam-odgovoran/ odgovorna-za-Hendriksa" izjava potiče od Lesa Pola, koji je izjavio da je, eto, ON prvi video i prepoznao Hendriksa u Harlemu, ali mu je Hendriks pobegao pre nego je Les stigao da mu poturi nekakav ugovor na potpis... A tek onaj bezobrazluk koji izvodi Hendriksova sestra, upravnica Džimijeve zaostavštine - nedavno se pojavio "Authentic Hendrix" energetski napitak. Hej, čoveče. ->Autentični Hendriks energetski napitak<-. "Peace. Love. Purpose." Posisajte Hendriksov sok.

Tako ti je i za Džimijevu opremu - jedini čovek koji bi zaista sme da kaže kako je imao neki uticaj na Hendriksov zvuk je Edi Kramer, Hendriksov studijski tehničar. No, Edi to nikada ne kaže, jer vrlo dobro zna kako je Hendriks bio prokleto tvrdoglav i ćudljiv: izbacivao sopstvene basiste, onda sam svirao bas, izbacivao sopstvenog producenta pa onda sam producirao... Iskreno tvrditi da je neko "imao uticaja" na tog čoveka je kao reći da je neko nekad nešto objasnio lavini snega.

Frenk Zapa je tvrdio da je "navukao" Hendriksa na wah. Badi Gaj tvrdi da je "navukao" Hendriksa na fidbek. Svako + njegova mama tvrdi da je Džoni "Gitara" Vatson "navukao" Hendriksa na sviranje zubima. Litl Ričard tvrdi da je "navukao" Hendriksa na psihodeličnu odeću i gej manirizme. Pit Taunsend tvrdi da je "navukao" Hendriksa na spaljivanje gitara i uništavanje pojačala. Emerson, Lejk i Palmer su tvrdili da su "navukli" Hendriksa da im se pridruži malo pre njegove smrti. Sve to pokazuje koliko je Hendriks zaista bio dobar i jedinstven. Sreća što je umro na vreme, inače ne bi bilo kraja "grebanju" o njegovu slavu.

E, sad, Hendriksovi fuzzevi. Na sreću (ili "nažalost", kako ko više voli), priča je vrlo jednostavna - kao i u slučaju Dejva Gilmura, oni prvi (najbolji?) snimci (oni kojima su se probili, oni kojima su se "upisali u Panteon") su Dallas Arbiter FuzzFace. Ništa više, ništa manje. Germanijumski FuzzFace, a ostalo je legenda...

...i - da se tako izrazim - "čačkanje". Dozvolite da citiram Hendriksovu devojku, Pet Hartli - u najboljem dokumentarcu o Hendriksu (onom iz 1973), ona kaže: "Mašinerija se pokrene, i počneš da dobijaš šta želiš - više novca, gitara, priznanja, objavljene ploče. A onda stigneš do one tačke u kojoj ti je idejno, logički i pravno omogućeno da koristiš šta god želiš kako bi bio još bolji. Ali tada otkriješ da to ne funkcioniše onako kako si očekivao."

Summarum, što se fuzzeva tiče - najbitnije stvari, stvari sa Jimi Hendrix Experience postavom ("Electric Ladyland", "Are You Experienced?", "Axis: Bold As Love") je snimio sa FuzzFaceom, a onda počinju "godine čačkanja" - Oktavija, Mejerovi fazevi, proba Metjuzovog prototipa Big Muffa, i tako to.

Džimiju ninada i ničim nije uspelo da promeni svoj zvuk. On ostaje omiljen kod onih koji insistiraju na izreci "Ton je u prstima". Koja god gitara bila u pitanju, koji god Maršal ili koji god fuzz - kada krene feedback, odmah znate "Aha, to Hendriks svira."

Za kraj, kao poklon svima, slika milion i jednog legendarnog fuzza, sve na istom mestu. Ukupna vrednost ove zbirke koju vidite na slici (u pitanju je jedan Kanađanin) prelazi 10 000 dolara:

Image

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Nyarlathotep » 22 Dec 2007, 15:01

ziva istina, svi bi da se ogrebu o parce legende.
sto se tice buraza, jbg, moj zivi u NYC, krvavo sljaka po 14h dnevno i dnevnica mu je 500$. jednom u par meseci mogu da ga opeljesim malo, bio sam dobar i pazljiv stariji bata. da je ostao u BG, verovatno bi i danas zickao pare za pivo i vunu od mene. danas je situacija obrnuta.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by frkadela » 30 Mar 2008, 20:37

Je li neko slucajno nabavio ovaj film? :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Rocket Roll » 30 Mar 2008, 21:04

Za sada ne. :( Ima na kraju da ga poručim preko Amazona, kažu da je stvarno zanimljiv i prepun tehničkih podataka!

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Funkomat » 30 Mar 2008, 21:15

Sta bih ja dao za jedan fuzz face...
Jel zna neko koliko tacno kosta kod nas?

Koja je ono boss pedala u sredini desno od ibanezova? :hmm:
Lici na DS-2 ali nije...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by frkadela » 30 Mar 2008, 22:14

Ja sam se raspitivao i rekose mi da bi me odrali kad bih ga narucio preko Amazona... Valjda su carine za Crnu Goru ogromne kad se narucuje muzika, filmovi i tako to... :?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Funkomat » 30 Mar 2008, 22:27

frkadela wrote:Valjda su carine za Crnu Goru ogromne kad se narucuje muzika, filmovi i tako to...
Ili bilo sta drugo u sustini...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by frkadela » 30 Mar 2008, 23:51

Funkomat wrote:
frkadela wrote:Valjda su carine za Crnu Goru ogromne kad se narucuje muzika, filmovi i tako to...
Ili bilo sta drugo u sustini...
U principu, da...
Ali valjda ima neka taksa koju placas kad ovo uvozis zbog piraterije... Tipa platis 50-tak evra nebitno uvozis li 1 ili 10 komada... Tako su mi rekli...
A ja nikako da odem da se raspitam... :)

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Z*Z*Z » 02 Sep 2008, 21:50

Funkomat wrote:Sta bih ja dao za jedan fuzz face...
Jel zna neko koliko tacno kosta kod nas?

Koja je ono boss pedala u sredini desno od ibanezova? :hmm:
Lici na DS-2 ali nije...
Mislim da je Boss DF-2 Super Distortion & Feedbacker, tj. poprilicno sam siguran :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by Duane » 02 Sep 2008, 23:54

ja na ovoj hendrixovoj pedali koju ganjam celi dan i noc ima neku profi kopiju fuzz face, a na ovoj pedali koju imam je radio eddie kramer, covek koji je bio hendzin sound inzenjer, i mogu reci da je fuzz face jedna vrlo mocna pedala, bar ovo sto ja imam, a mislim da je vrlo vrlo vrlo slicno pravom fuzzfaceu a imao sam i prilike da ga cujem, jos plus na pedali postoje jedno 3 razlicite primene fuzzfacea, tako da je to jedna vrlo fuzzicna pedala xD i to mi je definitivno najaci zvuk koji pedala daje... ako budem nabavio kartu zvucnu snimicu cisto informativno, pa mozda nekom posluzi xD

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Fuzz: The Sound That Changed the World (2007) [film]

Post by sub_zer0 » 21 Oct 2008, 18:51

Treba nekom ovo? Nasao sam ga samo na jednom mestu, ali je tu pukao link, pa sam zamolio nekog Francuza da mi upload-uje opet. Nisam hteo da kacim odma' linkove, ne znam kakva je politika ovde na forumu povodom toga.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest