Mjetal 2012

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Mjetal 2012

Post by Randy » 04 Jun 2012, 09:44

Dakle da ne bi išli u offtopic na Gojirinoj temi da ja odma ovde napravim pa da nastavimo o stvarimo koje su izašle i koje trebaju da izađu u 2012.Utisci ovo ono levo desno....
Dakle da se nadovežem.
Trenutno iz 2012 su mi najjače



Demiurdž(ili Demajurdž,ili Demiurg, ili Demiurž) :mrgreen: sam odslušao jednom ,al mi nije ušla u glavu kao ove 2 od Gojire.O The Hunteru ne možemo da pričamo jer je on izašao u 2011 ,a inače mi je je jedan od najjačih novijih albuma.
I na kraju da ne zaboravim Pry. :ziveli:
I naravno :mrgreen:
Spoiler:
Image


User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mjetal 2012

Post by Cortex » 04 Jun 2012, 10:01

Nove od Gojira-e su mi smorchina najveca. Ponajvishe jer su smanjili broj rifova po pesmi i ne zvuche mi vishe adventurous vec samo upeglano.
High on Fire mi je odlichan :ziveli:
Nova Baroness pesma koju nisi ukljuchio - prosek, blago razocharan. Ali videcemo shta ce doneti album, verujem ja u njih.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Mjetal 2012

Post by Randy » 04 Jun 2012, 10:30

Dosta stvari nisam postavio,neke još nisu ni izašle :mrgreen: tako da samo postavljajte
Meni se od nove Gojire najviše sviđa ovo :bambi: ,16 sekundi bolje od ove gore 2 cele ,al dobro...
Čekam da izađe ceo album,da ga preslušam pa ću onda da komentarišem.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mjetal 2012

Post by Cortex » 04 Jun 2012, 10:54


Shta je ovo postalo od mog dragog Kreatora? :(
Prepeglana produkcija i power metal refreni tipa Primal Scream. O moj bozhe, rip Kreator.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Mjetal 2012

Post by Randy » 04 Jun 2012, 11:03

Kad smo već kod trešeraja.Odslušao samo ''Wish you were dead''.Za sad su mi ok.

spaced
Posts: 42
Joined: 26 Apr 2012, 00:30

Re: Mjetal 2012

Post by spaced » 04 Jun 2012, 13:05






User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Mjetal 2012

Post by Void » 04 Jun 2012, 18:31

јбг, може да каже ко шта хоће, али мени је Мешуга испунила сва очекивања (осим што је Тордендал мало застранио у свом сегменту солирања), желео сам хед-крашинг рифове из Ф, језиве мелодије и органскији звук осможичаних гитара и све сам то добио. Приметна је промена у односу на раније радове, али ми је скроз пријала та промена.


осим тога, као што већ рекох, чекам да Тул каже своје крајем године.

осим, осим тога, чини ми се да ће и Гођира бити стандардно ненормална, али за сада ми је мање одушевљење од прошлог.

Креатор је укурцу скроз, морам да оверим тај Овер Кил још :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mjetal 2012

Post by Stalker » 04 Jun 2012, 20:35

2011 je bila mlogo interesantna godina za mene. Obscura, BTBM, Beyond Creation, Battles, Cynic, Devin Townsend Project, Mastodon, Textures...i na kraju Opeth. Svi ovi bendovi su imali super momenata u ovim albumima, ali jedino mi se Opeth istakao kao grupa ljudi koja je stvarno želela da uradi nešto bez ikakvih pravila. Boleo ih je ***** kako će sve na kraju da ispadne, koliko će biti hevi, i koliko će to narodu biti zanimljivo.. eto, to je možda album koji mi je najviše prijao iz te godine. Da, Mastodon je do jaja, ali taj album ima zaista par nezamislivih pesama, što je i moralo da se desi bendu koji više nije imao šta da pokaže posle Crack The Skye-a. Nači, Opeth mi je vrhunac prošle godine. Ljudi mogu da pričaju da je dosadan, ja na to kažem da je monoton, a razlika je velika.

...A što se tiče 2012,
Image
jebeno prelep melodic black metal album. blastbitovi,muda&gruv.

Image
nikad nisam bio onaj fan mešuge koji će da sluša ceo album iz keca, ali sam gotivio ono što rade. nisam znao šta da očekujem za koloss. i dan danas imam poprilično mešovite utiske što se tiče ovog albuma. gruv je prisutniji nego ikada, album je suma svega što su do sada radili, ali nema tu ničeg novog. a torendal je majstorski usrao ovo. ako je ovaj rad najava za special defects, biću razočaran beyond repair. fredrik je na ovom albumu zaradio enorman minus od mene. lepo je drljati po zeta retikulanskim skalama kad to ima neki motiv, ali ovo što je uradio sada je žestoko sranje. i dalje se čudim ljudima iz te "đentaste" produkcije koji nemaju muda da ugase oktaver na bas gitari da bi se taj instrument osetio bar upola onoliko koliko se osećaju gitare. nije bas od gitare isto što i bas od basa. možda je to i poenta te muzike, ali zašto niko nema muda? sada deluje kao da sam napljuvao mešugu najcrnje, i jesam, ali nije da ne volim album. zadovoljan sam, ali nisam uopšte zadovoljan.

što se Gođire tiče, ne bih otišao tako daleko kao Korteks, jeste možda malo nezanimljivije, ali meni je dovoljno da čujem par lickova, malo onoga cvocvocvocvocvocvo, i Žoovog glasa da bi bio zadovoljan, a od ove dve pesme mi se Liquid Fire nije previše svidela, ali ne bih još izjavljivao da je nova Đira sranje. L'Enfant ima do jaja momenata, meni je to dovoljno u Gođiri jer ionako ne mogu da slušam 70% njihovih pesama od početka do kraja.

jedva čekam:
Cynic
Gojira
Exivious

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mjetal 2012

Post by doyle777 » 04 Jun 2012, 22:26

Мука ми да пишем, па ћу само турим слике албума који су ми дојајни:
Image
Најјача ствар: Indigo Eyes
Image
Најјача ствар: Broker (за сад)
Image
Гомила ствари је добра, ал' све су на истом нивоу, нема шансе да нађем најрепрезентативнију. хехе
Image
Овај албум нисам помно преслушао, ал' је сигурно до јаја албум, никако да уђем у тај Мешуга трип, па да га преслушам са уживањем.
Stalker wrote:jedva čekam:
Cynic
Gojira
Exivious
:1: И Tool, ако Мајнард да. :mrgreen:

Баш оно што рече Сталкер, 2011. је била много-пуно занимљива година - Korn, Obscura, Cynic, Mastodon, Opeth, Beyond Creation, итд. :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest