Steve Vai - The Story of Light

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Steve Vai - The Story of Light

Post by bancika » 11 Sep 2012, 11:47

Sa Vai-jem imam cudan problem. Iako ga postujem beskrajno i obozavam da ga slusam uzivo, retko koje njegove pesme mogu da drzim na playlisti. Otprilike se zadesi po eventualno po jedna pesma po albumu koju mogu da slusam bez da poludim skroz. Uglavnom se svodi na isprdjivanje bez neke konkretne ideje, vise kao svirka iz zajebancije. Novi album nije drugaciji u tom smislu, tona isprdjivanja i mlacenja prazne slame, ali ono sto ne valja je sto ne mogu da izdvojim ni jednu pesmu koja je vredna drzanja na listi. Gravity Storm je jedina koja ima koliko-toliko strukturu neku, ali opet nema dovoljno upecatljiv ni ritam ni melodiju da bi bila interesantna duze od jednog dana. Demonstrira perfektnu tehniku sa tremolo rucicom i ne mnogo toga vise.
Too bad :grummel_2:

Da ne bude sve crno, eto album mi se svidja :)
Image

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Steve Vai - The Story of Light

Post by dweezil » 31 Oct 2012, 09:18

jel bio neko na certu sinoc :bambi: bilo sasvim cool, bar meni :bambi: 2 i po sata, Salamanders in the Sun na akustari sa harfom zajedno :bambi: . Covek ima dva Fractala u racku i prilicno nuklearan sound, al sve u svemu def je pokazao mladalacku strast i emocije. Publika oko 3 tisuce, malim delom nevaspitana da izlazi napolje na pola bisa. Al def lekcija mnogima sta je posvecenost muzici i profesionalnost.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Steve Vai - The Story of Light

Post by Cortex » 31 Oct 2012, 10:37

sve si lepo rekao, za ton se pogotovo slazhem, bash je bio...plastichna nuklearna vrishteca bomba.
dugo sam razmishljao da li da idem ili ne, jer sam pretpostavljao da me to vishe na radi, ama ni 10% kao nekada, i....bio sam u pravu. bilo mi je dosadno nakon trece pesme :nixweiss: Akustichni set mi je bio pun pogodak, i naravno simpatichen comedy epizode chitavog benda, kao i For the Love of God naravno. Vai-eva posvecenost i profesionalizam i energija su mozhda i veci nego ikada, gledao sam ga u SKC-u, gledao razne DVD-ove ali ovoliko se nikad nije ludirao i izdrkavao na gitari :D Ako pesma traje 5 minuta, on zavrshava pesmu izdrkavanjem u trajanju od 3 minuta. I onda tako posle svake pesme ima taj u narodnjachkom zhargonu recheno "tush" u trajanju od par minuta i onda to zamori do neizdrzhivosti.
Mogao je malo josh vishe prostora da da basisti, ili harfistkinji, pa i Dave-u, ali ne. Kad vec pomene Fractale, ja videh bar jedno 3 LEgacy glave i dosta kabineta, ***** pa jel moguce da su tu bili just for show?

Sve u svemu, poshten koncert, onomad kad je bio sa MacAlpine-om i Sheehan-om svirali su da li beshe 3 ili 4 sata, znam da je sa sve Sardinas-om koncert trajao 4 ili 5 sati [?!?!?] ali i ovo je bilo sasvim dovoljno fanovima.
Ja jesam fan, ali neko ko nije pustio nijednu Vai stvar vec godinama. Veoma veoma mi je bio naporan kocnert ali mi je drago shto sam bio, makar da rashchistim sebi da me tako neshto vishe uopshte ne interesuje.

Satriani je vec najavljen za 24.maj i vec mi je jasno da necu ici :( jedino ako me bash pukne nostalgija.

Jeff Beck-a sam gledao u Sava Centru sad kada je bio, ili to beshe pre godinu dana, i to je bilo savrsheno, ne samo da je drzhalo pazhnju vec je jedan od mojih top 5 ever koncerata!

EDIT: Bre Dweez da sam znao da idesh pa da se nadjemo, e jbg.. :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Steve Vai - The Story of Light

Post by dweezil » 31 Oct 2012, 12:58

Cortex wrote:EDIT: Bre Dweez da sam znao da idesh pa da se nadjemo, e jbg.. :ziveli:
:bambi: a jbg bio sam sa nekom tranvestit ekipom a i ti si mi rekao da si u vezi :)

p.s. a ja bash zverao i iz loze a i posle kad sam sishao dole da naletim na nekog poznatog al ono slabo, sem par ljudi ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest