Flying Colors

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Flying Colors

Post by bancika » 11 Sep 2012, 12:57

Kad cujem Steve Morse i Mike Portnoy jednostavno moram da cujem o cemu se radi. Dodaj jos i Dave Larue-a (svirao sa Satrianijem, mislim bas u Beogradu i sa Petrucci-jem na G3 u Tokiju) i Neal Morse-a (Transatlantic) i postaje jos interesantnije. Za pevaca nikad nisam cuo doduse, ali mozda je i on poznat :)

Zapravo mi se dopada album. Najjaca stvar definitivno je "Shoulda Coulda Woulda". Odlican riff, dobar ritam i pevanje se super uklapa u vibe. Zadnjih par dana sam je pustio jedno 20 puta.



Dobra je i uvodna Blue Ocean, ima simpatican groove. Kayla je fina, lagana pesmica, nista specijalno ali nije ni losa.
Od ostalih mi ne odskace ni jedna, ali i ovako je album dobar. Sve u svemo, dosta podseca na Transatlantic, sto je i ocekivano.

I album izgleda fenomenalno

Image

Vredi cuti

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Flying Colors

Post by Cortex » 11 Sep 2012, 13:08

Fantastichan album, slushao sam ga chim je izashao i ponavljao sam Infinite Fire milion puta. Odlichan album, jedino josh u Neal Morse-a verujem kad se radi o dugachkim prog rock kompozicijama, jedino on josh ima talenat da uchini stvari zanimljivim. Istina, smara njegov Jesus trip malo, ali ne smeta toliko. :ziveli:

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Flying Colors

Post by nemirkv » 11 Sep 2012, 14:54

I meni je ovaj album skroz kul, sto je zanimljivo jer obicno slusam skroz druge zanrove, laganije, i u stvari mi veoma smeta to neko preterano pokazivanje tehnike, cega ima mnogo u ovakvom muzickom pravcu. A ovde je to sve nekako dozirano, sa ukusom, i ima dosta finih melodija i riffova, sa sve pevanjem koje se veoma fino uklapa (iako mi je u pocetku ovaj vokal bio malko cudan uz ovakvu muziku). A ono sto mi se najvise svidelo je veoma lepa emocija koja se oseca u par stvari... Sve u svemu, veoma lep album za slusanje, od pocetka do kraja! :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Flying Colors

Post by Void » 11 Sep 2012, 23:45

bancika wrote:Najjaca stvar definitivno je "Shoulda Coulda Woulda". Odlican riff, dobar ritam i pevanje se super uklapa u vibe. Zadnjih par dana sam je pustio jedno 20 puta.
:ziveli: :ziveli: :ziveli:
феноменална ствар, мислим да сам скроз одлепио на ову ствар, тако да ми остале песме уопште нису дошле до изражаја :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Flying Colors

Post by Dersu Uzala » 12 Sep 2012, 03:11

Bili pre neki dan ovde u LA-ju, zaboravih da odem da cekiram, u stvari seksualna je situacija na poslu bila. Ali dolaze sad ponovo. U oktobru. Malo drukcija ekipa.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Flying Colors

Post by bancika » 12 Sep 2012, 12:05

Void wrote: :ziveli: :ziveli: :ziveli:
феноменална ствар, мислим да сам скроз одлепио на ову ствар, тако да ми остале песме уопште нису дошле до изражаја :mrgreen:
i ja, onaj overdrive-ovani bass line negde na sredini otkida :) a obicno mi bass zvuci gay, ovako nekako


User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Flying Colors

Post by Cortex » 12 Sep 2012, 12:08

Ma Neal Morse konza. Poslushaj stvar Lifeline njegovu od novijih bash je do jaja.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Flying Colors

Post by Void » 12 Sep 2012, 12:26

ја сам се одушевио кад сам чуо музику, али тај његов Исус трип текст ми је безвезе :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest