Black Tide

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Black Tide

Post by dejankuki » 07 Jul 2008, 13:36

Veoma sam se prijatno iznenadio!!!!

Elem, drug mi je pricao o nekom klinackom bendu u kome niko nema preko 20 godina... okee! resim ja da ih preslusam i nabavim njihov album...

OTKROVENJE!!! U pravom smislu te reci!!

Dakle, band u postavi:
Gabriel (lead vocals, lead guitar)
Lexx (rhythm guitar)
Zakk (bass)
Steven (drums)

Sviraju i zvuce mnoogo dobro. Gabrijel koji je i osnivac ovog benda ima samo 14. godina, dok su svi ostali priblizni godinama. Album koji je objavljen za Interscope Records a snimljen je u studiju Groovemaster Studios logicni je nastavak predhodnog singla. Producent je Johnny K (Disturbed, Machine Head, Soil).
Elem, "Light from above" ima 11 pesama koje su radjene u rock-heavy-trash stilu. Znaci melodicni rifovi i ritam, zacinjeni shredingom Gabriela po velikim uticajem Megadetha u solazama (narocito Friedman era) i Petruccia. Naravno, sve ovo je ipak samo nalik nekim grupama, posto ipak stil koji sviraju ne moze da se podvede precizno ni u jedan tipicni pravac. Veoma sirova svirka, ne u smislu neuvezbanosti vec u smislu veoma originalne mesavine svega i svacega a opet to veoma dobro zvuci.
Iako su svirali i prasili Majamijem i pre albuma, tek on im je "otvorio vrata. Nakon objavljenog albuma vec su uspeli da sebi obezbede da im ime bude upisano u izvodjace koji su se pojavili na OZZfestu kao band sa full time koncertom!


Nabavite i preslusajte album, verujem da cete i vi biti veeeoma prijatno iznenadjeni!!!

Zvanicna internet prezentacija je na ovoj adresi: http://www.blacktidemusic.com/



A evo i malo slikica:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Black Tide

Post by jolana » 07 Jul 2008, 15:00

odo po pistolj

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Black Tide

Post by dejankuki » 07 Jul 2008, 15:11

A b'e sh'o b'e?

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: Black Tide

Post by m@T@ » 09 Jul 2008, 09:15

odlicni su !
kako su uspeli da se probiju tako ? mozda sam ja glup ali ja sam njihov vrsnjak :lol: :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Totalni OFF TOPIC

Post by dejankuki » 09 Jul 2008, 10:50

Mozda je ovo sasvim druga tema, ali... to na zapadu ide mnogo drugacije nego na ovim prostorima!


Tamo postoje "lovci na talente" + sposobni menadzer +razna takmicenja/festivali koji svoju svrhu opravdavaju tako sto iza pobednika ili zanimljivih bendova stane neka diskografska kuca + lakse bendovi dolaze do demo snimaka i iste imaju gde da salju + milon drugih raznih sansi i mogucnosti...


Zapitajte se da li znate napamet (bez googlanja ili yahoojanja) pobednika zadnje (proslogodisnje) gitarijade, da li znate uopste neki festival kada se organizuje (sem u vasem gradu), da li znate koje su grupe izdale novi album na godisnjem nivou (a kamo li na mesecnom), zapitajte se kakvi se ovde bendovi poojavljuju a kakvi uspevaju...


Ma rekoh, to je pitanje koje moze da se obradi u posebnoj temi i dok se ne pojavi neko (osoba) ili neka organizacija (narocito izdavacka) ovde ce biti kako jeste!


Ajmo sada na slusanje i misljenja o (po meni) sjajnim Black tide... ;)

Ne vredi plakati nad prosipanim mlekom!

User avatar
Jackson
Posts: 216
Joined: 03 Mar 2007, 18:09
Location: Somewhere Around Nothing

Re: Totalni OFF TOPIC

Post by Jackson » 28 Sep 2008, 21:22

dejankuki wrote:Mozda je ovo sasvim druga tema, ali... to na zapadu ide mnogo drugacije nego na ovim prostorima!


Tamo postoje "lovci na talente" + sposobni menadzer +razna takmicenja/festivali koji svoju svrhu opravdavaju tako sto iza pobednika ili zanimljivih bendova stane neka diskografska kuca + lakse bendovi dolaze do demo snimaka i iste imaju gde da salju + milon drugih raznih sansi i mogucnosti...


Zapitajte se da li znate napamet (bez googlanja ili yahoojanja) pobednika zadnje (proslogodisnje) gitarijade, da li znate uopste neki festival kada se organizuje (sem u vasem gradu), da li znate koje su grupe izdale novi album na godisnjem nivou (a kamo li na mesecnom), zapitajte se kakvi se ovde bendovi poojavljuju a kakvi uspevaju...


Ma rekoh, to je pitanje koje moze da se obradi u posebnoj temi i dok se ne pojavi neko (osoba) ili neka organizacija (narocito izdavacka) ovde ce biti kako jeste!


Ajmo sada na slusanje i misljenja o (po meni) sjajnim Black tide... ;)

Ne vredi plakati nad prosipanim mlekom!
POTPISUJEM!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest