"Little Children" (2006)

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

"Little Children" (2006)

Post by frkadela » 21 Apr 2009, 03:32

Image

Tehničke pojedinosti potražite sami. Ja ću pokušati da vam dam jako uprošćen prikaz.





Jeste li čitali Poovu priču „Pad kuće Ašer“? Ili ste možda gledali ekranizaciju iz 1928? E pa ovo je mnogo gore... Jedan od najtežih filmova koje sam ikad gledao.

Priča je prosta:

Roni je muškarac srednjih godina koji se nakon vremena provedenog u zatvoru zbog zlostavljanja maloljetnog dječaka vraća naizgled uobičajenom životu u kući svoje majke. Čovjek bez ambicija, ne voli žene i osjeća se bolesno. Njegov život je pravi pakao.

Leri je bivši policajac koji iza sebe ima jako tešku prošlost. Smisao njegovog života je borba protiv perverznjaka kakav je Roni i prijateljske fudbalske utakmice sa bivšim kolegama i Bredom. Rođeni gubitnik kakav je Leri ništa ne može da dovede do kraja.

Bred je završio pravo, ali nikako ne uspijeva da postane advokat. Oženjen je sa Keti, izuzetno sposobnom djevojkom koja pravi dokumentarce i jako mnogo vremena provodi na poslu. Zbog toga neko mora da čuva njihovog trogodišnjeg sina Arona. Od početka se zna ko u toj kući nosi pantalone. Dok se Bred bori sa svojom infantilnošću i obavezama oko djeteta, Keti se bori sa svojim sumnjama. Može li takav brak da bude srećan?

Sara je magistar engleske književnosti, bez posla i sa obavezama oko svoje trogodišnje kćeri Lusi. Nesrećno udata za Pirsa, čovjeka koji se bavi advertajzingom (tj. brendiranjem, kako on voli da kaže) i previše vremena provodi na internetu u potrazi za „onim“ sadržajem, i zarobljena u zabavištu sa drugim ženama, pokušava da se izbori sa malograđanštinom koja je okružuje i pronađe avanturu koja će učiniti da se opet osjeća živom.

Šta će se desiti kada se svi oni nađu na jednom mjestu? Da li će pad o kome smo pričali na početku rezultirati njihovom propašću ili nada i dalje postoji? Šta je uzrok usamljenosti svih ovih ljudi koje je sudbina spojila? I hoće li se ona do kraja filma okončati? Postmodernistička ljubavna priča smještena u realno vrijeme. Osvrnite se malo oko sebe, ko zna koliko ovakvih ljudi poznajete!


Scenario je napisan po priči izvjesnog Toma Perota (http://www.tomperrotta.net/). „Little Children“ je još jedan dokaz da su najuspjeliji filmovi upravo ekranizacije književnih djela.

Nadam se da sam uspio barem malo da vas zainteresujem i da ćete doći u priliku da odgledate ovaj film.

Jako bih volio da čujem utiske... :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: "Little Children" (2006)

Post by sirac-šunka » 21 Apr 2009, 11:51

U covece ti se bas bacio na recenzovanje, a ovu sam cak i procitao, nije bila dugacka :mrgreen:

Pa pogledacu film, zainteresovao si me. :)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: "Little Children" (2006)

Post by frkadela » 21 Apr 2009, 18:09

sirac-šunka wrote:U covece ti se bas bacio na recenzovanje, a ovu sam cak i procitao, nije bila dugacka :mrgreen:

Pa pogledacu film, zainteresovao si me. :)
Pogledaj u koliko sati ih stavljam i sve će ti biti jasno. :/ U proljeće imam problema sa spavanjem, a kako svaki dan nešta pišem, reko' ajde da pokušam da vama učim život zanimljivijim. ;) Sve su u početku kratke. Onda odlučim da ih "samo još jednom pročitam, ispravim greške i bacam ih na forum". I onda se oduže... :)

Vidi, ako ti se ne svidi, nemoj mene da kriviš šro si izgubio 2h15min uzalud. :D

Ja od filma očekujem da ima zaokruženu priču (ljubavnu, ako ikako može ;)), da je scenario barem malo kreativan i da saundtrek isprati radnju (a ne da se osjećam kao da me neko iz trećeg plana jebe u mozak dok gledam film... znači, neću da slušam Vagnera kad je scena sa seksom, pa ne znam koliko da je napeto; neću da slušam Britni Spirs dok glavni junak plače; neću da slušam tehno kad god glavni lik uđe u diskoteku!!! gledajte Tarantina i učite, amateri!!! ::ranting::). Izvini, dođe mi nekad da se odbračunam sa filmskom industrijom... :hide:

Ovaj film bi, što se mene tiče, mogao da dobije 8/10 (možda čak i 8.5/10). :ziveli:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: "Little Children" (2006)

Post by Z*Z*Z » 23 Apr 2009, 01:02

Film je dobar - svidja mi se (moja licna) ideja kao kritika ambivalencije modernog drustva - alijenacija kao oblik egzistencije ;) kako nabudzena recenica - mrzelo da kuckam mnogo pa sam malo ukakio... Slicnom tematikom se bavi i film Happiness http://www.imdb.com/title/tt0147612/ koji favorizujem zbog brutalnosti...

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: "Little Children" (2006)

Post by sub_zer0 » 23 Apr 2009, 01:57

Vidi, ako ti se ne svidi, nemoj mene da kriviš šro si izgubio 2h15min uzalud
Nego koga drugog? ::ranting:: :mrgreen: Kada si vec pokrenuo ceo topic, rekoh ajd' da pogledam. Meni je film bio solidan. Daleko od toga da je nesto maestralno, jednostavno solidan. Likovi su plitki i psiholoski nestabilni, ali srecom, kraj filma ostavlja nadu za njihovo popravljanje. Ne znam zasto bi ovo bio tezak film. Anyone?

Sam film mi je delovao nekako razvuceno i cesto sam se pitao kada ce kraj. Poslednji tezak film koji sam pogledao je bio "Elephant Man" Dejvida Linca i on mi je bas ostavio jak utisak. Ali to je Lynch, one and only :)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: "Little Children" (2006)

Post by frkadela » 23 Apr 2009, 07:41

Z*Z*Z wrote:Slicnom tematikom se bavi i film Happiness http://www.imdb.com/title/tt0147612/ koji favorizujem zbog brutalnosti...
Onda ću ga definitivno potražiti. :ziveli:

sub_zer0 wrote:Kada si vec pokrenuo ceo topic, rekoh ajd' da pogledam. Meni je film bio solidan. Daleko od toga da je nesto maestralno, jednostavno solidan. Likovi su plitki i psiholoski nestabilni, ali srecom, kraj filma ostavlja nadu za njihovo popravljanje. Ne znam zasto bi ovo bio tezak film. Anyone?

Sam film mi je delovao nekako razvuceno i cesto sam se pitao kada ce kraj. Poslednji tezak film koji sam pogledao je bio "Elephant Man" Dejvida Linca i on mi je bas ostavio jak utisak. Ali to je Lynch, one and only :)
Meni je bio užasno težak, ne znam zašto. Vjerovatno jer sam očekivao neku laganu ljubavnu priču kad sam sjeo da ga gledam. Naravno, nije težak kao "Das Experiment" (Olivera Hirschbiegela) ili neki Linčov kratki film (ili "Elephant Man", koji obožavam i zbog sjajne ekipe koja ga je odradila), ali opet kažem, možda nisam ono očekivao... :?

E sad, poređenje sa Poom je malo pretenciozno jer je ekranizacija njegove pomenute priče definitivno najteži (i najlošiji film) koji sam u zadnjih par godina odgledao, ali to je u službi recenzije. ;)

Vidiš, meni je baš brzo prošao i iznenadio sam se kad sam vidio da je trajao preko dva sata. :)

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: "Little Children" (2006)

Post by sub_zer0 » 23 Apr 2009, 10:53

100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa :)

:ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: "Little Children" (2006)

Post by sirac-šunka » 30 Apr 2009, 18:23

Prilično mi se dopao film.
Očekivao sam malo autentičniji, šokantniji kraj i malo mi ta pripovedačeva replika na kraju:
Ali budućnost može da bude druga priča.
I morala je da počne negde.
... blah ...


Ali, sve u svemu, ok.
Pripovedačev glas daje finu notu priči i atmosferi filma.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest