Bob Dylan, "Together Through Life"

Cd, dvd...

Moderator: muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Bob Dylan, "Together Through Life"

Post by Rocket Roll » 06 May 2009, 17:43

Image

His Bobness nas je obradovao novim stihovima, i hvala mu zbog toga... svet će biti mnogo gluplje mesto bez njega, i zato sam oduševljen što St. Dylan još nije spreman da baci gitaru.

Muzički, prva polovina albuma manje-više sledi "Modern Times" liniju, uz nešto kompleksnije aranžmane; druga polovina podseća na mračnu stranu "Time Out Of Mind". Svakako, Dilanova logika je uvek bila tri semafora i dva kružna toka ispred modernih vremena pa, kao i uvek, nema smisla nagađati "zašto ponovo nije snimio 'John Wesley Harding'" - osim što bi mlađe trebalo podsetiti da čovek koji je devedesetih izjavljivao "svi akordi su potrošeni" i "da sada počinjem ne bih se uopšte bavio muzikom" smatra da je ovaj zvuk ono što danas, u nekom smislu, ima smisla.

State gone broke, the county's dry
Don't be lookin' at me with that evil eye
Keep on walking, don’t be hanging around...


Stihovi prate zvuk - ako su aranžmani okrenuti "lakim notama", onda i stihovi vuku iz tog rečnika. Ako su aranžmani uznemirujući, stihovi su... zabrinjavajući. Pravo pitanje je "zašto" - zašto manje Biblije, zašto manje nadrealizma - ali to pitanje se ionako uvek postavlja kad se govori o Dilanovim stihovima... pokušajte sami da prokljuvite to "zašto", to je najbolji recept.

Što se pojedinačnih pesama tiče, "This Dream of You" pokriva zvučnu teritoriju kojim se Dilan sveukupno manje poigravao, a to je neka vrsta francuskog šansonjerstva, i to bi bilo to što se iznenađenja tiče. "I Feel A Change Comin' On" je opasna kao i druge Dilanove pesme sličnih naslova - ta ide pravo u "Knjiga Proroka Boba" plejlistu. Album kao celina ostavlja dobar utisak nadolazeće plime ludila - zasad smo mirni, ali pazite dobro, trideset četvrti bi mogao da bude "Basement Tapes" XXII veka. :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Bob Dylan, "Together Through Life"

Post by Duane » 06 May 2009, 19:24

uuuu... super, novi dilan, tojes stari dilan, novi album :D
ću ga skinem, nadam se da se uvazeni gosn dilan nece ljutiti :D
meni je modern times sasvim fin album tako da sumljam da ce i ovaj da bude odlican...

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Bob Dylan, "Together Through Life"

Post by VoxPopuli » 06 May 2009, 21:12

Rocket Roll wrote: "svi akordi su potrošeni" i "da sada počinjem ne bih se uopšte bavio muzikom"
Eh koliko to meni puta padne na pamet :?

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Bob Dylan, "Together Through Life"

Post by frkadela » 06 May 2009, 23:06

Preslušao sam album čim je izašao.

Pažnju su mi prvo privukli ljubavni tekstovi (zatim i "oni drugi"); jednostavno i dalje ne mogu da vjerujem da neko u njegovim godinama tako piše na tu temu. On će svirati i pisati pjesme još najmanje sto godina, siguran sam u to! :)

Druga stvar su sjajni aranžmani. Treća stvar je saradnja sa Robertom Hanterom. Četvrto... Mogu ovako do ujutru... Ma samo nek' je on živ i zdrav i nek' nastavi da svira! :ziveli:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Bob Dylan, "Together Through Life"

Post by xspaceman » 25 May 2009, 00:14

evo i ja skinuo i preslusao ... prva polovina -boza a druga - limunada... ali kad je covek jako zedan...mmmmmmm! :) a kao poslastica uz album ide i dodatak - theme town radio hour- oko 60 min Bobove price i muzickog izbora njemu dragih izvođača i pesama! Uhhhh lovely! Uzivajte!

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Bob Dylan, "Together Through Life"

Post by Z*Z*Z » 26 May 2009, 01:11

Preslusao sam ga par puta - po Dylanovom standardu 5/10, po svetskom standardu 11/10 :)
Apsolutno sam odusevljen nacinom na koji spaja moderno i klasicno - takav fluidni kreativni tok je nesto cemu se nadam kad ( i ako ) dozivim njegove godine... nevidjeni sam entuzijasta :hide:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest