Đorđe Balašević

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Đorđe Balašević

Post by Duane » 08 Oct 2009, 20:09

ma ja imam neki trip da panonski g... mornar ima samo jednu pesmu koja se konstantno vrti...

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Đorđe Balašević

Post by Tiga » 08 Oct 2009, 22:27

http://www.youtube.com/watch?v=DaMS-nIk6rQ

Evo jedne za one koji misle da Balašević piše samo balade :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 08 Oct 2009, 22:56

Duane wrote:ma ja imam neki trip da panonski g... mornar ima samo jednu pesmu koja se konstantno vrti...
Slušaš, a ne čuješ. :(

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Đorđe Balašević

Post by Duane » 08 Oct 2009, 23:54

frkadela wrote:
Duane wrote:ma ja imam neki trip da panonski g... mornar ima samo jednu pesmu koja se konstantno vrti...
Slušaš, a ne čuješ. :(
slabije, al neverujem da je to neka uzvisena umetnost da sad nemogu da je shvatim ili tako nesto... porcupine tree mozda ili tako neki bend, djoka balasevic... ma daj, on je kao domaca macho verzija marlen ditrih sa tekstovima "e kako se nekad na salashu dobro jelo" "ah ta vremena" :)
nemislim nista lose o tipu, samo kapiram da mu je muzika krsh! plain simple... neverujem bas da toliko necujem

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 09 Oct 2009, 00:01

Duane wrote:
frkadela wrote:
Duane wrote:ma ja imam neki trip da panonski g... mornar ima samo jednu pesmu koja se konstantno vrti...
Slušaš, a ne čuješ. :(
slabije, al neverujem da je to neka uzvisena umetnost da sad nemogu da je shvatim ili tako nesto... porcupine tree mozda ili tako neki bend, djoka balasevic... ma daj, on je kao domaca macho verzija marlen ditrih sa tekstovima "e kako se nekad na salashu dobro jelo" "ah ta vremena" :)
nemislim nista lose o tipu, samo kapiram da mu je muzika krsh! plain simple... neverujem bas da toliko necujem
Pa nisu mu sve pjesme iste, to hoću da kažem. :)

Muzika mu je krš? Oćeš da kažeš da su Duda, Duja, Gabor i ekipa krš? :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Đorđe Balašević

Post by Duane » 09 Oct 2009, 00:03

ne kazem na instrumentale i ludila, to nije djoka radio... mislim muzika = tekst + melodija toga sto tekstira :)

ma on meni ima jednu pesmu koju peva istim glasom i tako... mozda ima jos jednu stvar malo brzu :D

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 09 Oct 2009, 00:07

Duane wrote:ne kazem na instrumentale i ludila, to nije djoka radio... mislim muzika = tekst + melodija toga sto tekstira :)

ma on meni ima jednu pesmu koju peva istim glasom i tako... mozda ima jos jednu stvar malo brzu :D
Dođosmo do toga da ima odlične tekstove i odlične instrumentale. Zašto onda misliš da nema dobre pjesme? (Evo me k'o Sokrat, jbt... :XD:)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Đorđe Balašević

Post by Duane » 09 Oct 2009, 00:11

frkadela wrote:
Duane wrote:ne kazem na instrumentale i ludila, to nije djoka radio... mislim muzika = tekst + melodija toga sto tekstira :)

ma on meni ima jednu pesmu koju peva istim glasom i tako... mozda ima jos jednu stvar malo brzu :D
Dođosmo do toga da ima odlične tekstove i odlične instrumentale. Zašto onda misliš da nema dobre pjesme? (Evo me k'o Sokrat, jbt... :XD:)
ne dodjosmo do toga... nisi razumeo sta sam napisao... kad si rekao mislis da su duda i ta ekipa losi muzicari ja sam ovom gore recenicom rekao da ne mislim na njih, njima svaka cast, al pricamo o djoletu balasevicu... te kazem da mislim na tekst i melodijice koje pevusi, da su mi skroz junk, sto dalje implicira da mi se ne svidjasta bend svira jer sve bazira na tome, i rade tu neku laganicu, shlager stagod, ali svakako da su to vrhunski muzicari, tako da ono argument "duda rastura gitaru" bas i nije neka obrana djoke...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 09 Oct 2009, 00:19

Duane wrote:ne dodjosmo do toga... nisi razumeo sta sam napisao... kad si rekao mislis da su duda i ta ekipa losi muzicari ja sam ovom gore recenicom rekao da ne mislim na njih, njima svaka cast, al pricamo o djoletu balasevicu... te kazem da mislim na tekst i melodijice koje pevusi, da su mi skroz junk, sto dalje implicira da mi se ne svidjasta bend svira jer sve bazira na tome, i rade tu neku laganicu, shlager stagod, ali svakako da su to vrhunski muzicari, tako da ono argument "duda rastura gitaru" bas i nije neka obrana djoke...
Razumijem ja šta pričaš i znam da te ne mogu ubijediti da je Đole super, pa se zajebavam. Ne voliš taj fazon i to je to. :ziveli:

jablаn
Posts: 31
Joined: 25 Sep 2008, 12:19
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by jablаn » 09 Oct 2009, 14:07

Duane wrote:nemislim nista lose o tipu, samo kapiram da mu je muzika krsh! plain simple...
Po kom kriterijumu mu je muzika krš? Po tome što nije harmonski zahtevna? Pa 80% pop/rok muzike nije ni harmonski ni melodijski zahtevno, o npr. bluzu da ne govorimo...

Ta priča "uvek peva istu pesmu" je ista kao kad bi npr. moja žena rekla "sve rakije su iste", ili "sve metal pesme su iste, dždždž". Jbg, jednostavno nemaš utrenirano nepce za tu vrstu muzike da bi mogao da razlikuješ džibru od crnogorske loze i to je to. ;)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Đorđe Balašević

Post by frkadela » 09 Oct 2009, 14:24

jablаn wrote:Jbg, jednostavno nemaš utrenirano nepce za tu vrstu muzike da bi mogao da razlikuješ džibru od crnogorske loze i to je to. ;)
:ziveli:
(ovo je za crnogorsku lozu)

jablаn wrote:Po kom kriterijumu mu je muzika krš? Po tome što nije harmonski zahtevna? Pa 80% pop/rok muzike nije ni harmonski ni melodijski zahtevno, o npr. bluzu da ne govorimo...

Ta priča "uvek peva istu pesmu" je ista kao kad bi npr. moja žena rekla "sve rakije su iste", ili "sve metal pesme su iste, dždždž".
:ziveli:
(a ovo je za sve ostalo :D)

User avatar
TinTin5
Posts: 61
Joined: 08 Oct 2009, 14:58
Location: Београд

Re: Đorđe Balašević

Post by TinTin5 » 09 Oct 2009, 15:44

Zaista ne bih zeleo da ispadnem nacionalista il cak sovinista(mada ce ovaj post na prvi pogled ostaviti takav,pogresan,utisak) ali preko njegove izjave ne nekom koncertu u Hrvatskoj on je,valjda da se dodvori okupljenom narodu i da stekne jeftini piblicitet,izjavio kako peva na "iskvarenom hrvatskom jeziku,tj. srpskom"...iako sam ga pre toga koliko toliko slusao(mada oduvek mi je bio nekako sav tugaljiv,njanjav i cesto sasvim nerazumljiv u svojim tekstovima(tipa:ne lomite mi bagrenje,sve cu da vas pobijem!?!(il nesto slicno),po meni veoma glupa pesma(a nije jedina)...itd))od tada jednostavno nisam vise mogao da ga "svarim" i gubim svako interesovanje za njegova dela...e sad,razumem ja da veliki broj izvodjaca ima dobre i lose stvari i da su neki zbog par dobrih pesama daleko precenjeni,ali jednostavno ovo je moj stav prema njemu....

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Đorđe Balašević

Post by Duane » 09 Oct 2009, 15:50

jablаn wrote:
Duane wrote:nemislim nista lose o tipu, samo kapiram da mu je muzika krsh! plain simple...
Po kom kriterijumu mu je muzika krš? Po tome što nije harmonski zahtevna? Pa 80% pop/rok muzike nije ni harmonski ni melodijski zahtevno, o npr. bluzu da ne govorimo...

Ta priča "uvek peva istu pesmu" je ista kao kad bi npr. moja žena rekla "sve rakije su iste", ili "sve metal pesme su iste, dždždž". Jbg, jednostavno nemaš utrenirano nepce za tu vrstu muzike da bi mogao da razlikuješ džibru od crnogorske loze i to je to. ;)
muzika mu je krsh - kad to velim znaci da meni ne prija, da je meni krsh, a to je ono sto mi je bitno jelte? ne da li je simi fino kad on peva neki schlagger... neradi se o harmonskoj zahtevnosti nego o ispeglanosti i bljuzgi koju taj covek stvara, iz mog vidjenja... svaka pesma ista? pa ja mislim da tip ima 2 harmonije u arsenalu koje okrene vamo tamo, ubrza kadkad tempo i uvek istim glasicem odpjeva.. mislim ono, mozemo mi ovako jos vijek vijekova da se raspravljamo, nema svrhe, meni se ne svidja, vama se svidja, end of diskashn... i tako... :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Đorđe Balašević

Post by Kristijan » 09 Oct 2009, 16:43

Duane wrote: pa ja mislim da tip ima 2 harmonije u arsenalu koje okrene vamo tamo
Šefe, ja baš ne volim Đorđa Balaševića, i ne leži mi nikako, i suzdržavam se da ne napišem svašta, ali obrni okreni, stavi 50 smajlija, izgovori unatraške 2 puta... kako god da okreneš ova ti rečenica nema smisla ni najmanje. Ne kažem da mu je muzika kompleksna, ali definitivno nije "2 harmonije koje okrene vamo tamo". Kapiram da ti nije po volji, ali ako ćemo da raspravljamo, daj da se elementarno držimo činjenica. A tu je naravno i činjenica da je harmonska komplesnost prosto harmonska kompleksnost, nije certifikat kvaliteta. Ono, može, a ne mora... i druge basne... znaš i sam...

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Đorđe Balašević

Post by pax404 » 13 Apr 2010, 03:20

Zna li neko ko mu je svirao bas na Bezdanu (albumu)? Ja sam kao ekipu nasao ovo:

Musicians that took part in this recording: Duja, Caki Karlo, Krle, Mita, Marko, Kiki, Neša, Tomo, Erne, Lulu and zbor prijatelja.

a ko je sada tu bas da ga bem...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest