Shawn Lane (1963-2003)

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Duane » 06 Dec 2009, 15:27

ness wrote:
Wild Child wrote:chemu hejtovanje?
jer ispada da se sviranje gitare svodi na cisto gubljenje vremena.
to je apsolutno tacno

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by sinisake » 06 Dec 2009, 19:54

Duane wrote:
ness wrote:
Wild Child wrote:chemu hejtovanje?
jer ispada da se sviranje gitare svodi na cisto gubljenje vremena.
to je apsolutno tacno
:1:

Ma mene stvarno cudi kako Dersua moze da ostavi ravnodusnim jedan ovakav lik, a jedan Tartufa, ili onaj Jason Becker ga dovode do ushicenja... :D

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Wild Child » 06 Dec 2009, 20:13

oprostite, Tartufa treba da bude Joe Taffola il sam pomesao ?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by sinisake » 06 Dec 2009, 20:14

Nisi.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Duane » 06 Dec 2009, 21:14

sinisake wrote: Ma mene stvarno cudi kako Dersua moze da ostavi ravnodusnim jedan ovakav lik, a jedan Tartufa, ili onaj Jason Becker ga dovode do ushicenja... :D
:1: :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Cortex » 06 Dec 2009, 23:25

Nije on samo shredder, zna on sjajno da svira. Npr album Michael Shrieve-a, Two Doors, odlichan je tu.
Pa onda Zenhouse sa Helborgom, nemojmo gledati samo njegove brzinske radove.

User avatar
Wild Child
Posts: 297
Joined: 24 Jun 2008, 01:37
Location: Beograd

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Wild Child » 07 Dec 2009, 01:35

ja nijednog trenutka nisam stekao utisak da je Powers of Ten "brzinski album" .

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: SHAWN LANE (1963-2003)

Post by Dersu Uzala » 07 Dec 2009, 03:33

dweezil wrote:iskreno nisam ga mnogo slushao, ono sto sam cuo je ok i ono dosta rafinisano.

Btw @dersu a meni je bash Jason Becker tezak smarach, iskreno nisam u njegovoj muzici i sviranju uspeo da pronadjem nista sto bi mi bilo simpaticno i inspirativno. Mozda se nisam dovoljo udubljivao, ali Becker po meni nema ni pesme koje ce se pamtiti ni sviranje koje je nesto posebno. Meni je dosadan od samog pocetka, ni zvuk njegove gitare mi se nije nesto dopadao. Usiljeno i dosadno od prvog do poslednjeg tona.
Pa vidis gor eda sam repartirao Sinisi kog sam i citirao. Njemu je Shawn 'neverovatan gitarista' ali kasnije kaze da ne bi to svirao i da moze. No to i nije bio povod da mu odgovorim, jednostavno mu spomenuh (a on je veliki ljubitelj JB-a pa da ga malo jos ustinem za srce o istom trosku :P) da nikako evo sve ove godine u cemu je fora oko tog Shawn Lane-ovog kultnog statusa. More materijala prevrnuh i nista. On i onaj Michael Romeo iz Stratovarius su meni nepoznanica u smislu da ne mogu da skapiram zbog cega su tako popularni. Da ne budem (ponovo) negativan, uopste ne vidim zrno originalnosti u njihovo svirci, u pravu si kad kazes da je u pitanju besomucno vezbanje (woodshedding) pa onda kako nam Bog da.

A o Jasonu na drugoj temi mozda, da ne idem preterano u off-topic.

Prema tome, Shawn-u slava i nek mu je laka zemlja, verovatno je i super lik bio, steta uvek za nekog da ode tako mlad. Odo ja da otvorim temu o Impellitterri-ju :ziveli:.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Dersu Uzala » 07 Dec 2009, 03:47

ness wrote:
Wild Child wrote:chemu hejtovanje?
Koliko sam primetio,svaki gitarista koji razvaljuje u tehnici i brzini,nije dobrodosao na ovom forumu.Satro nije true,ili je komercijalan ili neka slicna sranja.
Generalizovano, u pravu si. Mejdutim, ako si na mene mislio, objasnice ti kolege da apsolutno podrzavam shred. Onaj koji ima smisla, inovativan. Neko ce reci da je to oksimoron, ali licno kapiram da teba imati sve raspolozive alate u arsenalu da bi se covek izrazio, bumbarov let ili poigravanja konja vranih se ne moze docarati bendovanjem jedne note do besvesti, opet neka elegija, tuga, seta se ne moze docarati ispaljivanjem 32 note u sekundi.

Poenta je da po meni ovaj baja konkretno u pitanju nema nikakave ideje koju bi mi docarao, svira samo zato sto je jednostavno hteo da bude opasan djitrista i to je savladao. Al' nikako da mi gitarom isprica neku pricu, bilo sporu bilo brzu, ne pravim pitanje.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Dersu Uzala » 07 Dec 2009, 03:50

sinisake wrote: Ma mene stvarno cudi kako Dersua moze da ostavi ravnodusnim jedan ovakav lik, a jedan Tartufa, ili onaj Jason Becker ga dovode do ushicenja... :D
Cudi me da te cudi ??? I Becker i Tafolla sviraju vrlo nekonvencionalnom a famoznom tehnikom a materijal im je obojici interesantniji. Jasonov materijal pogotovu je vanserijski i daleko je najpriznatiji kompozitor od svih tih shreddera, u cisto kompozitorskom smislu.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Cortex » 07 Dec 2009, 09:03

Zato je svoj bend nazvao Cacophony... :lol:

Shalim se.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by sinisake » 07 Dec 2009, 09:09

Njemu je Shawn 'neverovatan gitarista' ali kasnije kaze da ne bi to svirao i da moze.
mislio sam na debelog Sveda. Lane je imao fora koje bi se jos i mogle iskoristiti, u muzici. :P
Dersu, tvoj inzenjerski mozak ipak nikad nece shvatiti zasto je Jeff Beck za celu tu ekipu bog gitare, to je problem. :P :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by Dersu Uzala » 07 Dec 2009, 10:34

sinisake wrote:
Njemu je Shawn 'neverovatan gitarista' ali kasnije kaze da ne bi to svirao i da moze.
mislio sam na debelog Sveda. Lane je imao fora koje bi se jos i mogle iskoristiti, u muzici. :P
Dersu, tvoj inzenjerski mozak ipak nikad nece shvatiti zasto je Jeff Beck za celu tu ekipu bog gitare, to je problem. :P :mrgreen:
Ingveta je za SL-a izmislio muziku kao takvu. Ingveta je kasnije progluparao, a ovaj od rodjenja. So, what's your point?

Znas i sam da imam vise ploca Jeff Becka od tebe, samo volim da udaram kontru. Drugo, I moved on, covece. Nismo vise u 1974. Mislim, i Andy Scott je bio majka Mara za sve Amere ukljucujuci i Hendrixa (take that Duane, ha!). Salim se Duane, ali opasni su i ti Englezi. Ja samo volim da nepedagoski sirim horizonte. Nemam vremena sad tu da budem fin, ko razume shvatice, poslusace. Ne desava se svaki dan da vam neko prijateljski sugerise razne momente, uprkos vasoj zajebanciji. E, kad rece Jeff Beck, ima jedan baja violonista, shredder, sad se opsetih, Mark Wood. Uglavnom smara, ali ima neku stvar Howling, mnogo je zajebata. Bas ono, hoce srce da iskoci iz grudi od napetosti. Zivi bili :ziveli: .

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by ness » 07 Dec 2009, 14:49

Dersu Uzala wrote:
ness wrote:
Wild Child wrote:chemu hejtovanje?
Koliko sam primetio,svaki gitarista koji razvaljuje u tehnici i brzini,nije dobrodosao na ovom forumu.Satro nije true,ili je komercijalan ili neka slicna sranja.
Generalizovano, u pravu si. Mejdutim, ako si na mene mislio...
Ne ! Mislio sam uopsteno tj. generalizovano ! :ziveli:

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Shawn Lane (1963-2003)

Post by sub_zer0 » 07 Dec 2009, 17:05

Michael Romeo iz Stratovarius
Mala ispravka, Romeo je iz Symphony X-a, a u Stratovariusu je bio Timo Tolki :). Nisu ni meni likovi nista specijalno, ali u kontekstu bendova se pristojno snalaze.

Odo ja da otvorim temu o Impellitterri-ju
Zasto,pobogu zaboga? :P :mrgreen:


A Shon mi je kul. Kao i Beker i sada mogu da kazem i Tafolla. Ingvi je bio 'kulji' od sve trojice, ali mu poslednja decenija totalno nije kul :) A kada se vec pominje Kakofoni, Fridman je van konkurencije.

Mark Wood
E i on je kul. Ali to ne bih mogao da kazem za zvuk elektricne violine. Nesto mi tu ne stima. :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest