Sunn O)))

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Sunn O)))

Post by Mogut » 27 Jun 2010, 20:00

Videh da je bila tema. I da se nesrećno završila. Hajmo opet sad.

Sunn O))) je američki drone doom metal/dark ambient sastav koji čine Stephen O'Malley i Greg Anderson koji čine jezgro banda, te razni gostujući session glazbenici kao što su Julian Cope, Attila Csihar, Joe Preston, Malefic, Boris, Merzbow. Osim doom metala - koji prevladava u njihovom zvuku kojeg grade oko dubokih riffova gitara i basa tvoreći minimalistički ogoljen zvuk u kojem se hipnotički ritam neprimjetno sporo ponavlja - primjetni su i utjecaji noisea, black metala (posebno u tretmanu vokala) te ambienta.

Jedan od najboljih bendova skoro. Naravno već postoji stotinu kopija koje ne razumeju da se ovako nešto
odsvira jednom. Imitirati ovo je besmisleno.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sunn O)))

Post by MetalFunk » 28 Jun 2010, 00:54

Imam par pitanja, cisto info.
Je l' u nedostatku muzickog znanja, nekreativnosti, ne naslusanosti, i ne maste se pravi ovako nesto? (ovo mi morate stvarno pojasniti)
Je l' se oni zezaju?
Nasao sam zanimljiv quote sa yt-a :
"All you need is 3-4 Sunn songs and put them on repeat and you have their whole discography."
Ne kontam svrhu ovakve muzike, i sta im je cilj.
Bicu zahvalan da mi neko, svojim recima, pojasni o cemu se radi i zasto koriste X efekata i 3-4 rifa.
:ziveli:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Sunn O)))

Post by Solomon » 28 Jun 2010, 07:35

Patience my young padawan, maybe you will find the answer one day :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 28 Jun 2010, 12:08

MetalFunk wrote:Imam par pitanja, cisto info.
Je l' u nedostatku muzickog znanja, nekreativnosti, ne naslusanosti, i ne maste se pravi ovako nesto? (ovo mi morate stvarno pojasniti)
Je l' se oni zezaju?
Nasao sam zanimljiv quote sa yt-a :
"All you need is 3-4 Sunn songs and put them on repeat and you have their whole discography."
Ne kontam svrhu ovakve muzike, i sta im je cilj.
Bicu zahvalan da mi neko, svojim recima, pojasni o cemu se radi i zasto koriste X efekata i 3-4 rifa.
:ziveli:
dobices opskuran odgovor, da ima kladionica, sad bih se kladio:)

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Sunn O)))

Post by Bluesko » 28 Jun 2010, 15:56

Doolio wrote:
MetalFunk wrote:Imam par pitanja, cisto info.
Je l' u nedostatku muzickog znanja, nekreativnosti, ne naslusanosti, i ne maste se pravi ovako nesto? (ovo mi morate stvarno pojasniti)
Je l' se oni zezaju?
Nasao sam zanimljiv quote sa yt-a :
"All you need is 3-4 Sunn songs and put them on repeat and you have their whole discography."
Ne kontam svrhu ovakve muzike, i sta im je cilj.
Bicu zahvalan da mi neko, svojim recima, pojasni o cemu se radi i zasto koriste X efekata i 3-4 rifa.
:ziveli:
dobices opskuran odgovor, da ima kladionica, sad bih se kladio:)
Ja cu da citiram jednog lika sa MF...
Sun O))) je dupe :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Sunn O)))

Post by nemanjavelimirovic » 28 Jun 2010, 16:40

Nemanjin dozivljaj Sunn O )))-a (revitalizacija lockovane teme) :mrgreen:
OLE! :ziveli:
http://www.box.net/shared/rem0pb8k6m

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: Sunn O)))

Post by Mogut » 28 Jun 2010, 18:00

Znate ono kad vam dođe baba pa vas pita:

"Kako bre slušaš te metalike, šta tu ima da se sluša?"
"Pa sine, kako vi igrate uz tu muziku?"
"Gde ti tu neka melodija i ritam?"
"Što se ovaj dere ovako, što ne peva lepo?"

E vi ste ta baba.

Razlika je što baba ne troluje po MFu.
Naučio je život da ne zauzima unapred stav o nečemu što uopšte ne razume.
Njeno pitanje je iskreno kao dečija radoznalost.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 28 Jun 2010, 18:43

pa to moze svako da kaze za sve, to je ultimativni argument kojim se postize samo prekid diskusije i nista vise.

'e brate, posro ti se golub na kapu'
'nemas pojma, ko baba kad pita sta ce mi ta duga kosa, sto nemam normalnu frizuru'

kapiras nepotrebnost tog argumenta?



ako te internet babe smaraju, a ti lepo budi zmajevit junak pa objasni ljudima sta je kvalitetno kod doticnog benda, koliko ja vidim, ljudi se dobronamerno sprdaju - pri tome zapravo iscekujuci neki odgovor koji nije 'vi ste ko babe' ili 'nemate pojma' ili 'nemate vi uvo za to'. nemam ni ja uvo za drumbas, pa mi je covek didjej lepo napricao svasta o tome. plus sto, koliko ja znam, ovde ljudi i nisu toliko babe koliko ih ti predstavljas, verujem da su bar malkice upoznati sa muzikom kao pojavom, dovoljno da mozes da obrazlozis svoje odusevljenje sunnom. prvi post se sastoji od opisa i uticaja, a ako je ljudima tesko da graspuju holy knowledge, sto im ne bi pomogo konkretnijim opisom?
"Kako bre slušaš te metalike, šta tu ima da se sluša?"
"Pa sine, kako vi igrate uz tu muziku?"
"Gde ti tu neka melodija i ritam?"
"Što se ovaj dere ovako, što ne peva lepo?"
ja sam babi sve to lepo objasnio konkretno zasto i kako i sad joj je jasno. ne svidja joj se, ali joj je jasno. pruzio sam joj drugi pogled na stvari, pa nije vise u fazonu da uz muziku mora da se plese i tome slicno. ali ja sam njoj lepo objasnio aspekt 'tih metalika' kao agresivnije, socijalno angazovane muzike, kod koje je poenta da bude dzdzdz. ako smo svinje, ne bacaj nam bisere, nego nam prvo reci sta su barem.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Sunn O)))

Post by Stalker » 28 Jun 2010, 20:34

nemanjavelimirovic wrote:Nemanjin dozivljaj Sunn O )))-a (revitalizacija lockovane teme) :mrgreen:
OLE! :ziveli:
http://www.box.net/shared/rem0pb8k6m
ćoeće baš mi se sviđa!

inače, ja sunn o))) ne slušam previše, ali kapiram da takav drone spada u ambiental, koji i slušam ponekad (lustmord). sunn o))) bi meni poslužio kao neka alternativa za slušanje: kad mi se ne sluša apsolutno ništa definisano, već nešto što stvara neki vajb i neki određeni mud. nešto o čemu ne bi morao previše da mislim, ali da me baci u neko određeno stanje uma. naročito su kul kad si u alkoholisanom stanju (a verujem da je još bolje kad si stondiran). doduše lustmorda, sunn i slične slušam možda 5 puta godišnje.

+imaju sunn o))) pojačala :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 28 Jun 2010, 21:06

sto se mene tice, kontam o cemu pricas ali suvise mi je taj mood isforsiran da bi me radio. nema mi slifa nekako, kao kad oces da rasplaces coveka, mozes da ga tuces dvaes minuta, a mozes i da mu recitujes nesto zajebano, meni vise odgovara ovo drugo, sunn mi vise vuku na ovj prvi trip, organska reakcija matematicki izazvana hercima i harmonijom.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Sunn O)))

Post by Stalker » 28 Jun 2010, 23:57

Doolio wrote:sto se mene tice, kontam o cemu pricas ali suvise mi je taj mood isforsiran da bi me radio. nema mi slifa nekako, kao kad oces da rasplaces coveka, mozes da ga tuces dvaes minuta, a mozes i da mu recitujes nesto zajebano, meni vise odgovara ovo drugo, sunn mi vise vuku na ovj prvi trip, organska reakcija matematicki izazvana hercima i harmonijom.
e i meni isto. znam da postoji određen broj ljudi koji vole sunn o))) samo zbog činjenice što koriste istoimena pojačala, pa kao zlo ovo ono zujanje fzzz fzzz. možda zato i ja njih respektujem, pa i čujem par puta godišnje. pravi razlog zašto ih slušam ponekad zaista ne znam. ne rade ni na meni previše, kažem samo da donekle kapiram taj ceo fazon. meni mnogo više leži npr Lustmord, koji uglavnom pravi stvari na fazon spuki zvuci, pećina, baš daje atmosferu. ovo je nekako..ma ne znam. daje i ovo atmosferu, ali ne za neku bleju, nego više za mega tripove.. što se tiče ove polemike, ne očekujem sad ja neki argument, ima svako pravo da voli ono što voli, kao što svako ima pravo da ga boli dupe što ovaj to voli :mrgreen:

ovo je npr sjajno (po meni):
[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/fnjGTDBOENA&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/fnjGTDBOENA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 29 Jun 2010, 00:39

pa ne, ne zelim ja da ljudi skapiraju kako se ja sprdam, ja sam samo odgovarao na mogutov komentar koji je bio cinican, a cini mi se da ljudi zaista ne kapiraju u cemu je fazon, pa se raspituju (u par slucajeva snishodljivo, ali dobro). ako je to to sto ti pricas, onda ***** li ga, stvarno nisam impresioniran sunnom ni teorijski, posto sam vec skontao da mi culno ne odgovaraju, jelte. a cak i sa tim tvojim objasnjenjem ja vidim onda njihov cilj, ali ne vidim poentu, ideju. pokrice za ovo sto rade.
mislim, topic nije u fazonu 'interesantan bend' vec 'jedan od najboljih bendova'. smatram za sebe da nisam preglup niti previse konzervativan, a opet na prvu loptu mi nista nije jasno. tu onda fali neko suvislo obrazlozenje, zato sam zamolio moguta (bez ikakvih skrivenih motiva) da ga da.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Sunn O)))

Post by nebojsak » 29 Jun 2010, 01:58

^^ Ovaj Tool mi nikad nije bio jasan, mislim, okej, razni ukusi i to, al to može da se tumači i kao

"e, imaš Šešeljev bedž na sakou, koji ti je?"
"u jee, tako me me baba smara oko emo frizure".

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Sunn O)))

Post by Kill surf city » 29 Jun 2010, 02:35

:lol:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Sunn O)))

Post by Stalker » 29 Jun 2010, 07:37

nebojsak wrote:^^ Ovaj Tool mi nikad nije bio jasan, mislim, okej, razni ukusi i to, al to može da se tumači i kao

"e, imaš Šešeljev bedž na sakou, koji ti je?"
"u jee, tako me me baba smara oko emo frizure".
come again?
:kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest