Sunn O)))

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Sunn O)))

Post by nebojsak » 04 Jul 2010, 23:15

?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sunn O)))

Post by MetalFunk » 05 Jul 2010, 02:42

HA-HA! SUCKERS!
Image

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Sunn O)))

Post by Stalker » 05 Jul 2010, 12:03

ja mislim da bi bilo super kad bi kartel pozvao sunn o))) da im ovi odrade neku drone intermission numeru za predstojeći album.

User avatar
propali_gitarista
Posts: 96
Joined: 08 May 2008, 21:21
Location: Novi sad

Re: Sunn O)))

Post by propali_gitarista » 06 Jul 2010, 00:24

Stalker wrote:ja mislim da bi bilo super kad bi kartel pozvao sunn o))) da im ovi odrade neku drone intermission numeru za predstojeći album.
dokle sa kartelom? uvek me ovakav post razveseli :)

nego, moram da primetim da niko nije dao link neke njihove pesmice i da je ovo odavno otislo u offtopic....

ja sam preslusao par pesama i realno mi slicno zvuce, mislim nije to lose jer u takvoj muzici i nema bas mesta za improvizaciju. celokupan zvuk mi je fantastican i dok slusam uglavnom razmisljam o raznim drogama da poboljsam dozivljaj(nije da se drogiram inace :) ). najvise mi se svidja sto mozes da razmisljas o raznim stvarima dok slusas pesmu i onda u jednom trenutku kad se trgnes shvatis da nisi nista posebno propustio u pesmi i nastavis sa razmisljanjem. podrzavam ih i samo nek tako nastave :bow:


http://www.gamegum.com/game/1857/heroin-hero/

ovaj link je self-explanatory... :D :D :D :D :D

edit:

[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sBmFL9R6d7s&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sBmFL9R6d7s&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

jel moze neko da mi tab-uje ovo?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sunn O)))

Post by MetalFunk » 06 Jul 2010, 00:59

AAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA
Ovaj lik je tr00! :lol:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sunn O)))

Post by guv'nor » 06 Jul 2010, 01:42

propali_gitarista wrote:nego, moram da primetim da niko nije dao link neke njihove pesmice i da je ovo odavno otislo u offtopic....
Tako je, ne treba pričati o muzici nego je treba slušati. :wink:
Evo meni se mnogo sviđa ova obrada i način na koji su je momci otpevali i izneli:

:ziveli:

U slučaju da na forumu ima skroz nemuzikalnih ljudi, pa ni posle desetog slušanja nisu mogli da provale koja pesma je obrađena:


Sve u svemu, gotivim što ne kriju odakle su došli i ko su im uzori, treba poštovati svaki takav pokušaj održavanja tradicije.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Sunn O)))

Post by Kill surf city » 06 Jul 2010, 01:53



:ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sunn O)))

Post by MetalFunk » 06 Jul 2010, 01:54

Meni su jos uvek njesra.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Sunn O)))

Post by nebojsak » 06 Jul 2010, 02:25

Nećeš me ubediti. Rekao si to samo 18 puta, što je očit znak da ti nije svejedno.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sunn O)))

Post by MetalFunk » 06 Jul 2010, 03:07

nebojsak wrote:Nećeš me ubediti. Rekao si to samo 18 puta, što je očit znak da ti nije svejedno.
MetalFunk wrote:Meni su jos uvek njesra.
The holy has spoken.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Sunn O)))

Post by Rocket Roll » 06 Jul 2010, 07:31

Kill Surf City, puno hvala!

Čisto da proverim, vi znate šta je "Metal Machine Music"? Znate i zašto je bitan?

Ako ne znate, pročitajte: William Ham i Lester Bangs imaju odlične i čitljive tekstove koje je lako izguglati.

Na srpskom možete naći odličnu knjigu Brajana Ina, "Zaobilazne strategije" - može se naći i na netu ("Oblique Strategies"). Govori o korenima iz kojih vuku "Discreet Music" i "Music For Airports".


User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Sunn O)))

Post by Mrav » 06 Jul 2010, 14:22

Ahem, evo ovako:
Meni se cini da je lako proverljivo iskustvom kako se dolazi do opstijih kriterijuma da li je nesto dobro, bolje ili sranje u umetnosti.
Primera radi, kako utvrdjujemo da li je bolja Karleusha ili Mocart?
Pa meni se cini da je sve stvar kolicine znanja i iskustva na osnovu koje govorimo o Karleushi ili Mocartu. Stoga i potreba za istorijom umetnosti, muzike, preslusavanjem sto vise razlicite muzike, sto ce biti jasno u nastavku ovog posta.

Elem, vecina ljudi koja moze da kaze da je Karleusha bolja od Mocarta ima skoro apriori uze muzicko iskustvo od onoga ko tvrdi da je bolji Mocart. Uzmimo da ste celog zivota samo slusali narodnjake (turbo folk, kako god) u tim okvirima, imacete potpuno drugaciju sliku o kvalitetu Karleushe od nekoga ko je pored toga sto je bio (najcesce primoran) izlozen turbo folku, imao interesovanja da se upozna sa delima klasicne muzike, pa sa pankom, grunge-om, doom metal-om i npr blues-om. Hmmm? sta se desava tu? pa neko ko je pored folka upoznat i sa jos nekoliko pravaca ima veci broj kriterijuma na osnovu kojih moze da pravi klasifikaciju onoga sto slusa.
Ja sam kao tinejdzer, jako cenio Malmsteen-a (onog sto svi kazu da je kreten), posle toga sam jako prosirio svoje poznavanje muzike prostim iskustvom (slusanjem razlicitih izvodjaca, pravaca i sl.). Posledica - sada mislim da je malmsteen dobar svirac, zanimljiv umetnik, volim da ga cujem ponekad, ali nije bogom dan i vrhunski, previse je repetitivan i zatvoren u jednom pravcu?? kako to?? kako sam promenio misljenje. Pa sigurno da sada mogu da stavim Malmstina u poredjenje ali u mnogo sirem kontekstu nego kad sam imao 17 godina. Napominjem, i dalje VOLIM da cujem dobru malmstinovu stvar, ali ZNAM da objektivno on nije vrhunsko dostignuce muzicke umetnosti. Ja ovo znam na osnovu empirijskog iskustva, skolovani muzicki kriticar takodje zapravo zna ovo iz iskustva (koje je npr. formalno ucio na muzickoj akademiji ali je naravno morao da slusa mnogo muzike da bi se mogao nazvati kriticarem).

Moj je zakljucak da se mogu odrediti objektivni kriterijumi zasto je Karleusha sranje od koga boli mozak ako imate 3 grama mozga (moja procena za minimum mozga koji je potreban da biste osetili bol u istom :XD: ) i oni su bazirani na masi znanja, iskustava koji su dostupni. Sto vece znanje to objektivniji kriterijumi, pod znanjem podrazumevam ne samo iskustvo preslusavanja muzike vec i naucno utvrdjene metode (kojima mozete naprimer klasifikovati kakva je to muzika, sta se tu desava, npr koju skalu svira muzicar i zasto emocionalno utice tako ili tako).

U teoriji da postoji osoba koja poznaje svaki komad muzike ikada napisan i izveden, i da ima sva ostala potrebna znanja, sigurno vam moze reci da li je nesto umetnicki vredno ili ne. Naravno u realnom zivotu sve je aproksimacija, ali u ukupnoj kolicini ljudskog muzickog znanja, mi ZNAMO da necemo pogresiti ako kazemo da je Karleusha kazna za usi (i mozak).

E sad, drugi je momenat sta se kome SVIDJA, i meni se verovatno nekad svidi nesto sto je sranje, niko nije na to imun, ali tvrditi da je to objektivno najbolje zato sto 'sam ja rekao' je malo suludo i ne uzima u obzir ljudsko drustvo koga smo deo, a covek jeste drustveno bice, tu nema spora.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sunn O)))

Post by MetalFunk » 06 Jul 2010, 14:43

Mozda su oni ludi... :mrgreen:

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Sunn O)))

Post by vlobrk » 06 Jul 2010, 15:17

Koliko ja vidim izgleda da je jedino subjektivni dozivljaj objektivan :roll:

Cek ovako,
ako uzmemo da analizirima jedan sexualni cin i naravno subjekat vrsi radnju nad objektom.....
dali subjekat ima subjektivni dozivljaj a objekat objektivan dozivljaj istog?

A mozda je objekat ustvari subjekat,gledano iz njegovog ugla,pa i on nema objketivan nego subjektivan dozivljaj? :O.o:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Sunn O)))

Post by sinisake » 06 Jul 2010, 15:31

Ja ovo znam na osnovu empirijskog iskustva, skolovani muzicki kriticar takodje zapravo zna ovo iz iskustva (koje je npr. formalno ucio na muzickoj akademiji ali je naravno morao da slusa mnogo muzike da bi se mogao nazvati kriticarem).
Hm...
Pusti muzickom kriticaru ili bilo kom skolovanom muzicaru Brajana Eno-a (pomenutog ovde, ne znam zasto), pa ga pitaj sta misli o tome. :mrgreen:
(Cenim da bi odgovori bili zanimljivi) :mrgreen:
Neki muzicki vrlo obrazovani ljudi (ovi sa diplomom, baco!) koje sam upoznao, imaju, blago receno, problematican ukus, i, pre svega, poseduju izrazitu napaljenos' na tehniku. Da li treba da ti napisem ili ces i sam pogoditi da im se Malmstin nimalo ne gadi? :wink:

Prica o univerzalnim vrednostima i objektivnim merilima o umetnosti meni bas i nije bliska (mozda ne znam sta je umetnos', ali znam sta mi se (ne) svidja :mrgreen: ), bliza mi je ona Sartrova :mrgreen: o relativnoj vrednosti umetnickog dela, koje nastaje sa ciljem da:
1) odgovori zahtevima vremena kom pripada 2) odgovori zahtevima prostora sa kog potice

To znaci - kao sto je danas veci deo klasicne (ozbiljne muzike) irelevantan (sa stanovista najveceg broja slusalaca, a tu bogami racunam i one malo naslusanije), tako bi i Eno bio apsolutno irelevantan u kontekstu u kom su nastajali biseri klasicne muzike, a ovi zajebanti o kojima se ovde raspreda bi goreli na lomaci.
El' tako, drugovi? :mrgreen: :ziveli:

au, vlobrce, pa odje bi se i Hegel izgubio, ahahaha... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest