Sunn O)))

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sunn O)))

Post by Kristijan » 03 Jul 2010, 21:11

Mogut wrote:Ti si moju priču shvatio kao objašnjenje zašto slušati Sunn. Upravno obrnuto, to je moj pokušaj da opišem zašto mene
taj bend fascinira na jednom nesvesnom nivou
Aha. A onda opet ideš na priču o babama. Dakle, oni koje ne fascinira isto što i tebe su babe? Čoveče, pomiri se sa tim da ima ljudi koji ih ne vole, i to je to.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Sunn O)))

Post by sinisake » 03 Jul 2010, 21:22

Babe uopste nisu lose! Naprotivu!

:mrgreen:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Sunn O)))

Post by nebojsak » 03 Jul 2010, 21:42

Kristijan wrote:
Mogut wrote:Ti si moju priču shvatio kao objašnjenje zašto slušati Sunn. Upravno obrnuto, to je moj pokušaj da opišem zašto mene
taj bend fascinira na jednom nesvesnom nivou
Aha. A onda opet ideš na priču o babama. Dakle, oni koje ne fascinira isto što i tebe su babe? Čoveče, pomiri se sa tim da ima ljudi koji ih ne vole, i to je to.
Možda grešim, ali mi se sve nekako čini da se to "babe" odnosi na ove što uleću klizeći, u stilu kako je sve to sranje.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Sunn O)))

Post by Frostensen » 03 Jul 2010, 21:53

Mogut wrote: Ne postoji muzički kvalitet sam po sebi. Šta pokušavaš da izmeriš zapravo? ..
Istorija umetnosti bi bila jako tanka knjiga da si je ti pisao, verovatno samo korice i naslov...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 03 Jul 2010, 22:17

nebojsak wrote:
Kristijan wrote:
Mogut wrote:Ti si moju priču shvatio kao objašnjenje zašto slušati Sunn. Upravno obrnuto, to je moj pokušaj da opišem zašto mene
taj bend fascinira na jednom nesvesnom nivou
Aha. A onda opet ideš na priču o babama. Dakle, oni koje ne fascinira isto što i tebe su babe? Čoveče, pomiri se sa tim da ima ljudi koji ih ne vole, i to je to.
Možda grešim, ali mi se sve nekako čini da se to "babe" odnosi na ove što uleću klizeći, u stilu kako je sve to sranje.
da, moram se sloziti s nebojsom.
Istorija umetnosti bi bila jako tanka knjiga da si je ti pisao, verovatno samo korice i naslov...
ne znam zasto toliko cimas tu istoriju umetnosti, eno ti i vorhol i polok u njoj, baskare se, nije im dobro kolko im je dobro. ili postoji neka frostensenova istorija umetnosti koja je debela jer sadrzi sve ono za sta on smatra da je kul, ali nije toliko debela, jer ima toliko stvari za koje on smatra da nisu kul:) sto mu dodje objektivno, jer je frostensen master poznavanja objektivnih cinilaca u umetnosti i ocenjivanja istih, mislim, tako ispada citajuci ono sta pises. ti si presiguran u SVOJE tumacenje umetnosti i SVOJU nomenklaturu kvaliteta umetnickog dela za koju ja nemam nikakvo osiguranje da valja i da je objektivna, osim tvoje ubedjenosti. ja recimo ne bih znao da li je tool bolji od vitni hjuston iako se smatram donekle verziranim u tim stvarima. da li je toolov aranzman bolji od njenog? otkud znam, meni jeste jer volim takve stvari, nekom je toolov aranzman krajnje neprijatan i suvoparan i tu se prica zavrsava.

vorhol u istorijama umetnosti uglavnom zauzima vise mesta od karavadja, a kolje se sa mikelandjelom, ispada da se ne slazes sa istorijom umetnosti. sa druge strane, pominjes je u pozitivnom kontekstu, kao neku struktuiranu ocenu kvaliteta umetnickih dela i umetnickog rada. odatle proizilazi da ti mislis na neku fiktivnu istoriju umetnosti koja se zapravo temelji na vrednostima koje ti zasnivas. a opet, pricas o objektivnim merenjima. pa gde su ta objektivna merenja, ocu da ih vidim, jer mislim da ti nisi gospodar kosmosa i poznavalac apsolutne istine, vec imas neki svoj arsin isto ko sto mogut ima svoj.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Sunn O)))

Post by Frostensen » 03 Jul 2010, 22:57

Opet idesh u shirinu i filozofirash a mashish jednostavnu poentu. Ona nije u mojim arshinima, ili tvojim, vec u postojanju ili nepostojanju istih.

1) Nebojsa zagovara teoriju da kriterijumi kvaliteta ne postoje... da nema dobrog i losheg
2) Ja zagovaram da postoje i da ih mora biti inache je Karleusha isto shto i jebeni Betoven jer ne postoje dokazi koji bi tvrdili suprotno.

Komentar je bio u kontekstu toga je istorija umetnosti poznavala i drzhala se nekih kriterijuma kakvi god da su. Da je Nebojsa morao da napishe knjigu vodeci se nekakvim kriterijumima pri izboru najbitnijeg i najboljeg shto ce buduce generacije videti...ta knjiga bi bila jako tanka. Je l' kapiras sad shta pricham?

Plastichno govoreci... A ti bi ovo trebalo da znash.. Zasto je Mazacho bio bolji od Ucela? Jer ovaj potonji nije dobro vladao perspektivom, plastichnom anatomijom i sl. Zna se zashto je jedan bolji od drugog. Tu nema "Ukusi se razlikuju" i "Meni se svidja a njemu ne, i obojca smo u pravu". Ovaj je pokushao da nacrta konja i ljude u skracenju i trudio se iz petnih zhila, ali nije umeo da to uradi. I Nebojsa i ti sad mozhete da tupite o umetnichkom izrazu, slobodi i raznoj metafizici, ali fakat je da ovaj ganjao realizam i da nije umeo da uradi to na istom nivou kao i Mazacho ili Ticijan. I tu nema nikakve rasprave uopshte.. A to je utvrdjeno na osnovu nekih merljivih stvari i kriterijuma vremenom nastalih iz kolektivne svesti chovechanstva o lepom i onoga shto vidimo ispred sebe...


Ili nije tako.. i sve to u stvari nema veze i Ucelo je bitan za razvoj slikarstva koliko i Mikelandjelo recimo?
Last edited by Frostensen on 03 Jul 2010, 23:07, edited 1 time in total.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 03 Jul 2010, 23:06

meni nista ne znaci sto ti dajes konkretne primere. ajmo ovako, jel bolji pikaso, van gog, sezan ili karavadjo? vidis da je malo besmisleno...ili jel bolji onaj car sto je sliko po lasku ili neki od njih? da li uzeti u obzir osvetljenje u pecini, primitivni alat i materijal, neravnu povrsinu zida pecine, kao i to da je bik u lasku dugacak pet metara? da li je mazaco bolji od frazete? da li uzeti u obzir 'neslikarski' element da je mazaco od nule pokusavao da skonta prostor? zajebane su to stvari da bi ih mi sad matematicki sortirali, nije problem u nepostojanju ili postojanju arsina, problem je u percepciji tebe kao nekog tamo frostensena i mene kao nekog tamo duleta koji nisu kosmos incarnated.
Ucelo je bitan za razvoj slikarstva koliko i Mikelandjelo recimo?
kakve sad ovo ima veze, zar nisi ti odbacio te nelikovne elemente kao sto su razvoj slikarstva i uticaj? onda je onaj iz laska najveci car i tacka. a ekspresionisti su tu odmah do njega.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Sunn O)))

Post by Frostensen » 03 Jul 2010, 23:12

Jebiga onda.... Ako ti konkretni primeri ne znache nishta i imash potrebu da ih racionalizujesh dok ih ne obesmislish, a malopre iznad si upravo njih trazhio koja je poenta priche..

Inache, shto si upisao studije onda?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 03 Jul 2010, 23:30

cek bre, pa nisam ja rekao da nema pravila. ja sam samo rekao da su ponekad ona mutna i da se radi o nijansama, a ponekad ima tu previse aspekata (jel bolji pol kle ili modiljani?). evo ti prakticni primer: vidim da se lozis na zavidnu tehniku, ja takodje, video si kako radim i koje slikare volim. a opet, necemo se sloziti oko pola slikara da sad uzmemo da ih nabrajamo. zasto ako smo verovatno slicno upuceni u materiju i ako postoji precizna nomenklatura kvaliteta?
Inache, shto si upisao studije onda?
kako god da odgovorim na ovo besmisleno je:) podsecam te da je vid imao deset iz crtanja:)

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Sunn O)))

Post by Frostensen » 03 Jul 2010, 23:49

Doolio wrote:cek bre, pa nisam ja rekao da nema pravila. ja sam samo rekao da su ponekad ona mutna i da se radi o nijansama, a ponekad ima tu previse aspekata (jel bolji pol kle ili modiljani?). evo ti prakticni primer: vidim da se lozis na zavidnu tehniku, ja takodje, video si kako radim i koje slikare volim. a opet, necemo se sloziti oko pola slikara da sad uzmemo da ih nabrajamo. zasto ako smo verovatno slicno upuceni u materiju i ako postoji precizna nomenklatura kvaliteta?
Jooooj pa ti me potapash sve vreme jbt ::ranting:: Ja pricham da pravila mora biti , pa makar i mutnih shto ti kazhesh. I josh sam na temu mutnog reko da nije muzika eto samo instrumentalno djelo vec i grebanje noktima po tabli i lupanje glavom o sto (ako umesh da pogodish groove). Ali su pravila, ima ih u nekom obliku.. To ja pricham.. da generalno, duhovno, metafizichki crte i razlike postoje.

edit: Ovo za zavidnu tehniku. Zato shto postoji neshto shto se zove lichni senzibilitet. Sama chinjenica da postoji neshto shto nazivamo zavidnom tehnikom oznachava postajanje nekog merila kvaliteta. U okviru tih merila kvaliteta ti i ja se mozhemo neslagati oko lichnog shvatanja toga shto je on hteo da kazhe ili oko manira , ali obojca priznajemo to merilo kao razliku izmedju osrednjeg i odlichnog kome tezhimo.
kako god da odgovorim na ovo besmisleno je:) podsecam te da je vid imao deset iz crtanja:)
e jeste.... :grummel_2: :grummel_2:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 04 Jul 2010, 00:57

dobro, ali tu dolazimo do plejade tripova. ko i po kom principu odredjuje pravila? da li ona mogu biti apsolutno univerzalna ili vaze u granicama ociglednog (holbajn bolje crta od mene, ali nemamo pojma da li holbajn bolje crta od engra?)? koji je to nad-kriterijum koji odredjuje ostale, u smislu da eto, mi mislimo da vid treba da ima pet, a on eto ima deset, kako to gledati? ko je tu u pravu? ko treba da pravi, a ko da 'sprovodi' pravila i zasto? ona su ocigledno ljudska jer je sama delatnost umetnosti ljudska, kako to da onda nisu individualna kao sto je recimo gastronomija individualna? i tako dalje i tako blize...

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Sunn O)))

Post by vlobrk » 04 Jul 2010, 01:11

-------------------------------------------------------
Ovo je
isprekidana puna linija ili
kratke crtice u nizu?

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Sunn O)))

Post by Frostensen » 04 Jul 2010, 01:46

Doolio wrote:dobro, ali tu dolazimo do plejade tripova. ko i po kom principu odredjuje pravila? da li ona mogu biti apsolutno univerzalna ili vaze u granicama ociglednog (holbajn bolje crta od mene, ali nemamo pojma da li holbajn bolje crta od engra?)? koji je to nad-kriterijum koji odredjuje ostale, u smislu da eto, mi mislimo da vid treba da ima pet, a on eto ima deset, kako to gledati? ko je tu u pravu? ko treba da pravi, a ko da 'sprovodi' pravila i zasto? ona su ocigledno ljudska jer je sama delatnost umetnosti ljudska, kako to da onda nisu individualna kao sto je recimo gastronomija individualna? i tako dalje i tako blize...
Ma to je sad totalno deseta filozofija, ja samo kazhem da pravila postoje. I da bar u likovnoj umetnosti nema "Ukusi se razlikuju" nego se prilichno dobro zna zashto je neshto fush, kich ili prekretnica. I mislim da isto vazhi i za muziku.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sunn O)))

Post by Doolio » 04 Jul 2010, 01:47

vlobrk wrote:-------------------------------------------------------
Ovo je
isprekidana puna linija ili
kratke crtice u nizu?
oba lol!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sunn O)))

Post by Duane » 04 Jul 2010, 03:05

da citiram lakija... "ljudi ovo i nije tako lose"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest