Tri albuma koja su vam promenila život

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Aleksej79ns » 04 Jul 2012, 18:41

Ovo je bio pocetak... :)

Image

Izmedju toga je bilo svega....

A ovo je kraj. Nema dalje! :)

Image

+

Image

*ova dva moram da stavim zajedno jer sam ih snimio na kasetu od 90 min. i samo okretao... Tako da je to za mene kao 1 stvarm, koja je otvorila novo poglavlje u muzici za mene. :)

**pa kad pogledam, ispostovao sam naslov teme, tri albuma! :)

User avatar
miodrage
Posts: 25
Joined: 08 Apr 2010, 17:39

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by miodrage » 04 Jul 2012, 19:17

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Kristijan » 04 Jul 2012, 20:26

The Beatles - The Beatles (White Album)
Gang of Four - Entertainment!
The Velvet Underground - The Velvet Underground & Nico

То је ако се држим списка од 3 албума.

Шири списак би рецимо подразумевао и:

The Cure - Seventeen Seconds
The Jam - Sound Affects
The Stranglers - No More Heroes
Pink Floyd - Meddle
Pixies - Surfer Rosa
The Clash - Sandinista!

Сад би вероватно било корисно о сваком албуму рећи нешто, а посебно зашто овај албум овог бенд, а не неки други... Али то би потрајало, а не могу сада да стигнем да напишем есеј. Ваљда је и ово доста.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Stanko » 04 Jul 2012, 22:20

Flojdi - The Wall (mada mi je sada Final Cut verovatno najdrazi album ikada)
Image Image

Black Label Society - Hangover Music Vol 6
Image

i verovatno AC/DC - Back in Black
Image

To je odgovor na temu, albumi koji su me razvalili u to vreme :) a kako se razvijao neciji muzicki ukus, mislim da je mnogo shira, i ne svakome zanimljiva tema :) :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by mislim_stvarno » 04 Jul 2012, 22:50

meni je sve pocelo sa corbom, ("ajde sad drugari zezajte me pa da zavrsimo sa tim" :mrgreen: )
Image

posle domaceg rokica, poceo sam hard rock da slusam intenzivno, acdc, deep purple, led zeppelin...
ali najvise sam zgotivio black sabbath, i sad se premisljam koji od njihovih albuma da stavim...
ImageImageImage
stavljam 3 kom jer sam tada na buvljaku kupovao complete mp3 collection diskove, bilo za 200din 3kom, nisam imao net :mrgreen:

i na kraju, dva albuma posle cijih preslusavanja sam rekao wow
ImageImage
nije da su mi ova dva promenila zivot, ali nekako bas su me odusevili (ima takvih jos nekoliko, al' nema sad veze...) :D

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Funkd » 05 Jul 2012, 00:00

Uf, ako se moram ograniciti na 3 onda neka bude:

Image
The Beatles - Help! (prva muzika koju sam cuo, a da je se secam. I dalje mislim da je fenomenalan album)

Image
Red Hot Chili Peppers - Mothers Milk (jednostavno je ostavio najveci utisak na mene u tom teenage periodu, a slusao sam stvarno svasta, u velikoj meri je uticao na dalje razvijanje mog ukusa)

Image
Jamiroquai - The Return Of The Space Cowboy (ovaj je uspeo da me natera da pocnem da se bavim muzikom)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Duane » 05 Jul 2012, 03:13

Void wrote:
Duane wrote:16 HP - Sackcloth and ashes

Image

јел' са тог албума "Black Soul Choir" ?
мрзи ме да вуглам, али по кавер арту ми се чини да јесте, у супротном Јутјуб лаже пије и краде!
колико јака ствар, чудо!
jeste :D

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Tri albuma koja su vam promenila zivot

Post by Kill surf city » 05 Jul 2012, 07:26

Image
Image
Image

Ima jos, ali bolje je da se ogranicim na tri.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Stalker » 05 Jul 2012, 16:26

Image
pre nego što sam čuo The End of All Things to Come slušao sam Eminema, Robija Vilijamsa, i slično. čemu tako velika promena? zaljubio se u blek metalku naravno (klinac). prvo što sam čuo od metala da mi je ostalo u glavi je "Not Falling", sa ovog albuma, koja mi je u ovoj novoj fazi nekako iskočila, pa sam preslušao ceo album i polako postao metalac. Iskreno da vam kažem, drago mi je da su me Metalike i Mejdeni zaobišli. Mudvayne i Mayhem su bili prvi metal bendovi koje sam regularno slušao. A ova faza me je gurnula u dobrom pravcu (Tool), i veoma sam srećan zbog toga. Tool otvara svašta nešto jednoj jedinki.
Image
Između ovoga i prve faze je prošlo dosta bendova, ali faza koja počinje Traced in Air-om je možda najbitnija kod mene. Ne samo da mi se otvorio put ka odličnim tvrđim metal bendovima (Obscura, Necrophagist, Opeth, BTBM, Pestilence), već sam mnogo bolje skapirao fusion koji pre nisam mogao da slušam toliko. Intronaut, Alan Holdsvort i njegove stvari, Ben Monder, Exivious, Gordian Knot, pa i King Crimson u ozbiljnijoj meri.
Image
relativno nova faza, svašta nešto mi radi, počeo sam maltene sve živo da slušam.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Mithrandir » 05 Jul 2012, 23:50

Stalker wrote:Image
relativno nova faza, svašta nešto mi radi, počeo sam maltene sve živo da slušam.
Nisam siguran da su mi promenili život (koristeći nekakvu strogu definiciju promene), ali su svakako jedan od, pa, malog broja bendova koji su me "oduvali" poslednjih par godina. Tako da, :1: .

Ovu priliku koristim da se zahvalim Dvejnu - čini mi se da je on postavio Spain u "Šta slušate..." pre skoro godinu dana. Bukvalno od tog dana sam ih jako zavoleo. Hvala, Dvejn :) :ziveli:

A "svoja" "tri" :mrgreen: albuma ću kada budem mogao, natenane.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Randy » 06 Jul 2012, 01:11

Evo i ja koristim da se zahvalim Dvejnu,Hugu i svima u studiju jer me je navukao na 16HP,High on Fire,Steve Earla,Stoner(kad je komentarisao Such hawks such hounds i pričao kako je dojajan film,ja sam morao da ga odgledam :mrgreen: ).Duže vreme postavlja Pogues-e.Bojim se da ih poslušam.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by parker » 06 Jul 2012, 02:01

Prvo je bilo Ray Charles i Elvis Presley u enormnim količinama u vreme dok još nisam ni išao u školu (hvala mojoj dragoj mami na tome :)). Potom neki period Boney M i Abba i tako to, onda negde u četvrtom razredu Rod Stewart (i dalje kapiram da sam jedan od sto koji ga gotivi, pri tom ne mislim na one ljiga pesme kakvih ima već na zdravo rokanje iz sedamdesetih) a onda ta dva albuma koji su promenili sve, Highway to Hell i Back in Black u šestom osnovne (tamo negde osamdeset druge - treće..). Posle toga bilo je svega i svačega i raznih pravaca al ova dva su začetnici svega.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Duane » 06 Jul 2012, 13:14

Mithrandir wrote:
Stalker wrote:Image
relativno nova faza, svašta nešto mi radi, počeo sam maltene sve živo da slušam.
Ovu priliku koristim da se zahvalim Dvejnu - čini mi se da je on postavio Spain u "Šta slušate..." pre skoro godinu dana. Bukvalno od tog dana sam ih jako zavoleo. Hvala, Dvejn :) :ziveli:
ljudi ja nemam pojma šta je ovo? koji bend? :mrgreen:

@rendi


:ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Stalker » 06 Jul 2012, 13:39


[youtube]T0P3bi95DqI&feature=related[/youtube]
[youtube]5MEhwDfbozw&feature=related[/youtube]

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Duane » 06 Jul 2012, 13:42

strava je!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest