Tri albuma koja su vam promenila život

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Randy » 04 Jul 2012, 02:16

Dakle,ovo nije slično temi ''Najboljih(omiljenih) 10 albuma metal muzike''.Ovde postavljate albume zbog kojih slušate ovo što sad slušate.Pa da krenem.Na primer meni je drug narezao T.N.T. od AC/DCa.Sledeći put kad sam došao do njega rekao sam mu da mi nareže sve šta ima od njih i tako sam krenuo.

Dakle:AC/DC-High Voltage :mrgreen:
Posle ko zna šta sam sve slušao ali pesma zbog koje sam počeo da slušam ove metalike-mešuge-progresiv-levo-desno-'vo-'no-.... je

Dakle:Gojira-From Mars to Sirius
Treći čekpoint ostavljam prazan,možda sam ga i prošao al ne verujem,a možda ih bude i više od 3 tako da ,ko zna....
p.s.Ne moraju biti tri albuma,to sam napisao samo da isadne kul.
:ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Void » 04 Jul 2012, 02:32

што баш 3?

за мене је сав тај хајп око тврђег звука и "гајдлајн" за неко дубље истраживање о музици, инструментима и самим концептом стварања исте/свирања истих почео са "Токсисити" албумом од Система.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Randy » 04 Jul 2012, 02:41

Randy wrote:p.s.Ne moraju biti tri albuma,to sam napisao samo da isadne kul.
:mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by doyle777 » 04 Jul 2012, 02:54

Хммм... Најс топик, Ренди. :ziveli:
Ал' мислим да ће (као и у теми са 10 омиљених албума) бити више албума, тј. чекпоинтова. :)

Све је почело тако што је мој буразер пребацио на свој мобилни Метлицу и песму Unforgiven II, временом сам се наложио на метал и набавио све албуме већих метал бендова од свог другара из школе. Наравученије, све је почело Метлицом, али не баш неким јединственим албумом, било је ту свега и свачега, у почетку ми се највише свиђао Црни Албум, па нек' буде тај албум пресудан.
Image

После неког времена од другог другара сам набавио Корнов Грејтст Хитс, то је био тренутак када сам почео да слушам алтернативни/њу (тзв. клинчадијски :mrgreen: ) метал, убрзо се Корну прикључио и Систем оф а Даун са истоименим албумом, а, богме, и Токсиситијем.
ImageImageImage Да, КоРн и Систем још увек јебу кеву. :deda: :mrgreen:

Затим је на ред дошао један од великана треш метала, а пошто је Метлица очито сморила после извесног времена, знате ко је био на реду - риђокоси 'ришћанин.
ImageImage Шес' месеци активног слушања - само и само Мегађед. ^^

Затим тренутак када сам заволео Гадсмек и схватио да су визуелно-вокално (а помало и инструментално) рип-оф Алис Ин Чејнса. Ипак их још увек слушам и волЕм.
ImageImage

Онда моменат који би требало да има свако коме је стало до слушања квалитетне музике, јесте онај тренутак када пажљиво преслушате све Тулове албуме, небитно свидели вам се или не.
ImageImageImage Мени се свидели.

Преломни тренутак да почнем са слушањем бруталније ствари била је Сталкерова препорука за Синик и њи'ов Трејсд Ин Ер.
Image

Иако не превише брутални, барем не на поменутом албуму, Синик (а и сам Сталкер) ме је навео да послушам и упознам се са тврђим звуком и један је (су) од главних криваца што данас слушам технички смрт метал.
ImageImageImage

Ето то је то за сад, нисам знао да ли да урачунам и Гоџира-Мешуга и Прај-Џеви Сабатај-Консекрејшн чекпоинт, али то би можда било превише, а и време ми је да спавам. :zzz:

P.S. Ренди, 'ладно си од АЦеДеЦе стигао до Гоџире и Мешуге - лолчина. :mrgreen:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by MetalFunk » 04 Jul 2012, 03:33

Image

Image

Image

Jbg. Tako se zadesilo. :bambi:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Void » 04 Jul 2012, 03:43

дада, Бехемот са три прста, Свети Сава са три прста, само напред ОБИЛИЋ! :mrgreen:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Randy » 04 Jul 2012, 09:45

doyle777 wrote:Хммм... Најс топик, Ренди. :ziveli:
:ziveli:
doyle777 wrote:P.S. Ренди, 'ладно си од АЦеДеЦе стигао до Гоџире и Мешуге - лолчина. :mrgreen:
Pa nije baš da sam odjednom stigao.ACeDeCe sam slušao u sedmom osnovne i onu su me navukli na rok en rol :bambi: a posle njih sam ko zna šta slušao ,al nisu me tako promenuli odejdnom.Mogao bih možda ubaciti SOAD između jer sam njih aktivno slušao.Sve do slušanja Gojire bio sam nekako skeptičan po pitanju slušanja novih bendova.Imao sam trip ovi novi bendovi su njesra,samo kopija starijih,70e, 80e i poneki iz 90e FTW :bambi: :bambi: :bambi: Posle Gojire sve se promenilo.Sad kad krenem slišati nije mi bitno ni vreme,ni mesto,ni način nastanka nego kakva je muzika :mrgreen: :metal:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by doyle777 » 04 Jul 2012, 09:58

Ал' пази цара, почео да слуша метал са Корпсима и са Корпса стигне до Џемирокваија. хехе :bow:
doyle777 wrote:Ето то је то за сад, нисам знао да ли да урачунам и Гоџира-Мешуга и Прај-Џеви Сабатај-Консекрејшн чекпоинт, али то би можда било превише, а и време ми је да спавам. :zzz:
Мало сам се изјеб'о, Прај је посебан чекпоинт. Вероватно се већина вас сећа оног периода када сам смарао са истим. :mrgreen:
Image

Е сад - Блок Аут. Њих сам почео да слушам пре Праја, ал' сам жестоко наложио на њих после Прај чекпоинта. У то неко време почињем да слушам и Џеви Сабатај и Консекрејшн (мислим да је први од ова три бенда који сам зготивио, зачуђујуће, Џеви).
ImageImageImage

И најновији чекпоинт - Мешуга, Мастодон, Гоџира и ти трипови. :mrgreen:
Ово је кренуло релативно скоро, тако да немам ни омиљени албум, а ни омиљену песму од дотична 3бенда, убацим их у мобилни и слушам, знам имена можда 5-10песама од сва 3бенда, али их и даље јако готивим и волим да их слушам. Оно што ме је највише зачудило јесте то што ме имена песама и не занимају, као ни речи истих, једноставно ми је готивна зика, некад се удубим док слушам Гоџиру ил', пак, Мешугу, па схватим колико имају и дојајне текстове, али све остане на тој констатацији да су комплетно дојајни и да ме апсолутно не занима име песме, нити назив албума.
ImageImageImage
Spoiler:
Пошто је тема "албуми који су вам променили живот", требао бих да напоменем да су Тул и Мадвејн највише утицали на мој данашњи поглед на свет/живот, а Џеви Сабатај и Блок Аут, мада у мањој количини него Џеви, на писање поезије.
ImageImage

spaced
Posts: 42
Joined: 26 Apr 2012, 00:30

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by spaced » 04 Jul 2012, 13:23

Image
Audioslave - st
Meni je ovaj album verovatno i taj koji vremenski najduze slusam, jos od kad je izasao 2002.
razne stvari sam "izrastao" ali jos uvek mogu ovaj album da pustim i da uzivam.

Pre jedno 2 godine sam poceo slusati stoner, tako da je tu Kajas bio presudan:
Image

I Hawkwind, koji me je uveo u space rok, i dalje je prilicno opskuran zanr ali ima jako zanimljiv bendova:
Image

da nije ovog foruma mozda i ne bih cuo za Michael Landau, a preko njega i za Scott Hendersona, Tribal Tech, Wayne Krantz, Victor Wooten....
hvala ljudi :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Duane » 04 Jul 2012, 13:39

16 HP - Sackcloth and ashes

Image

King Crimson - In the court of the crimson king

Image

Pogues - Red roses for me

Image

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Void » 04 Jul 2012, 16:40

Duane wrote:16 HP - Sackcloth and ashes

Image

јел' са тог албума "Black Soul Choir" ?
мрзи ме да вуглам, али по кавер арту ми се чини да јесте, у супротном Јутјуб лаже пије и краде!
колико јака ствар, чудо!

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by DJ_MY_SOUL » 04 Jul 2012, 16:48

1. Weather Report - Heavey Weather
Image
2. Duran Duran - Rio
Image
3. Era - The Mass
Image

I najvazniji koji nece biti pod brojem ABBA - Gold

Posle ovih: Era Classics 1,2, The Hair Soundtracks, The Who - Tommy, Aphrodite`s Child 666, i vecinu stvari od Vangelisa.

Nemoguce je odabrati tri albuma stvarno :(

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by nemanjavelimirovic » 04 Jul 2012, 16:52

Mislim, aj sad promenlia zivot...to je malko teska definicija, ali vrlo bitni su mi ovi :

Image

Image

Image

a mogao bih da ovde uvrstim jos nekoliko albuma i ovih a i drugih autora. :) :ziveli:

delije kosjeric
Posts: 20
Joined: 16 Jun 2012, 14:57

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by delije kosjeric » 04 Jul 2012, 17:09

Image

c c c, koje posterche za trpezariju

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Tri albuma koja su vam promenila život

Post by Randy » 04 Jul 2012, 18:38

Void wrote:
Duane wrote:
Spoiler:
16 HP - Sackcloth and ashes

Image

јел' са тог албума "Black Soul Choir" ?
мрзи ме да вуглам, али по кавер арту ми се чини да јесте, у супротном Јутјуб лаже пије и краде!
колико јака ствар, чудо!
Jes i American Wheeze :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest