ROY HARPER "ponovo jaše"

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Post Reply
Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

ROY HARPER "ponovo jaše"

Post by Freestyler » 13 Dec 2013, 23:12

Tekstopisac i gitarista koji je imao ogroman uticaj na Džimija Pejdža i Roberta Planta (po njihovom svedočenju), čovek kome je Cepelin posvetio pesmu (Hats Off to (Roy) Harper), čovek koji je ludo otpevao Have a Cigar na Flojdovom albumu Wish You Were Here, muzičar o kome je Jan Anderson rekao da je jedan od muzičara koji su svojim tekstovima i muzikom jako uticali na njega.

Posle strašno dugačke pauze (20-30 godina, ne znam tačno) Roj Harper je snimio album .... i to kakav.



Dilan može samo da mu zavidi na tekstu, glasu, gitarskoj izvedbi... samo toliko.:mrgreen:

Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: ROY HARPER "ponovo jaše"

Post by Freestyler » 14 Dec 2013, 09:24

Sinoć mi drugar iz Londona reče da je bio optuživan zbog "druženja" sa dvanaestogodišnjom devojčicom. Ne znam da li je bio u tvorza zbog toga i da je to uzrok odsustvovanja sa scene. U svakom slučaju razočarao me u tom pogledu.

Dilan je ljudina za njega. :mrgreen:

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: ROY HARPER "ponovo jaše"

Post by vakatt » 14 Dec 2013, 12:58

Nije bas tako duga "pauza" , zadnji studijski album je bio 2000te, sto za covjeka od 70 godina i nije tako strasno :) a i u medjuvremenu je nastupao, izdavao live i kompilacije itd , ali svakako lijepa vijest.

Btw, vidjeh sad da je na albumu uveliko svirao i saradjivao JOnathan Wilson, neko na koga treba obratiti paznju sledecih godina:


Freestyler
Posts: 60
Joined: 10 Dec 2013, 16:14

Re: ROY HARPER "ponovo jaše"

Post by Freestyler » 14 Dec 2013, 14:25

Da, da u pravu si. Ja čitao sa nekog manje ažuriranog sajta. Mada i 13 godina nije mala pauza. No, nebitno.

A ovaj Jonathan Wilson stvarno razbaljuje. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest