Aquarium Rescue Unit

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Aquarium Rescue Unit

Post by tommytigh77 » 18 Jan 2014, 03:59

Mislim da je premalo ljudi ovde čulo za ovaj bend, i čulo ovaj bend. :) Stavio sam ovu temu pod ''ostalo'', jer ovi ludaci se jednostavno ne daju svrstati pod jedan žanr (iako mislim da MF-u ne bi škodilo da ima i jedan Fusion podforum što se pravaca muzike tiče). Ovo je neka luda mešavina - blues, rock, grunge, jazz, sympho, progressive, funk; sve sastavljeno i smešano u jedan pakleni kazan! Od muzičara iz benda, relativno su poznati basista Oteil Burbridge (dvostruki Grammy dobitnik) i gitarista Jimmy Herring (trenutno u grupi Widespread Panic). Sastav više ne postoji, koliko znam - ljudi su nastavili dalje sa svojom karijerama, a i postave su se često menjale; čak je i sam osnivač benda, Col. Bruce Hampton, otišao iz benda mnogo pre zadnjeg albuma koji su objavili, a koji je, paradoksalno, najbolji. I sam album, i generalno taj period benda. Uživajte:








User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Aquarium Rescue Unit

Post by Guitar_thrill » 06 Feb 2014, 00:21

Odlično je ovo! :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Aquarium Rescue Unit

Post by tommytigh77 » 06 Feb 2014, 04:18

Guitar_thrill wrote:Odlično je ovo! :)
Hvala na razumevanju, druže. :ziveli: Meni je nenormalno da niko ne zna za ovaj bend u Srbistanu; doduše, i sam sam saznao za njih od nekih holanđana koji su dolazili na session pre par godina...
Usput, iskopao sam link za ceo zadnji album, kakav dragulj.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Aquarium Rescue Unit

Post by Guitar_thrill » 06 Feb 2014, 09:49

Da, i ja sam naleteo, sinoć sam planirao da legnem oko ponoći, na kraju sam ostao do 2 budan, slušao njih :D
Retko ljudi zalaze na ove podforume o muzici, a posebno na Ostalo temi...ja sam slučajno sinoć naleteo i nije mi žao :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Aquarium Rescue Unit

Post by tommytigh77 » 12 Feb 2014, 04:07

Delom sam zato i napisao u uvodu da ne bi bilo loše da MF napravi jedan ''fusion'' podforum, jer je gomilu moderne muzike i bendova nemoguće svrstati u postojeće grube podele na forumu... Da napravimo neku peticiju? :) Elem, uživaj u ARU i živ bio!

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Aquarium Rescue Unit

Post by clapton » 06 Apr 2016, 22:13

Fala Tomiju sto je pomenuo ovaj album na jednoj drugoj temi. Preslusao sam ih 3x od sinoć. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest