Ne mogu da verujem...

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Lottie
Posts: 39
Joined: 21 Dec 2006, 02:25

Ne mogu da verujem...

Post by Lottie » 21 Dec 2006, 02:36

Ne mogu stvarno da verujem da se pitate da li je muzika r'n'b, hip-hop, techno, trance, house, progressive..... Stvarno ne mogu da verujem... Kako mozete da budete tako konzervativni. Po meni je muzika apsolutno svaki ritam, svaki ton, svaka melodija koja te dirne, koja te pokrene, natera te da zaigras, da zapevas, da joj se prepustis....
Tek sto sam se registrovala ovde, a vec sam se iznervirala.... :evil:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 21 Dec 2006, 04:02

Hey sister chill, will ya?

To je samo subjektivno mišljenje. Niko nije rekao da smo u pravu.

Ajmo sad ispočetka...

Kao prvo, dobrodošla na forum!!!

Kao drugo, nemoj se tako lako nervirati.

Kao treće, predstavi nam se da znamo sa kim imamo čast.

Uzdravlje i opusti se maximalno i piši o onome o čemu najbolje znaš.

P.S.: Check out the nickname "toza". On je jedini ovde u techno vodama pa mu ne smeta to što niko od nas ne sluša to što on sluša/radi da razgovara sa nama o nekim drugim stvarima. Eto čak smo uradili i jedan feature nas dvojica. Hoću samo da ti kažem da smo totalno open-minded i da nam ništa ne smeta.

Uživaj... i još jednom dobrodošla na forum!!!

Cheers!

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 21 Dec 2006, 10:16

Coooovece...moras biti opustenija...
Nismo tu da se svadjamo..ako se nerviras zbog deljenja pravaca, o tome smo vec pricali, i prezvakali smo celu temu...

Jako smo otvoreni svi tu (dobro..mozda neki nisu x) ), iako mi je nick zoliDeathMetal, ipak sam neko vreme pravio elektronsku muziku, slusao rap, slusaM fusion i jazz, i sve i svasta....

I da...Welcome to our humble forum :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 21 Dec 2006, 12:27

Ne znam da li ti je zasmetala podela muzickih zanrova ili neka odredjena tema, ako je ovo prvo to je uradjeno s' razlogom. Mnogi ljudi se ogranicavaju na odredjeni pravac, evo ja prvi slusam samo metal i klasicnu muziku.Naravno da ima jos mnogo razlicitih stvari koje mi se dopadaju ali ovo "slusam".
Drugo, ovako ce se lakse uredjivati forumi i bice izbegnute svadje ljudi koji slusaju razlicite stvari, klinacka prepucavanja itd.
A ovo je SAMO muzicki forum tako da ima mesta za podelu. Isto tako instrumenti sluze jednom cilju, da se napravi muzika, ali priznaces da se gitara i klavir u mnogo toga razlikuju.

I naravno, dobrodosla !!! :D

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 21 Dec 2006, 12:28

Da ne ponavljam prethodne :)

Dobro dosla and open your mind for music :)

Lottie
Posts: 39
Joined: 21 Dec 2006, 02:25

Post by Lottie » 21 Dec 2006, 16:02

:) E pa prvo hvala na dobrodoslicama.
Nisam se bas nesto mnogo iznervirala, neka tema je bila u pitanju gde sam to procitala, ali imam prijatelje, neki cak imaju i bendove, cak sam i ja nekad pokusala da budem u jednom, pa nije islo :( i uglavnom su uvek nipodastavali svaku drugu vrstu muzike osim tog svog roka, metala, nu metala, ne znam ni ja vec sta, i to me je uvek nerviralo. I onda se ubacim ovde sva srecna, jer nisam ni znala da ovako nesto postoji, i opet ista stvar. Ali ok, objasnili smo se. :)
Inace, ja sam dosla ovde ne bih li saznala od nekoga gde mogu da idem da pevam??? Tacnije, hocu da saznam da li negde postoji neka skola pevanja, ali ne muzicka skola sa solo pevanjem, nego nesto modernije....da me neko nauci malo tehnikama disanja, i svime u stvari bitnim za pevanje. Nije da se hvalim, ali super pevam, kapiram i da je pravilno, ali hocu da naucim i neku teoriju, pa da sprovedem onda to pevanje jos bolje u praksu.
Inace, da se predstavim, imam 19.5 god, iz Beograda sam, studiram i tako... Ali jedina stvar koja me maksimalno ispunjava je muzika i pevanje i ja prosto ne mogu bez toga nikako! Slusam stvarno svasta. U poslednje vreme (koje traje malo duzi niz godina :)), najvise slusam elektronsku muziku. Prvo je to bio drum'n'base, pa neki euro trance, pa house, progressive house, ma svasta.... Ali jako volim reggae na primer, volim i r'n'b, i neki hop i neki rap, cak i neki metal (blazi neki naravno :)) i rok i alternativu i pop i bukvalno svasta.... Volim kvalitetnu pesmu i jos kvalitetnijeg pevaca.
Eto, pisite. Ja ne znam bas tacno kako ovo ovde sve funkcionise, ali valjda cu nauciti...
Veliki poz svima!!! :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 21 Dec 2006, 16:50

Sto se pevanja tice imas podforum Vokali i tehnike pevanja pa se tamo raspitaj o svim stvarima koje te zanimaju. Imas (za sada) jedan lep text koji je napisala Tenebra , mislim da ce biti od koristi :) .

Onu temu o novoj godini sam ti premestio(i promenio ime) u "sve i svasta" posto jedino tamo idu teme koje nemaju veze sa muzikom.

Pozdrav :)

Lottie
Posts: 39
Joined: 21 Dec 2006, 02:25

Post by Lottie » 21 Dec 2006, 19:34

Ok. Taj tekst sam vec procitala i super je.
A za pevanje sam mislila ako neko zna nesto konkretno o tome da mi kaze, pa da pocnem nesto i ja konkretno da radim po pitanju toga.

Uzivajte ljudi :D poz do daljnjeg!

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 21 Dec 2006, 19:54

Postaviš konkretno pitanje i dobiješ konkretan odgovor... That`s how stuff works here.

I naravno... samo se opustiš... :mrgreen:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 22 Dec 2006, 09:08

fox ima pravo :)

kako da znamo sta je konkretno i sta da ti odgovorimo, ako ne das tacno definisano pitanje? :) :mrgreen:

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 22 Dec 2006, 11:40

Konkretna pitanja koja se postave u korektne podforume dobijaju konkretni odgovor od korektnih ljudi

OMG! I did good!

Lottie
Posts: 39
Joined: 21 Dec 2006, 02:25

.......

Post by Lottie » 28 Dec 2006, 02:12

Pa konkretno pitanje je gde bih mogla da idem da ucim pevanje, ali ne neko zezanje nego bas profi, a da nije solo pevanje u pitanju i klasicna muzicka skola?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 28 Dec 2006, 09:17

Pa mislim da ti je izbor samo solo pevanje...neces moci da ides u skolu a da ucis jazz pevanje zar ne ? :S

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 28 Dec 2006, 10:18

Mislim da Jazz pevanje ima na Beogradskoj Akademiji Umetnosti..ali oni rade bas sa profi ljudima..jedino da se raspitas da nece neko od studenata ili profesora da ti drzi privatne casove..
Casovi kod Profesora nisu ispod 15e, a kod studenata je cena oko 5e..

Ostalo pevanje zaista ne znam..u Novom Sadu znam da ima samo solopevanje..

A mozda da probas da ides na tako neke svirkice, cujes kako devojke pevaju i pitas za neke savete?

Lottie
Posts: 39
Joined: 21 Dec 2006, 02:25

hm....

Post by Lottie » 28 Dec 2006, 15:51

Tako sam i mislila.... :( Po svirkama sam bila, to vec sve znam kako sta... Uglavnom ti bendovi nastaju iz neke druzine koja je cela muzicki nastrojena, pa se svira i peva i tako to... Ja stvarno ne znam sta cu da radim...
Mozda kad budem imala malo vise vremena pocnem da se raspitujem da li nekom bendu treba pevacica....
Evo ovim putem isto mozda nesto uradim...mozda neko procita sve ovo pa me pozove... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest