Kanda Kodža i Nebojša

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Kanda Kodža i Nebojša

Post by Funkomat » 17 Sep 2008, 02:08

Šta mislite o njima?

Nisam baš znao gde da stavim ovo... Nadam se da je ok ovde.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Doolio » 17 Sep 2008, 03:02

nemam pojma, dugo ih nisam ubacio u listu, niti otisao na svirku, ne znam ni da li su svirali...u svakom slucaju, pozitivno, imaju neki svoj trip, a oliver peva jako dobro i specificno. e sad, sa poslednjim albumom su mi izdelovali nekako razvodnjeno, znaci, sve mi je kul kad gledam izdvojeno po kategorijama (produkcija, deonice itd), ali zajedno smuckano fejluje da bude na nivou, barem kod mene.
u svakom slucaju, pohvale sa moje strane jer sam ih slusao dosta, cak imam i jedan album originalni kupljen, sto je za mene neverovatan ucinak:) a inace ne volim takvu 'glazbu', previse mi je 'fanka u tom regeu':)
e sad, kod svih bendova imam neke pesme koje me izvoze maksimalno, znaci 1-5 pesama koje su neprejebive, ali kod kkna nemam to i mislim da je to jedini takav bend:) sve su mi onako, okej, mozda mi se najvise svidja s.a.t., ali nista da mi skace pritisak i plovim po kosmosu, u prevodu, meni su malo monotoni.
ako objektivno gledamo, sve pohvale.
cuo sam takodje da su pajseri od ljudi, tj serem, ne znam kakvi su ljudi, ali znam da je neko hteo da svira pre njih u nekom lokalu, znaci nije ni tas ili ne znam ni ja koji prostor, nego neko tamo mesto i da su bili u fazonu 'hah! kkn sviraju sami.', od tada su mi malo gadni:)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Funkomat » 18 Sep 2008, 01:12

Sviraju... Mislim da je Oliver na prosloj svirci rekao da novi album treba da im izadje u novembru.
Sto se tice toga kakvi su kao ljudi, ja sam bas stekao suprotno misljenje a i nisam ih nikad video bez predgrupe. :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by sinisake » 18 Sep 2008, 01:19

Kad su bili kod nas, pevac je pitao ima li neko u publici kreka... A i bio je, kazu, narocito ''raspolozen'' te veceri. :mrgreen:

A jednom je besmrtna "Politika" napisala ime benda ovako: "Honda, Kođa i Nebojša". :bow: :cekic: :mrgreen: :rlol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Funkomat » 18 Sep 2008, 01:31

sinisake wrote:A i bio je, kazu, narocito ''raspolozen'' te veceri. :mrgreen:
Uvek je. :mrgreen:
U Subotici je bacao lsd u publiku.
Neverovatno da covek moze u takvom stanju tako dobro da peva.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Doolio » 18 Sep 2008, 02:19

heh, ja ih zovem kanda kodza i ljubisa, bog te pita zasto:)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Rocket Roll » 18 Sep 2008, 10:54

Alternativan (u širokom smislu reči, što će reći "ne sviraju mejnstrim rok/metal") bend koji ima par pesama na srpskom.

Nisam ćirilofašista, ali volim takav scenario - pokazuje da ljudi prave muziku - zanimljivu muziku, "muziku glavom", umesto "'ajde da sviramo MTV" debilizma - i to je prave za nas, ovde, kako bi sa nama neposredno delili emocije. To sprečava komentare tipa "oni samo loše kopiraju neki popularan fazon".

A i pesme su više nego OK. Poruke su im kao grafiti - kratke i u formi zanimljivih saopštenja za javnost! A to je (naročito kod nas) retko i vredno pažnje:

"Nezgodno je vreme, samo da ne ostanem zatvoren..."
"U toplim danima biću dobro!"
"Ti oštriš zube, a ja ne umem."
"Prave se promene događaju brzo!"

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by dweezil » 18 Sep 2008, 16:58

sinisake wrote:A jednom je besmrtna "Politika" napisala ime benda ovako: "Honda, Kođa i Nebojša". :bow: :cekic: :mrgreen: :rlol:

ha ha, da tako su jednom i "Ritam nereda" prekrstili u "Ritam naroda" :mrgreen:

dobri su KKN, zadnji album je def antologija, svidja mi se sto politicki stav ne ispoljavaju bash direktno kao drugi, nego onako shmekersko-beogradski
:D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Duane » 18 Sep 2008, 18:59

sto se mene tice muzika u politiku treba da ulazi u najgorem slucaju do onoga STOP THE WAR!!! PEACE!!! i slicne gluposti... xD

a sto se kkna tice super su... slusao sam ih bas 20es nekog na birfestu i bilo je konza, nisam uspeo da odem u skc pre nedelj dana al sta's jebiga nemos sve...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Funkomat » 19 Sep 2008, 00:49

Evo par slika iz skc-a

Image

Image

Image

Image

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Duane » 19 Sep 2008, 01:07

ova zadnja je vec standard xD

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by sinisake » 19 Sep 2008, 01:09

'Bem ti, je li ovo sto je na poslednjoj deo performansa, ili spontana reakcija organizma na prezasicenost ljutom drogom??? :shock:

Ne valja mu pos'o, nije ovo Amerika i Engleska, pa da mozes da se drogiras k'o covek ako si rok-star, posto znas da imas uvek najbolju mogucu lekarsku podrsku, odabrani tim, da te vrne u zivot, ako preceras. :mrgreen:
(Eto, recimo, Bouvi, sta je sve covek radio sebi, a vidi ga sad.) :mrgreen:
Nece ovaj momak dugo, ako nastavi tako... :) :?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Duane » 19 Sep 2008, 01:13

e al funk'o'man moram ti priznati da si haos poredjao slike.... onako da pricaju neku pricu XD

ps. moram ovo da pokazem drugaru.... odusevice se xD

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Funkomat » 19 Sep 2008, 03:21

Duane wrote:e al funk'o'man moram ti priznati da si haos poredjao slike.... onako da pricaju neku pricu XD
Cisto da i tebi bude zao sto si nesto propustio. :D

@sinisake
Kombinacija oba, rekao bih... :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Kanda Kodža i Nebojša

Post by Rocket Roll » 19 Sep 2008, 10:20

Zanimljiva im je i oprema - CBS Stradža + Blade Stradža s jedne strane, i jedan neodredivi Les Paul (Ibanez?) u kompletu sa pedalboardom prepunim Bossovih pedalica s druge strane.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest