Ambiental

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Ambiental

Post by Critical » 12 Mar 2007, 00:27

Ljudi kako stojite sa Ambijentalom,slusate li ga uopste?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 12 Mar 2007, 00:32

Naravno!!! Mislio sam da niko to ne sluša al izgleda sam se prevario.

Cheers to you mate!!!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 12 Mar 2007, 01:24

ambijental mi je uvek spadao u muziku koja uvek moze da me zainteresuje, ali nikad nisam imao ciste ambijental faze, tako da je to nesto sto je prisutno stalno kod mene, sad vise ili manje, kako kad...mada kad slusam ambijental, cesto dobijem neke originalne i zanimljive inspiracije za komponovanje.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 12 Mar 2007, 01:28

Meni Dead Can Dnace uvek izazove salvu inspiracije. Prosto neverovatno kako me podstiče ta muzika.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 12 Mar 2007, 01:29

Fino,i ocekivao sam odgovore od vas dvojice.Da li ste culi Child in time (deep purple) u ambiental izvodjenju?Ja sam cuo ali ne znam ko je izvodjac pa samim tim vas pitam da ne znate mozda? :lol:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 12 Mar 2007, 02:15

nemam pojma, sto je najgore, osecam da ima desetak ambijentalnih child in timeova:)
znam da su je coverovali dream theatre i malmsteen, a i gillan je sam posle nesto drndao s njom, to je sve sto znam:)

foks: dead can dance su stvarno carevi, najgotivnije su mi njihove pesme gde ima dobrih udaraljki tipa bongosi, tarabuke, konge...mada se ja i inace lozim na te stvarcice:)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 12 Mar 2007, 02:50

Ima li u vasim Playlist-ama Adiemus-a.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 12 Mar 2007, 13:13

kod mene ne, pogotovo ne trenutno, nemam nista ambijentalno u listi:)
najvise sam slusao dead can dance, eru, enigmu, afro celt sound system i jos neke etno likove za koje ne mogu da se setim kako se zovu, a bilo ih je dosta. to je sve bilo u skluzbi potrage za dobrim tarabukama:)))

User avatar
T i h i
Posts: 1
Joined: 17 May 2007, 00:05
Location: Banat

Post by T i h i » 18 May 2007, 02:16

Critical wrote:Fino,i ocekivao sam odgovore od vas dvojice.Da li ste culi Child in time (deep purple) u ambiental izvodjenju?Ja sam cuo ali ne znam ko je izvodjac pa samim tim vas pitam da ne znate mozda? :lol:
A da ne misliš slučajno na Gregorian-se ,ja imam tu verziju :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 18 May 2007, 04:12

Aethenor, Cypher 7, Brian Eno, Pole, Deadbeat, rani Bowery Electric, bilo sta od chiche Billa Laswella...

ja obozavam ambientalnu muziku, ali ne znam o cemu ovde pricate konkretno. Ambientala moze biti rok bend (rok, nojz, postrok, cak i metal), mogu biti analogni dronovi, ili elektrnoska muzika, mogu biti dabovi, ili sta sve ne... ja zaista mnogo volim ambientalnu muziku i u solo projektu uglavnom sviram samo ambient.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 18 May 2007, 09:20

Od toga samo Dead Can Dance (mega rulez) :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 18 May 2007, 13:54

DCD kao ambientalna muzika.??? Da li si siguran???
Oni su jedan od najvecih neo-folk bendova ikada i ne znam po kom kriterijumu ih svrstavas u ambient.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 18 May 2007, 14:59

kad smo kod ambienta, upravo slusam Erpsongs, prvi album Ozric Tentacles-a. mada nisu ni on cist ambient, ali su svakako u svim tim prog crossover tripovima mnogo prisli i dabu i elektronskoj ambientalnoj muzici.


inace, neverovatno koliko je ambientalna muzika uvek bila na margini, tj. ne toliko slusana koliko bi trebalo.... pritom ne mislim na Enigmu, Deep Forest i slicna govna. Vec na ambient od Briana Ena i Roberta Frippa, zakljucno sa bezbrojnim izvodjacima danas.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 18 May 2007, 16:14

Nyarlathotep wrote:DCD kao ambientalna muzika.??? Da li si siguran???
Oni su jedan od najvecih neo-folk bendova ikada i ne znam po kom kriterijumu ih svrstavas u ambient.
imaju manje neo folk pesama nego ambijentalnih, my 2 cents:)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 18 May 2007, 18:42

sad, ne mogu se sa tobom sloziti, ceo DCD koncept i sam pristup muzici je potpuno neo folk obradjivanje tradicionalne i duhovne muzike. sad ako to ima mirnu sirinu ambientalne muzike - naravno da ima na momente, ali ambientalna muzika ima sasvim drugaciji cilj i potpuno drugaciji koncept. Reci mi gde ti vidis ista cisto ambientalno recimo na Aeon albumu. Daj...

Bilo sta od onoga sto mozemo nazvati ambientom, pocevsi od tate Briana Ena i njegove koncepcije-definicije muzike prostora, tj. ambientalne muzike, nema svrhu i cilj muzike koje prave DCD.

OK, aj vidim da se sama ambientalna muzika veoma malo slusa, i da se sam termin "ambientalne muzike" pogresno koristi, te cu u najskorije vreme postovati spisak meni omiljenih ambient albuma u poslednjih 35 godina (generalno i najpriznatijih), koja se prostire kroz dosta razlicitih muzickih stilova, a ostaje ambient u poenti koju se trudi da dosegne.

Za pocetak preporucujem (na srpski prevedenu) genijalnu knjigu Dejvida Tupa "Okean Zvuka" (Beopolis, Beograd), koja se bavi razvitkom i korenima ambientalne muzike od aboridzinskih plemena, preko XXvekovnih kompozitora el. musike, daba, do kraut roka i skizoidne buke Aphex Twina i ostalih velikana danas.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest