Ambiental

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ambiental

Post by Nyarlathotep » 17 Oct 2008, 10:21

Cortex wrote:
Nyarlathotep wrote: inace, preporucujem i sve od Michael-a Brook-a. tata za ambijentalnom gitarom i sintovima. jos jedan veliki moj uzor.
Prihvatam preporuku, zvuchi zanimljivo, ali ne verujem da mozhe da prevazidje mog tatu, Benn Jordan-a, ili The Flashbulb-a. Ajmo bre ljudi da li je moguce da sam samo ja to ovde slushao i da sam jedini fan?!?
brate, OK je on, ali nemoj tako unapred. Michael Brook ima mnogo albuma i zaista je neverovatan kompozitor i improvizator - sljakao je sa najvecim facama embijentalne muzike (Eno, Sylvian), a i stariji je od Jordana jedno 30-ak godina. :lol:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Ambiental

Post by Cortex » 17 Oct 2008, 11:05

Pa dobro jesam odleteo malo unapred, ali pretpostavio sam da cesh ti pretpostaviti da nisam mislio onako...ogranicheno...tipa Jordan je najbolji i tu za mene vishe nema nikakve priche! :)
Pochutju lika koga si preporuchio chim uzmognem.

Ma zhiveo ambiental.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ambiental

Post by Nyarlathotep » 17 Oct 2008, 13:40

Zhiveo!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ambiental

Post by sinisake » 18 Oct 2008, 19:33

Ajmo bre ljudi da li je moguce da sam samo ja to ovde slushao i da sam jedini fan?!?
Ja sad poslusao nekoliko pesama na YT (Autumn Insomnia, Do not Sex to This, Rain)...
Nije lose, ali mi se nekako ne uklapa u tvoj fusion-profil. :wink:
Ili mozda nisam cuo prave stvari? ;)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Ambiental

Post by Cortex » 19 Oct 2008, 00:28

Pa bre Sinisha druzhe, shto me ogranichavash toliko? Meni je jedan od omiljenih bendova Meshuggah pa ne vidim kako se on slazhe sa fusion-om :D ok, Thorendal(gitarista) se trudi da kopira Allan Holdsworth-a but that's about it.
Da, fusion najvishe i slusham, ali evo...vec bogami nekih 2-3 meseca, skoro uopshte ne slusham to, vec extremni metal i elektroniku. A Flashbulb je sve shto muzika ima da ponudi. Nemoj stati na tih par stvari, predlazhem da nabavish njegov album Kirlian Selections, nije ambiental, mada ima i takvih stvari, ali je album prokleti masterpiece, ma to je chudo kakvih sve kompozicija ima!

Trenutno je Benn Jordan definitivno moj omiljeni muzichar(mada je, u principu, glupkasto imati neshtokao omiljeno... :D ali moram :mrgreen: ), tj. njega ubedljivo najvishe slusham, stalno mi je on u plejlistama, zaista radim sve da shto vishe ljudi chuje za njega i njegovu muziku.

Naravno, jazz i fusion mi ostaju vechna ljubav, kojoj cu se vratiti uskoro sigurno, ali eto...malo sam se zasitio, te furam neshto drugachije, pa mozhda i podjednako dobro, ali drugachije. Pa razlichitost i prolaznost daju smisao svemu na ovome svetu.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ambiental

Post by sinisake » 19 Oct 2008, 09:50

Eto, ce nabavim neke albume, besplatna reklama je urodila plodom! :wink:

exodus007
Posts: 22
Joined: 11 Jan 2009, 21:52

Re: Ambiental

Post by exodus007 » 23 Jan 2009, 21:15

e ljudi,znate mozda za Hansa Zimera?
Ako znate,mozete li mi reci koj zenr je te muzike.Jer ne bi ga niti stavio u klasiku niti u ambijentalnu muziku.Pa ako tko zna molim pomoc.Hvala :)

User avatar
Tamerlan
Posts: 13
Joined: 29 Jan 2009, 23:39

Re: Ambiental

Post by Tamerlan » 30 Jan 2009, 00:01

Kad smo kod ovakve teme, zeleo bih da predstavim i svoj projekat pod nazivom Tamerlan. U pitanju je muzika gde se preplicu elementi ambijentalne i neoclassic muzike. Otvoricu i posebnu temu vezano za ovo (samo da se snadjem malo s obzirom da sam nov na ovom forumu).
Elem, za sve detalje, muziku, i linkove ka besplatnom download-u mozete baciti pogled na moj myspace profil:
www.myspace.com/fullmoonfestival

Svaki komentar je dobrodosao....

P.S:
Hans Zimmer je kompozitor filmske muzike, sto se moze definisati i kao zanr za sebe :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ambiental

Post by Kristiko » 07 May 2013, 05:39




spaced
Posts: 42
Joined: 26 Apr 2012, 00:30

Re: Ambiental

Post by spaced » 07 May 2013, 12:52

Danas na soma.fm Steve Roach uživo: https://www.facebook.com/SomaFM/posts/10151632483804560
Sjajna muzika.

Pored Steve-a, omiljeni ambient umetnik mi je Juta Takahashi, al' najviše slušam drone zone na somi gde ih obojicu dosta puštaju.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Ambiental

Post by Cicmila!! » 24 May 2013, 12:08

Cortex wrote:Najbolji Ambiental koji sam ja chuo izdao je The Flashbulb lichno, ove godine, pod svojim pravim imenom - Benn Jordan. Album se zove Pale Blue Dot i ne postoje rechi kojima bih ga opisao. Obavezno poslushajte. Obavezno. Album je btw tribute to Carl Sagan. A to je poznati astronom i pisac.

Brian Enno je kult. I albumi sa Robert-om Fripp-om su do dzhadzha.
+10 za flashbulb

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Ambiental

Post by Cicmila!! » 24 May 2013, 12:11



ovo je onako psihodelija, malo je mracno, ali ambijentala u sustini.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Ambiental

Post by Kristiko » 07 Jul 2013, 11:15

https://soundcloud.com/blackest-ever-bl ... d-as-power

Sutra bi trebalo da izađe novi Lustmord album. Postao sam fan tokom vremena, ovaj preview deluje prilično snažno.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Ambiental

Post by Randy » 07 Jul 2013, 13:16

:mrgreen: :bambi:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest