Ambiental

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 18 May 2007, 22:58

bice onda da pogresno koristim termin:)

dark_angel
Posts: 8
Joined: 21 May 2007, 09:09

Post by dark_angel » 23 May 2007, 00:58

Što se tiče Electronic/Ambient pravca novijeg doba, preporučujem:

- Xerxes / http://www.xerxes-music.com (sve je dostupno za download - totaly free)
- Ulrich Schnauss
- Zilent Zpott
- Sphongle
- Pete Namlook

ima toga još..... ovo su moji favoriti...

Moj izbor:

- Xerxes - The Mirror Formula
- Xerxes - Cell Progression

download, enyoj !

/////////////
Zaboravih, što se tiče electronic/ambient, i generalno tog žanra muzike svakako je tu stranica:

http://www.ctgmusic.com/

Riječ je o comunity-ju, gdje ljudi postiraju svoje radove, eh sada ima svega, ali pored anonimusa tu je dosta zvučnih imena iz ove branše...

I sve je naranvno legalno za download.

User avatar
smesak
Posts: 1
Joined: 06 May 2007, 13:13

ambijental?

Post by smesak » 31 May 2007, 15:32

Cao, Dobri ljudi dobre volje, da li bi neko mogao da mi kaze sta tacno podrazumeva ambijental, kao vrsta muzike...tj. kojoj drugoj vrsti muzike je slicna -mozda je i slusam, ali nikako ne mogu da definisem- malo cudno da hocu da definisem muziku, al' eto :D
I, naravno, neka preporuka...zasto da ne?!
Hvala unapred! Veliki pozdrav! :D :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 12 Jun 2007, 01:10

moja lista ambient preporuka:

Deadbeat - New World Observer
Lustmord - Heresy
Predominance - Hindenburg
Troum - Ljubimaya
Asva - Futurists Against The Ocean
Brian Eno - Ambient 4 on Land
Death Ambient - Synaesthesia
Sunn O))) - Black One
Death Cube K - Dreamatorium
Cypher 7 - Decoder
Axiom Ambient - Lost In The Translation
Transonic III - Future Primitive
Autechre - Amber
La Zonna - La notti difficili
Skyphone - Fabula
Æthenor - Deep in Ocean Sunk the Lamp of Light
Bowery Electric - Bowery Electric
Robert Fripp & Brian Eno - Air Structures

ove stvari variraju od ambientalne elektronike, preko teskih gitarskih dronova, do elektro-daba, postroka, organskog ambienta i mracne ambientale. za ambient nije bitno kom muzickom pravcu je najblizi, vec kakvu funkciju ima, i nacin na koji popunjava prazan prostor u mislima.

User avatar
Nastasja
Posts: 5
Joined: 21 Aug 2007, 18:24

Post by Nastasja » 23 Aug 2007, 09:50

Slusala u 5. razredu osnovne. :lol:
.....
.........pa se opametila. :lol:
Salim se, nije lose, mada ne bih mogla onako bas pasionirano da ga slusam, nije u mom stilu.
...Ali postujem pravac maksimalno.

User avatar
Antilopa
Posts: 33
Joined: 12 Oct 2008, 13:48
Location: nbg

Re: Ambiental

Post by Antilopa » 14 Oct 2008, 20:27

ambijental faze tako dodju i odu, ali ostave mi ponajvise inspiracije posle ... tako da je to kod mene u sustini uvek tu ...
a inace volim da istrazujem, tako da sam zbog trbusnog plesa, sakupila dosta toga :D ... sa svih strana sveta .. pa ako nekom treba nesto ... pm me :)

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Ambiental

Post by sixstring » 14 Oct 2008, 21:02

@Nyarlathotep bravo za Frippa i Sunn O)))


ja što se tiče ambililiblib to,slušam kojekakve mešavine moderne kalsike,tip hopa i svakakve elektronike,mnogo post/math/drone rock bendova imaju strava ambijent delova,tj sam pravac je takav,savršen 8)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ambiental

Post by sinisake » 14 Oct 2008, 23:07

Ne znam mnogo o ambijentalnoj muzici. (Izvinite sto ispravljam, nija ambientalna, nego ambijentalna, kolega Nyarlathotep!) :wink:
Evo sad slusam ono sto je radio Brian Eno. Neverovatno mocna muzika.
A vidim da se ovde pominju jos neka imena, pa cu svakako potraziti njohove kazete. :wink:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Ambiental

Post by Cortex » 14 Oct 2008, 23:26

Najbolji Ambiental koji sam ja chuo izdao je The Flashbulb lichno, ove godine, pod svojim pravim imenom - Benn Jordan. Album se zove Pale Blue Dot i ne postoje rechi kojima bih ga opisao. Obavezno poslushajte. Obavezno. Album je btw tribute to Carl Sagan. A to je poznati astronom i pisac.

Brian Enno je kult. I albumi sa Robert-om Fripp-om su do dzhadzha.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ambiental

Post by Nyarlathotep » 16 Oct 2008, 00:30

Ambijentalna, naravno. moja greska. :D

inace, poslednjih 10 godina ambijentalna muzika je deo moje svakodnevice. uvek pustim neku polu-tisinu da me iskulira od drugih muzickih (i ostalih) ludila.
i najvise volim solo da sviram takvu ziku - skoro sve moje sto sam uradio se moze uvrstiti u varijacije mog pogleda na ambijentalnu muziku. slike u zvuku, amorfno preslikavanje osecanja i nekih licnih fantazmagorija, bez preteranog razmisljanja o aranzmanima i formi. samo prekatanje misli u zvuk. nije mi bitno imam li 4 ili 12 kanala, mada smatram da je kul drzati se savrseno kontrolisane minimalnotsti i bogatiti harmonije i ritmove, blagim ili naglim prelazima i promenama koji nece drastcno uticati na atmosferu ambijenta, ali bice dovoljne da bukvalno oslikate vas tok misli. to je moj najdirektniji pristup, koji je sustinski kao neka matrica mastanja kojoj se prepustam. uf, o ovoj muzici je toliko pisano i toliko istorije avangardne muzike se moze podvuci pod razne koncepte ambijentalne zike, od tridesetih godina dvadesetog veka do danas. prvi prodor zvuka u vizuelnu umetnost je baziran na konceptu ambijentalne muzike. stvaranje izvesne atmosfere i oslikavanje zvukom.

ja sam fasciniran ambijentalnom muzikom, iako sviram u stoner metal dab prog bendu, i nasao sam da je to jedno ogrommno i beskrajno polje u umetnosti koje se moze istrazivati u nedogled... bilo da govorimo o umetnicima o d pre 50 godina, ili o danasnjoj andergraund ili kucnoj produkciji sirom sveta (internet je cudo).

odoh da pustim tatu Ena da me uljuljka pred spavanje malo. dok ne dodje draga iz kupatila. :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ambiental

Post by Nyarlathotep » 16 Oct 2008, 00:31

a Sunn O))) su mi retka nada, uteha i spas sto i dalje imam vere u metal muziku danas. :metal:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Ambiental

Post by Z*Z*Z » 16 Oct 2008, 01:42

Ja se relativno nalazim u ambientalnoj muzici - svidjaju mi se progressivni zanrovski mixevi - kao ambient country, drone pogled na ambient ili tako nesto...Inace sta kazete za ponovni collaboration David Byrne i Brian Eno; Kad sam prvi put slusao "My Life in the Bush of Ghosts", zamalo se nisam uk..ao :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ambiental

Post by sinisake » 16 Oct 2008, 10:47

A sta mislite o coveka koga smatraju pretecom ovog pravca - Eriku Satiju?
Uuuu, kako je to lepa muzika. :)
Imao sam to davno na kaseti, ali blagodareci netu, sad imam i u digitalnom formatu. :D

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ambiental

Post by Nyarlathotep » 16 Oct 2008, 12:52

super je Sati. naravno. pionir ovakvog pristupa u "ozbiljnoj" muzici.
ali ipak, previse je on "muzika" da bi bio prava preteca ambienta u Enovskom poimanju. poenta ambijentalne zike je upravo lisavanje muzike u klasicnom smislu. poenta je slusanje zvukova oko i unutar sebe. slusanje tisine, amorfnih zvukova i tokova misli.

"My Life in the Bush of Ghosts" je sjajan.

inace, preporucujem i sve od Michael-a Brook-a. tata za ambijentalnom gitarom i sintovima. jos jedan veliki moj uzor.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Ambiental

Post by Cortex » 16 Oct 2008, 18:19

Nyarlathotep wrote: inace, preporucujem i sve od Michael-a Brook-a. tata za ambijentalnom gitarom i sintovima. jos jedan veliki moj uzor.
Prihvatam preporuku, zvuchi zanimljivo, ali ne verujem da mozhe da prevazidje mog tatu, Benn Jordan-a, ili The Flashbulb-a. Ajmo bre ljudi da li je moguce da sam samo ja to ovde slushao i da sam jedini fan?!?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest